Ateizm

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
insanların tekrardan hayata gelmiceklerini nerden biliyorsun ?
bak o zaman insanlara zamanın insanlarının anlayabilceği tarz konuşulmuş bazı şeyler. insanların topraktan yaratılması lafında mesela insanda karbon elementi bulunması cart curt anlatılıyor, o zmanda nası anlatcaksın adama içindeki mineral değerini :d

kur'anı aklını kullanarak yorumlamayı bilceksin, okuyup aa burda böyle diyor hemen atlamıcaksın. kendi çağına uyuyormu bi ona bakcaksın, verildiği dönemle şimdiki dönemin ihtiyaçları birmi değilmi tartacaksın

G-UNİT said:
ölmem, ÖLDÜRÜRÜM..!
Karşıma ilk çıkan sen olmazsın merak etme ateşli genç.

xRémy said:
insanların tekrardan hayata gelmiceklerini nerden biliyorsun ?
İnsanların tekrar hayata gelebileceğine dair ne veri var elimizde? Senin şu andan önceki bir hayata dair hatıraların var mı? Ya da hatıraları olan bir tanıdığın? Her canlının hayatta kalma içgüdüsü diye birşey var ama değil mi?

xRémy said:
bak o zaman insanlara zamanın insanlarının anlayabilceği tarz konuşulmuş bazı şeyler. insanların topraktan yaratılması lafında mesela insanda karbon elementi bulunması cart curt anlatılıyor, o zmanda nası anlatcaksın adama içindeki mineral değerini :d
Sen bir adama topraktan yaratıldın dersen adam topraktan yaratıldığını anlar. Kuran değişen zamana göre anlatııklarını açıyor mu? Hayır. Bugünün inananları hala kutsal kitap aşkına pozitif bilimlerinin yaşamı açıklayıcı öğelerine karşı çıkmakta.
Ayrıca toprak silisyum dioksitten oluşur karbondan değil. Doğadaki bir insanın karbonu en yoğun görebileceği yer ağaç kovuğudur.
xRémy said:
kur'anı aklını kullanarak yorumlamayı bilceksin, okuyup aa burda böyle diyor hemen atlamıcaksın. kendi çağına uyuyormu bi ona bakcaksın, verildiği dönemle şimdiki dönemin ihtiyaçları birmi değilmi tartacaksın
Bunları söylemen gereken kişi ben değilim.

siz inkar ediyorsunuz çünki benliğinizden haberiniz yok..  herhangibi varlığınız yok..
dünyayı titreten, konuşmayı bile bilmeyen insanları "ALLAH" diye haykırtan biziz.. her türlü bilimde, buluşta, akılda, ve kısacası herşeyde biz varız..
siz ise hakaret etmekten başka hiçbirşey bilmeyen, bilmiş ve manasız sözler konuşan, dünyanın gözünde en aşşağı seviyede olan "dilencilerden" bile daha zavallı ve acınacak durmda olanlarsınız...

size allahtan "ıslah" bile dilemiyorum, kendi boş ve mantıksız düşünceleriniz içinde yokolup gidersiniz inşallah..

önceki hayat diye bişey yok arkadaş, hayat bu işte, ister inan ister inanma . Tanrı var, sen korktuğun zaman, yaradanına  dua etmezmisin, sıkıştığında oraya sığınmaz mısın?

ya sayılamıcak kadar şey var şu evrende hepsinin bi düzeni var her canlı birbirinden farklı tesadüfmü bu kadar şey öyle gelmiş...

onları geç kur'an-ı kerim, tevrat , incil bunlar da mı yalan? insanlar zaten canları sıkıldı kitap yazayım aklımdan uydurayım dediler... öyle değil ama öyle bile olsa içindeki şeyler kötü şeyler mi ? insanların mutlu yaşaması için yönlendirmeler sadece, kaç tanesini yapar uygularsın orası sana kalmış , ben de dindar değilim çok, ne namaz kılarım ne kılmayı bilirim, arapça değil türkçe ederim duamı da , bari ne dediğimi anlarım önemli olanı da o ya neyse

Peki biz gözlerimizi kapatanız demek ki. Hristiyanı olsun müslümanı olsun neden bilim adamlarının çoğu Allah'ın büyüklüğünü biliyorlarda bizim çılgın gençlerimiz bilmiyor. Allah'ın varlığını göremiyormusun bu çağda. Bir kez olsun ya bu Kur'an nasıl bir kitap diye açıp okudunmu. Sadece fikir almak için bile. Embiriyodan tut gökteki yıldızlara kadar tonlarca şey var. O zamanın çölde yaşayan cahil arap halkı bunları nerden bilsin. Dünyada uzayda bir sürü kanıt var bunlarıda hala görmek istemiyorlar işte bu asıl gözleri kapalı olanlarda bunlar.
Kuranda sürekli düşünmezmisinz akletmezmisiniz akıl sahipleri için şüphesiz bunda ibretler vardır! ayetleri vardır.

