Rozmowy po polsku/Discussion in Polish

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Kolba

In this thread, we'll be talking about mod in Polish language. If you don't understand it, please go away (no offence).  :razz:

W tym temacie będziemy rozmawiać po polsku o modzie. Drugie zdanie Was nie dotyczy. :smile:
 
Czy ominie Polski subforum?
My forum już nie potrzebujemy. Mamy www.mountblade.info/forum.  :grin:
Translation:
We don't need second forum. We have www.mountblade.info/forum. :grin:
 
Kolba, pochwal się jak Ci idzie portowanie LoEY na wersję 1.01x.

Po srogiej walce z BRF-editem udało mi się doprowadzić go do ładu. Teraz wrzucam po kolei itemy ze starych wersji. Ogólnie rzecz biorąc, portowanie idzie całkiem nieźle. Swoją drogą TheWitcher (który jest Polakiem mieszkającym pewnie na stałe w Irlandii) zgodził się na zrobienie kilku modeli i tekstur do moda. Niedługo pokażę screeny.

Pozdrawiam,
Kolba
 
Kilka obiecanych screenów:








Uwagi:

1. Tekstura tarczy nie jest piękna - ale jest to moja pierwsza tekstura, więc myślę, że jak na pierwszy raz nie jest tak źle.
2. Dziwny alfabet w ekranie frakcji - to zasługa mojej ultraszybkiej karty graficznej. :razz:


 
No Kolba, ładne zdjęcia. Ten alfabet jest rzeczywiście śmieszny, więc testuj moda u mnie ;P (tak, chcę być beta testerem ;P). Hełmy z ptaszkami przypominają mi trochę te śmieszne czapeczki ze śmigiełkami, ale bardzo ładne. Wybacz, ale nie czytałem całego tematu i nie wiem, czy już wspominałeś. Otóż, czy możesz powiedzieć kiedy mod ukaże się na wersję finalną?
 
Co wy chcecie od tego hełmu z ptakiem. :smile: Wiem, że wygląda to trochę śmiesznie, ale Celtowie naprawdę nosili takie nakrycia głowy.

Dziękuję za uwagi.

Pozdrawiam,
Kolba
 
Te hełmy wyglądają ja z WWII+śmigiełka. Może dało by się zrobić nieco "poważniejsze" ptaszki? Może trochę niżej i nieco masywniejsze? Tak czy siak, gdy mod ukaże się na najnowszą wersję, ja w nich chodzić nie będę ;p.
 
Fajnie ,że dalej produkujesz to arcydzieło.Życzę pomyślnych prac, mam nadzieję ,że do końca tego roku uda się wydać już pełnego moda
 
Nooo.. Ten hełm do poprawki.. :razz: Się zrobi się zrobi.. bez stresu..

A tak wracając do Polskiego forum - i tak wszyscy chyba tu postujący mają mniejszą lub większą znajomość angielskiego - więc nie wiem czy jest konieczne polskie sub-forum.

Ale link do mountblade.info przydał by się na głównej stronie jako external. Choćby po to żeby zaznaczyć naszą obecność w społeczności.

Co do modeli i textur - wezmę się za to tak szybko jak to możliwe. Na razie walczę z texturami do Panoramic - choćby z tego powodu, że to będzie projekt prawdopodobnie nie wymagający poprawek - po prostu skończony pomysł. Z silnikiem M&B i tak nie da się zrobić dużo więcej w temacie pogody... :sad:

Ach - jeśli ktoś z was potrzebuje literackiego tłumaczenia swoich modów z Angielskiego na Polski i vice versa -  jestem do usług.

Pozdrawiam.

P.S. @Kolba - myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś portować na 1.011 cała mechanikę a poprawianiem modeli i textur możemy zająć się na końcu. Tym bardziej, że pojawiło się bardzo dużo mini-modów bardzo usprawniających i wzbogacających rozgrywkę, które można by zaimplementować. Myślę, że jeśli masz ochotę zrobić moda, który jest głęboko osadzony w realiach historycznych bardzo fajnie by było gdybyś położył akcent na realizm rozgrywki.

A jeśli chcesz poczuć klimat to bardzo bardzo polecam książkę "Mgły Avalonu" jeśli jeszcze tego nie czytałeś.

Wiedźmin

[edit]: Jeśli chodzi o ptaszki-śmigiełka to proponuje zaadaptować modele hełmów z Rzymskimi orłami - pozmieniane nieco. Zresztą, myślę, że możemy pobawić się trochę w eklektyzm historyczny i pododawać elementy typowe dla Imperium Rzymskiego do "barbarzyńskich" zbroi - wyobraź sobie np maruderów, którzy uzbrojeni są w futrzane kurty ale z doszywanymi np Rzymskimi naramiennikami po jednej stronie. Zapewne nie ma tego w materiałach źródłowych ale należy przyjąć że były to dość powszechne elementy uzbrojenia zrywane z martwych ciał wrogów albo rabowane w romano-galijskich siedzibach... Dało by to trochę bardziej dynamiczny wygląd no i było by ze wszech miar oryginalne. Myślę że oprócz wierności historycznej możemy się trochę pobawić tą konwencja w dość kreatywny sposób....
 
A tak wracając do Polskiego forum - i tak wszyscy chyba tu postujący mają mniejszą lub większą znajomość angielskiego - więc nie wiem czy jest konieczne polskie sub-forum.

Nie, polskie sub-forum jest zupełnie niepotrzebne - już było to omawiane kilka razy.

Ale link do mountblade.info przydał by się na głównej stronie jako external. Choćby po to żeby zaznaczyć naszą obecność w społeczności.

Przecież już został dodany, nie zauważyłeś?

P.S. @Kolba - myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś portować na 1.011 cała mechanikę a poprawianiem modeli i textur możemy zająć się na końcu. Tym bardziej, że pojawiło się bardzo dużo mini-modów bardzo usprawniających i wzbogacających rozgrywkę, które można by zaimplementować. Myślę, że jeśli masz ochotę zrobić moda, który jest głęboko osadzony w realiach historycznych bardzo fajnie by było gdybyś położył akcent na realizm rozgrywki.

Dzięki za dobry pomysł. Teraz przyjąłem taką strategię, że najpierw dodam już całkiem ładne przedmioty, a potem zastanowię się nad poprawą tekstur czy modeli. Wpierw wprowadzam do moda kilka "mini-modów" i skryptów. W tej chwili myślę nad następującymi usprawnieniami:

- System królestwa Highlandera. Pozwoli graczom na stworzenie własnego, niepodległego królestwa (wraz z rekrutacją lordów, przydzielaniem lenn i zmianą kultury) - w końcu każdy chciałby stworzyć własne celtyckie państewko (dodam też dużo unikalnych żołnierzy dostępnych tylko w określonej kulturze).
- Zmiana koloru królestwa. Niby nic, ale fajna rzecz.
- Okrzyki bojowe. Zrobione głównie przez lumikanta, możecie je ściągnąć w temacie Research: Warcries na tym subforum. Widok Piktyjskich barbarzyńców rzucających się na wroga z okrzykiem "Aboooo!", na pewno zwiększy grywalność i realizm.
- Uderzanie tarczą by Mirathei, ulepszone by Daedalus. Minimalne obrażenia, lecz można wroga na chwilę ogłuszyć, lub powalić.
- Custom Battle. Pozwala na stoczenie własnych, w pełni ustalonych bitew z poziomu menu Quick Battles (można wybrać frakcje, pole bitwy, żołnierzy etc.) - jeśli gracz akurat nie ma ochoty zagłębiać się w kampanię.
- Kilka drobnych tweaków by TheMageLord.
- Wysyłanie patroli złożonych z naszych żołnierzy.
- Najmowanie w miastach żołnierzy (zastanawiam się, jeszcze nie wiem czy będzie).
- Picie piwa lub wina w karczmach (za drobną opłatą), zwiększy morale naszej drużyny.
- Losowe zdarzenia by vonmistont. Bardzo ciekawy pomysł, dzięki któremu przestaniemy narzekać na brak fabuły czy monotonię. Przykłady takich losowych wydarzeń macie na polskim fourm, o tutaj: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=1739.0. Moim zdaniem powinien się sprawdzić w realiach póżnej starożytności.

To dopiero krótka lista, więc piszcie jaki macie propozycje.  :razz:

Pozdrawiam drogich Polaków,
Kolba

 
- Uderzanie tarczą by Mirathei, ulepszone by Daedalus. Minimalne obrażenia, lecz można wroga na chwilę ogłuszyć, lub powalić.

Eeeee... ja tam nic nie ulepszałem. :razz: Próbowałem zmienić skrypt odpowiedzialny za wykorzystanie shield basha przez AI, aby przeciwnicy nie uderzali wszyscy w jednej chwili i mądrzej z tej umiejętności korzystali (bo często przez przypadek atakowali przyjazne jednostki), jednak nie udało mi się uzyskać w pełni zadowalającego efektu. W swoim modzie więc zostawiłem shield basha tylko dla gracza. To raz. Dwa - ja zaimplementowałem u siebie nieco ulepszoną wersję skryptów, a dokładnie: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,44290.msg1157487.html#msg1157487 Dodaje możliwość przyporządkowania różnym tarczom różnych obrażeń oraz zwiększa te obrażenia o 1 na każde dwa poziomy umiejętności "Tarcza".

Co się tyczy "królewskiego" skryptu Highlandera, to jest on troszkę "dziurawy". Przeglądając go zauważyłem, że brakuje w nim m.in. paru warunków i podejrzewam, iż może to doprowadzić do niezłych komplikacji przy dłuższej zabawie z grą. Moim zdaniem może dojść do sytuacji, że gdy stworzymy małe państewko, najmiemy kilku lordów, po czym ktoś nasze królestwo zniszczy, to przy ponownej próbie stworzenia państwa będzie problem z najmem lordów, gdyż tych kilku, których już najęliśmy i którzy po zniszczeniu naszego państwa najprawdopodobniej rozeszli się po innych królestwach, będzie się liczyć jako nasi lordowie podczas próby rekrutacji (gra wywali komunikat, że mamy kilku lordów i nie możemy więcej nająć, bo mamy zbyt małe królestwo, podczas gdy tak naprawdę nie będziemy mieć żadnego lorda przy sobie). Dodałem u siebie kilka linijek, które to naprawiają, jednak nie miałem okazji tego przetestować i nie wiem, czy działa dobrze. ;P

Ponadto, jeśli idzie o własne królestwo, to polecam moje rozwinięcie skryptów Highlandera. :razz: Dodałem kilka prezentacji, które bazują na jego źródle, ale posiadają więcej opcji i możliwości, a także czynią zarządzanie królestwem znacznie przyjemniejszym. Jak tylko udoskonalę wszystko i dokładnie sprawdzę, to chętnie Ci udostępnię gotową wersję. Na razie sporo jeszcze muszę dopracować. Kilka screenów z obecnych prac jest w moim popisie pod linkiem "RES Mod".
 
Kolba said:
Przecież już został dodany, nie zauważyłeś?
:oops: Ślepy ja ślepy.. ech.. starość nie radość, będzie trza iść na wiedźmińską emeryturę....  :razz:

Dzięki za dobry pomysł...
....snip....

A co sądzisz o formacjach i morale? Chodzą głosy, że dziurawe skrypty - nieco nie dorobione mimo całej swej genialności.. no - ale jednak są. (nie wiem, nie znam się - jestem muzykiem i grafikiem a nie programistą...)

Jeśli chodzi o dodawanie różnych wynalazków.. (pewnie o tym wiesz i niepotrzebnie się wymądrzam) ...to pamiętaj o zachowaniu balansu proszę... Najgorsze są chyba mody, które pozwalają Ci być zbyt uber zbyt wcześnie (nuda nuda) albo gnoją gracza przez 3/4 rozgrywki (frustracja)...

No a ja bardzo czekam na pełną wersję Custom Settlements - myślę że to będzie jeden z modów, który popchnie rozgrywkę w dużo bardziej dojrzałym kierunku... W przeciwieństwie do skryptu Highlandera, który - mimo nowatorskiego rozwiązania - jednak chyba upraszcza całą sprawę z posiadaniem królestwa...

Tak czy inaczej - życzę wytrwałości i jak już wspomniałem - będę się starał pomagać jak mogę jeśli tylko znajdę chwile czasu...

Pzdr!
 
Oto jedna z tarcz, która ma znaleźć się w modzie. Niech ktoś zaprzeczy, że jest ładna - to wyzwę go na walkę pieszą lub konną.  :razz:



I jeszcze kilka innych modeli:

 
Przedmioty bardzo ładne, szczególnie tarcza i maczuga. O zbroi już się wypowiedziałem i znasz moją opinię, ale ogólnie wuglądają świetnie. Tak Cię chwalę i chwalę, ale wyzwanie przyjmuję! Zapraszam na ubitą ziemię Mości Kolbo! ;D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom