DarkRider Mod (DURDURULDU) (Lütfen Sayfa 18'deki açıklamayı okuyunuz!!)

Users who are viewing this thread

Lord Marcel

Sergeant Knight
Senaryo

Kalradya’da bağımsız ve mutlu bir köyde;yetişkinler tarla biçerler,mis gibi çiçek kokan cıvıl cıvıl bahçelerinde sohbetler ederlerdi.Öte yandan da çocuklar yaşlı dedelerden masallar dinleyerek,bir yandan da oyunlarla ve eğlencelerle zamanlarını güzelce geçirirlerdi.
  Fakat bu köyde çok az kişi savaşmayı bilirdi.Köyün kendini savunacak bir gücü yoktu.Barışı benimsemişlerdi.Küçük ama çok cesur olan Gmelin ise köy halkının aksine, kılıçlara ve yaylara çok meraklıydı.Her eline geçen parayı bir köşeye saklar ve gerçek bir kılıç alacağı günü beklerdi.Babasına çok düşkün bir çocuk olan Gmelin,hep babasıyla beraberdi.Gmelin,babasını her başı boş gördüğünde onu tahtalardan kılıca benzetmeye çalıştığı şeylerle oynamaya zorlardı.Babası onla her zaman talimler yapıp,ona çok az bildiği kullanmayı öğretmeye çalışırdı.Babası,Gmelin’in büyük bir şövalye olacağını düşünür ama bir köylü çocuğu olduğu için bu onun kafasında sadece bir düşünce olarak kalırdı.
  Aradan geçen yıllarla birlikte Gmelin tam on beş yaşına geldi.Babası ona,kendi gümüşleri ve Gmelin’in kumbarasından çıkan biraz gümüşle bir kılıç ve bir kalkan aldı.Gmelin,kılıç ve kalkanıyla daha verimli talimler yaparak kendini daha da geliştirdi.Fakat bir kaç hafta sonra o mutlu ve huzurlu köyü gözleri dönmüş bir yağmacı grubu bastı.Savunmasız olan köyü soydular,evleri yaktılar.Direnenlerin bazılarını zalimce bir şekilde dövdüler,öldürdüler veya esir aldılar.
  Bir sopa darbesiyle sersemleyip tüm gece uyuyan Gmelin;büyük bir baş ağrısıyla hayatının en kötü gününe uyanmıştı.Endişelenen Gmelin,direk ailesine bakmak için etrafta deli gibi koşturmaya başladı.Annesi ve kız kardeşini sağ salim bulan Gmelin’in çektiği “oh”,annesinin ona babasının dün gece dövülerek öldürüldüğünü ardından sürüklenerek götürüldüğünü söyleyince boğazına düğümlendi.
  Babasının katledilmesi Gmelin’in yüreğine bir ateş gibi düşmüş,beynini intikam hırsıyla doldurmuştu. Gmelin artık eskisi gibi olamazdı.Saatler günleri,günler haftaları,haftalar ayları kovalarken;tam bir yıl geçmiştir.Gmelin’in en mutlu,en huzurlu,en barış dolu köyü hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağını bile bile birkaç aileyle birlikte,küçük bir arazide toparlanmaya başlamıştı.Geçen bir yıl Gmelin’i sakinleştirmeye yetmemiş aksine onu daha da hırslandırmış,öfkelendirmişti.Tanrıya inancı azalan ve insanlardan nefret etmeye başlayan Gmelin,kendisi gibi öfkelenmiş arkadaşlarına ve diğer gençlere kılıç kullanmayı öğretti ve zorla köyün başına geçti.Şehirlerden kılıç,kalkan,ok,yay,zırh getirtti ve hırçın atlar yetiştirdi.
  Gmelin köyü savunmasına yetecek kadar askeriyle birlikte kendi başına bırakıp.Askerleri ve arkadaşlarıyla birlikte kötülükle ve nefret dolu bir şekilde dehşet saçmaya yemin ederek atlarını Kalradya’ya sürdüler.
  …ve artık bir KARA SÜRÜCÜ olmuşlardır..

Gmelin uzun bir süre Kalradya'da grubuyla birlikte,asi ruhlu gençleri toplarken bir yandan da yağmaladıkları köylerden aldıkları esirleri esir tüccarlarına satarak geçirdiği Kalradya hayatında bayağı zorlukla karşılaşmıştır.Artık Svadya krallığının lortları Kara Sürücülerin peşine düşmeye başlamışlardı. İlk zamanlarda lortların önemsemediği Kara Sürücüler köyleri tekrar tekrar yağmalaması lortların tepkisini çekmiştir.Lortlar için büyük bir sorun haline gelen Kara Sürücüler konusunu Kral Harlaus'a sunmaya karar vermişlerdir.
  Kral Harlaus’un başkanlığında,lortlar ve Harlaus’un yaverlerinin katılımıyla bir konsey oluşturuldu.Bu konseyde baş konu Kara sürücülerdi.Artık onlara karşı tek başlarına savaşamayacağını anlayan lortlar Kral Harlaus’dan yardım taleplerini sert bir şekilde masaya yatırmışlardı.Bu zorluklara dayanamayan ve lortlarının fakirleştiğini ve ezildiğini gören Kral Harlaus çılgına dönmüştü.