Jüpiteri falan yaratan, süpernovadan gamma ışımasından anlayann tanrı işi gücü yok sen ona şükretmedin diye gücenecek mi? Evren sandığınızdan daha büyük ve dünyadaki hiçbirşeyin evrende zerre önemi yok.

Şükretmediğin için gücenecek değil. Zaten bize ihtiyacı yok.

"Cin ve insanları ancak, beni bilip itaat, ibadet etmeleri için yarattım"

demiştir

allegro burda biraz genel konuşuyorum laflarım sana yönelik değil yanlış anlama..
ayrıca bi forum sayfasında bi ateistle bi g-unit kafa yapısındaki insanın tartışması anlamsız, ikiniz de birbirinizi anlamazsınız, 2 ayrı zıt kutup, biri bilim biri kitap savunur

evet şu kuran hemen hemen herkesin evinde vardır açın okuyun bi 100 sayfa. inancını kaybetmişsin, bi boşluk hissetmiyormusun? al oku belki düşünürsün üstünde o boşluğu kapatırsın

xRémy said:
allegro burda biraz genel konuşuyorum laflarım sana yönelik değil yanlış anlama..
ayrıca bi forum sayfasında bi ateistle bi g-unit kafa yapısındaki insanın tartışması anlamsız, ikiniz de birbirinizi anlamazsınız, 2 ayrı zıt kutup, biri bilim biri kitap savunur
ateizmi hangi kitapta yazıyor bi söyle bana? daha doğrusu hangi gerçekçi kitapta hangi akıllı yazar yazmış? hangi bilim söyle?

Peki (Haşa Allah Yok)

Nasıl Oldun Sen.Materyalizmde Hiçbir delil Varmı ? 2 Basit Yapının Gelipte Bir Bitki Oluşturduğunu Gördünmü? İnsan Oluşturduğunu Gördünmü.

İnsanlar Nankördür...

G-UNİT said:
dünyayı titreten, konuşmayı bile bilmeyen insanları "ALLAH" diye haykırtan biziz.. her türlü bilimde, buluşta, akılda, ve kısacası herşeyde biz varız..
Hayır dünya ne İslam'a ne de diğer Yahudi dinlerine birşey borçlu. Tam tersi uygarlığın tekerine çomak sokmaktan başka hiçbir işlevleri olmamış şu ana kadar.
xRémy said:
önceki hayat diye bişey yok arkadaş, hayat bu işte, ister inan ister inanma . Tanrı var, sen korktuğun zaman, yaradanına  dua etmezmisin, sıkıştığında oraya sığınmaz mısın?
E ben de 1 tane hayat var diyorum zaten sen neye çıkışıyorsun sana göre de öyleyse? Ve hayır sıkıştığımda hiçbirşeye dua etmem, ben kendime yetebiliyorum.

xRémy said:
ya sayılamıcak kadar şey var şu evrende hepsinin bi düzeni var her canlı birbirinden farklı tesadüfmü bu kadar şey öyle gelmiş...
Ne tesadüf mü? Neyle karşılaştırdığında süper biryer ki evren? Bak Mars'ta hayat yok mesela ben de derim ki içine edeyim böyle evrenin o zaman? Keşfedilen o kadar yer arasında birtek dünyada hayat var işte nesi mükemmel ki?
Ayrıca dünyanın oluşumundan 5 milyar küsür yıl geçmiş, bir sürü canlı oluşmuş bir sürüsünün nesli tükenmiş uyum sağlayana kadar. Şu an bir zahmet dengelenmiş olsun yani.

xRémy said:
onları geç kur'an-ı kerim, tevrat , incil bunlar da mı yalan? insanlar zaten canları sıkıldı kitap yazayım aklımdan uydurayım dediler... öyle değil ama öyle bile olsa içindeki şeyler kötü şeyler mi ? insanların mutlu yaşaması için yönlendirmeler sadece, kaç tanesini yapar uygularsın orası sana kalmış , ben de dindar değilim çok, ne namaz kılarım ne kılmayı bilirim, arapça değil türkçe ederim duamı da , bari ne dediğimi anlarım önemli olanı da o ya neyse
Yalan olması için onu hazırlayanın veya hazırlayanların bunun doğru olmadığını bilerek hazırlamış olmaları gerekir. Bahsettiğin şeyler toplumların binlerce yıllık birikiminden gelip yontulup zamana uyarlanmış inançlar da olabilir. Dünyada bir sürü daha din var onlar 1 kişinin hop diye ortaya attığı şeyler mi? Hayır, o toplum zamanla o kültüre evrilmiş bir şekilde. Muhammed'de Arap Paganizminden, Hristiyanlıktan ve Musevilikten çok etkilenmiş bariz bir şekilde. İslam Museviliğe çok benzer, aynı şekilde Allah da Pagan Araplar'da bir tanrı ve eski mezopotamya dinlerinde peygamber gibi bir varlık.
Nasıl ki insanlar tarikat kuruyorlar İslam da öyle çıkmış sonra gneişlemiş ve coğrafyadaki herkesi içine alıp tarikatlikten demirbaşa dönüşmüş.
Khaluphes said:
Jüpiteri falan yaratan, süpernovadan gamma ışımasından anlayann tanrı işi gücü yok sen ona şükretmedin diye gücenecek mi? Evren sandığınızdan daha büyük ve dünyadaki hiçbirşeyin evrende zerre önemi yok.

