(Ders)Modül sistem kurulumu(Resimli)

Users who are viewing this thread

Bir çok arkadaşın modül sistemini kurmada sıkıntı çektiğini gördüm ve bununla ilgili resimli bir ders hazırladım.

Modul Sistemi Python scriptlerinden olu$ur, bu yuzden onlarla cali$abilmek icin sisteminizde Python'un yuklu olmasi gerekir. Python.org'un download sayfasindan Python'u edinebilirsiniz:
http://www.python.org/download/
Ilgili sayfada bir cok download linki olsa da, sizin ihtiyac duyacaginiz tek $ey en guncel Windows Installer.

Python'u download edip sisteminize kurdukten sonra, ayni zamanda Python'u kendi ortam degi$keni tanimlamaniza/lokasyonunuza (path environment variable) eklemeniz gerekir. Bu kisim onemli oldugu icin devam etmeden once duzgun olarak ayarlama yaptiginizdan emin olun.

21o3hp1.jpg

bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özellikleri şeçiyoruz

24q4k68.jpg

Gelişmiş> Ortam seçenekleri  ne geliyoruz.

2zptedi.jpg

Buradan patc değişkenini buluyoruz ve değişken yerine pythonu kurduğunuz dizini adresini yazın buraya dikkat resimdekini değil kendi kurduğunuz yerin adresini
yazıyoruz
Değişiklikleri kaydedip buradan çıkıyoruz.

Sıra geldi modül sistemini yönlendirmeye. Modül sisteminden module_infoyu buluyoruz Karşımıza şöyle bir sayfa çıkacak.
33dz0ia.jpg

Buradan kırmızı kutu ile gösterdiğim yere kendi modunuzun adresini yazacaksınız  ve kaydedip çıkacaksınız. Bunları yaptığınız taktirde build_module.bat dosyasına tıkladığınızda şöle bir sayfa çıktığı taktirde başardınız demektir.
nya1y8.jpg

Vista kullananlar için:

Pek bir fark yok yeni bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikleri seçin. Farklı olarak sağ üstte görevler başlığının altında duran Gelişmiş sistem ayarları sekmesine tıklayın. Ve xp de olduğu gibi devam edin.

ya ellerine sağlık karalod.Tamihtiyacım olan şeydi
çok saol yaa
sen olmasan napardım
allah seni güldürsün emi
:grin: :mrgreen:
Sana sölemiştim zaten.Beni kırmadın :razz: vistada nası olcak die arıyodum laptopuma :mrgreen:

Arkadaşlar denilenleri aynen yaptım ama bende hata veriyor
İşte Resim :
asdasdx.png

yolu doğru yazdığından emin ol ve slash ları düzgün koyup koymadığını kontrol et

/ bunlardan koyacaksın

\ bunlardan değil

ben python u yükledim tanıtmada da kendi kurduğum dizini yazdım ama bu python u "c" sürücüsünde aramaya başladı sanırım ben c ye yüklemedim oyunuda pythonuda bunu nası engelleyebilirim  :sad:
buda resmi

Yine de anlattıkların için çok teşekkür ediyorum.(her bilgi yararlıdır.)
XP artık tarih olduğunu düşünüyorum.
Vista veya windows7 ye göre anlatırmısın.(ikisi de olur farketmez)
XP kullanan yeni kullanıcıyla hiç karşılaşmadım :grin:
Saygılar
imkansizimkansizdir © 2009-2010

Hortlatmışsın ama çok iyi olmuş, tekrar yüklediğimde sonunda yapabildim.

NOT : Syntax error hatasının çözümü için ;

Az önce ben build_module.bat dosyasını açtığımda bir sürü şey yazdı ve başarısız oldu. Çünkü module_info.py'ye yazdığım yerde Türkçe karakter vardı. Pek anlatamadım.

E:/Furkan/Diğer Oyunlar/Mount & Blade/Modules/Sword of Thunder yerini belirttiğimde bu hata geliyor.
Çözümü ise çok basit, diğer oyunlar klasöründeki "ğ" harfini kaldırıp yerine "g" harfini koyuyoruz ve module_info.py'de onun yerine yine o harfi koyuyoruz. :wink:

cok tesekkurler de bisi desem acaba cokmu noobluk yapmis olurum :smile:

bn module system ı bulamadım nerde acaba ??

Her yolu denedim module sistemi kuramıyorum slahlara dikkat ettim path yazanı değiştirdim olmadı class path ı değiştirdim yine hata veriyor çılcıracağım artık lütfen biri yardım etsin  işletim sistemi win7

resim_342719747.png

yav beyler bn heryerde aradim module system downlaoad i bulamadim ?? nrden bulcam yardim etsin biri lutfen son version...

tm ii gzelde tam 6 kere her yere baktim hep armagan in yazdigi konu  gelio ama o konudan ben indiremiyorum 404 not found  diyor bir yere uploadlarsaniz sevinirim

Back
Top Bottom