2 Ay Sonra

İşler iyice çığırından çıkmaya başlamışken bir yandan da Kara Sürücüler deli gibi yağmaya devam ediyorlardı.Gmelin kampında yeminli askerleriyle birlikte atlı koşular,yarışlar ve talimlerle eğlenirlerken;birden etrafta at sesleri yankılanmaya başlamıştır.Gmelin’in gözcüsü telaşla ona kötü haberleri iletir:

- Reisim! Reisim! Kral Harlaus ve askerleri geliyor!

Gmelin hafifçe sırıtarak cevap verir :

- Sorun değil,gelsinler.Dertleri neymiş öğrenelim.Okçuların tepeye çıkmasını söyle,süvarilere de hazır ol emrimi ilet.Diyerek gözcüyü yollar. Bir süre sonra Kral Harlaus gelir ve Gmelin'in kampına öfkeli bir şekilde girer ve:

- Sen benim lortlarımın köylerini basan grubun başkanı olmalısın? Seni burada öldürmemek için kendimi zor tutuyorum.Seni öldürmememin tek sebebi ise şu anda surdaki askerlerinin hepsinin senin için gözünü kırpmadan ölmeye hazır olduklarını görmemdir!Seni ilk ve son defa uyarıyorum Gmelin!Bir daha benim lortlarımla uğraşırsan seni buna pişman ederim!

Bu lafın ardından Gmelin önce yavaşça ayağa kalkar ve sakince kralın yanına yaklaşır.Birden belindeki hançeri alıp kaplan gibi kralın boğazına hançeri dayayıp:

- Madem beni öldürmek istiyorsun o zaman lanet lortlarınla birlikte size savaş açıyorum.Sizden korkum yok!Ben asla kimseye karşı boynumu eğmem!Büyük bir otorite yok!Sen kimsin ki benim kampımı basıyorsun,seni yüzsüz herif!Derhal buradan adamlarını da alarak arkana bakmadan toz ol!Diye emir verir.Kral Harlaus sinirlenerek bir hışımla çıkar.Yüzünden öfke ve korku okunuyordu.Artık Kalradya’da gerçek bir savaşın boruları çalmaya başlamıştır…
Modellerimiz

Daha bir sürü var ama şimdilik bunlar.
Yapılanlar

*Yeni modeller %100
*Yeni harita %100
*Sığırların takip etmesini sağlandı%100
*Lordların kaçma ihtimalini yok edildi%100
*İçki ısmarlama fıyatını düşürüldü%100
*krallık ismi player nickine göre düzenlendi%100
*savaş sırasında envantere erişim sağlanabiliyor%100
*Kervanlardan gelen paralar arttırıldı%100
*Kuşatma kulesi inşaa süresi kısaltıldı%100
*Liderlik puanı başına artan grup kapasitesi 10na yükseltildi ve 25 nam başına 5 kişi olarak ayanlandı.%100
*Liderlik başına gelen moral yükseltildi %100
*Lonca başkanlarına 1.görevi kabul etmeyip hemen 2.görevi sorabiliyorsun %100
*Kuşatma kulesini daha hızlı ittiriliyor %100
*Kral size bölgeyi  vermediği zaman gelen para 10000 olarak ayarlandı. %100
*Esir limiti başına 50 esir alınabiliyor. %100
*Hile menüsü aktif %100
SADECE BİRKAÇ KOD İŞİ KALDI ONLAR BİTİNCE YEPYENİ İTEMLERLE MOD KARŞINIZDA.
Soy Ağacı
Asi Lord un hazırladığı Kara sürücüler için soy ağacı.
adsztwu.png
Ekip
Modelleme ve Kaplama :Searcy, PowerSlave
Map'cı:Lord Marcel
Kodlamacı:Searcy,::karalord::,Lord Marcel(azcıık) :smile:
İmza:Fugi , Oğuzhan
İtem ve Troop editor:Lord Marcel

Map

İmza

Code:
[url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,59968.0.html][b][IMG]http://img216.imageshack.us/img216/4156/2lig16x1r.gif[/IMG]
Özel Teşekkürler

Fugi(yapacağı arayüz ve menüler ve imzalar için)
ibokula(yaptığı item yardımların için)
Asi Lord(yazdığı senaryo için)
Tatari_okan(yaptığı item yardımları için)
Osp (item ve yine item :grin: )

Şimdi Ak Ela Kodlamaları hariç Gürcistan hakkında bir mod için map yapıyorum, o bitince bir el atarım ama senaryoyu güzelleştirseniz güzel olur :wink:

O hariç yeni ırk eklemek ile krallık eklemek aynı şey değil mi?
Bir de tamamen Türkçe yazarsanız ana sayfada yazan herşeyi daha hoş olur.

diğer taraf birden karlarla kaplı olmuş karlı olan yerleri yeşile göre daha yüksek yaparsan güzel olacal gibi duruyor
malum coğrafya

Map çok basit olmuş ama oynarken zevk alacaz :mrgreen: Oynanabilirlik açısından güzel olmuş bence :wink:

Evet haritayı biraz engebeli yapmamız gerek.Benim bilgisayar bozukta başka bilgisayardan yazıyonum.M&B indireceğim şimdi map editorde indiricem bana atarsu biraz el atarız :wink:

Back
Top Bottom