Şükretmediğin için gücenecek değil. Zaten bize ihtiyacı yok.

"Cin ve insanları ancak, beni bilip itaat, ibadet etmeleri için yarattım"

demiştir
E tamam işte demek ki ibadete ihtiyacı varmış ki yaratmış?

Ne tesadüf mü? Neyle karşılaştırdığında süper biryer ki evren? Bak Mars'ta hayat yok mesela ben de derim ki içine edeyim böyle evrenin o zaman? Keşfedilen o kadar yer arasında birtek dünyada hayat var işte nesi mükemmel ki?
Ayrıca dünyanın oluşumundan 5 milyar küsür yıl geçmiş, bir sürü canlı oluşmuş bir sürüsünün nesli tükenmiş uyum sağlayana kadar. Şu an bir zahmet dengelenmiş olsun yani.

Sana Gerçekten Yazık.Ne Biliyorsun Daha Önce Hayat Olmadığını.Kendin Yaratabildiğin Birşey Varmı ? Yazık.Vallahi Yazık Evrenin Karşılaştırılabileceği Birşey Varmı?

Evrenin Tamamını Keşfedebildikmi.O Kadar Büyükki Keşfedemiyoruz Bile.

İnsanoğlu Çok Aciz Bir Yaratık...

Nankör Ve Aciz...

GhosTR said:
Peki (Haşa Allah Yok)

Nasıl Oldun Sen.Materyalizmde Hiçbir delil Varmı ? 2 Basit Yapının Gelipte Bir Bitki Oluşturduğunu Gördünmü? İnsan Oluşturduğunu Gördünmü.

İnsanlar Nankördür...
Allegro said:
Madem sizin sisteminizin kaynağını insan aklı almayabiliyor, materyalistlere de "O ZAMAN İLK MADDE NASIL OLUŞTU? HE? HE?!" muhabbeti yapmasın kimse. Kimse herşeye cevap verebilmek zorunda değil.
Demişim biraz önce di mi?
Ayrıca sebebini bilmediğimiz her sorunun cevabına tanrı diyeceksek işimiz var. Ayrıca bikinin 2 basit yapıdan oluştuğunu kim söyledi? Ve evet iki basit insanın insan oluşturduğunu gördüm, 9 ay sürdü ama.

Evet

GhosTR said:
Sana Gerçekten Yazık.Ne Biliyorsun Daha Önce Hayat Olmadığını.Kendin Yaratabildiğin Birşey Varmı ? Yazık.Vallahi Yazık Evrenin Karşılaştırılabileceği Birşey Varmı?

Evrenin Tamamını Keşfedebildikmi.O Kadar Büyükki Keşfedemiyoruz Bile.

İnsanoğlu Çok Aciz Bir Yaratık...

Nankör Ve Aciz...
Ben birşey yaratabildiğimi mi iddia ettim allahın geri zekalısı?

G-UNİT said:
xRémy said:

ateizmi hangi kitapta yazıyor bi söyle bana? daha doğrusu hangi gerçekçi kitapta hangi akıllı yazar yazmış? hangi bilim söyle?

1. Atheist Universe by David Mills
2. Breaking the Spell: Religion as a Natural Phenomenon by Daniel C. Dennett
3. God is not Great by Christopher Hitchens
4. God The Failed Hypothesis: How Science Shows That God Does Not Exist by Victor J. Stenger
5. In Defense Of Atheism by Michel Onfray
6. Letter to a Christian Nation by Sam Harris
7. The Cambridge Companion To Atheism edited by Michael Martin
8. The Case Against God by George H. Smith
9. The End of Faith by Sam Harris
10. The God Delusion by Richard Dawkins

bakınız kitap.

zor biriyle uğraşıyoruz  :smile:

arkadaş sen onu bunu boşver de yat kalk dua et işin öbür tarafı olsun, yaradan o zaman madem bizi yok saydılar bizde yok sayalım diyip unutmasın sizi

şimdi yaşıyacağını yaşıyacaksın sonra ölceksin bitti gitti ne anladım öyle işten ? :d

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom