Osmanlı Modu-Yeniçeri modeli 2.sf'da

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
marinejanitscharenvv5.jpg
spahi16jhzo6.jpg
Mod araştırma ve modelleme aşamasında, periyot olarak Fatih Sultan Mehmet zamanı, modellerin çoğunu kendim yapmaya çalıyorum.
Mod için planlarım
-Yeni factionlar: Osmanlılar, Bizans İmparatorluğu, Venedik ve Ceneviz kolonileri, Karamanoğulları beyliği, Macaristan Krallığı, Sırp Despotluğu, Eflak Prensliği ve Akkoyunlu devleti,
-Her faction için sıfırdan troop tree yapılacak
-harita değiştirilecek,
-kalelerin/köylerin ve şehirlerin isimleri değiştirilecek ve önemli şehirlerin sceneleri değiştirilecek ,
-yeni npcler eklenecek ve her faction'a olabildiğince tarih sadık kalınarak lordlar eklencek
-rütbe sistemini geri getirmeyi planlıyorum
-bayrak ve sancaklar eklendi
-devşirme sistemi eklencek; yeni ele geçirilen köyde eski faction troop'u yerine devşirme oğlanları temin edilecek,
-veba salgını eklemeyi düşünyorum yapabilirsem
-yörük ve türkmen köyleri haritada dolaşıcak
-deniz savaşları,yeni müzik ve sesler, kuşatma sistemine eklenecek(bombardıman etme ve denizden saldırma) ve aklıma gelmeyen daha birsürü şey

• kişilerin çoğunun yüz kodunu yaptım
    • osmanlı ve bizans troop tree hazır.
      • baya bir model yaptım ama hala yapılacak çok fazla şey var, bu arada rigging olayını bilen biri yardım ederse memnun olurum.

Model Listesi:
        Silahlar:
        -arkebüz yılanbaşı
        -fitilli arkebüz
        -el topu
        -arbalet
        -türk yayı
        -çeşitli kılıç, topuz ve bilimum silah
        -kanat kalkan
        -vs

Giysi:
        -bizans,balkanlar,italyanlar ve türkler için sivil giysiler
        -plaka ve örme zırh
        Scene proplar:
        -cami, han, saray iç ve dışları
        -surlar

askerler:
      bizanslılar:

venedik, cenevizliler:

eflak ve romanya askerleri:

mesel khan kusura bakma ama modellemeni başarısız buluyorum. koyduğun resimler çok yer kaplıyo ya sil ya da spoiler içine falan al.
hellboy3737 said:
Mesel Khan beni senalist olarak al senaryoda yardımcı olurum.Seviye derken? :lol:
bugün çok teklif ettim senalist olarak
sen de işini pmle hallet.

Haydii! Artizan niye cursoru koymadın :smile: Arkadaşlar,bu modu bekleyin...Tarihin gördüğü en iyi modlardan biri çıkıyor :smile: Artizan,hani ben:smile:

Bu arada arkadaşlar,modelleme konusunda,iyi model yapanlar kolay kolay geri çevrilmez...Tarih konusundada pek fazla şeye ihtiyacı yok :smile: Kodlamadan çok iyi anlayan birkişi çıkarsa kendisine yardım edebilir...Bende kendisi için,elimden geldiği kadar yardım yapıcam zaten...

önemli not: Birileri rig olayını öğrenmeye çalışsın :grin:

<knight> said:
Haydii! Artizan niye cursoru koymadın :smile: Arkadaşlar,bu modu bekleyin...Tarihin gördüğü en iyi modlardan biri çıkıyor :smile: Artizan,hani ben:smile:

Bu arada arkadaşlar,modelleme konusunda,iyi model yapanlar kolay kolay geri çevrilmez...Fakat modelleme bilmeyipte yaparın diyecekler hiç başını yormasın çocuğun...Tarih konusundada pek fazla şeye ihtiyacı yok :smile: Kodlamadan çok iyi anlayan birkişi çıkarsa kendisine yardım edebilir...Bende kendisi için,elimden geldiği kadar yardım yapıcam zaten...

önemli not: Birileri rig olayını öğrenmeye çalışsın :grin:
Ben mod yapma denemelerindeyken bana daha hoş yardımlar geliyordu " yardım etmek istiyorum ama hiç bir şey bilmiyorum" gibi  :smile: ...

neyse kafamızı yormayalım

Ben riglemeyi baya öğrenmiştim Lord Raider saolsun , ama yinede armorda bazı bölgelerden kaymalar oluyordu , daha çok deneme yapmalıyım istersen yardım edebilirim Artizan bu riglemede

.960 versiyonuna göre star wars caladria modunu indirdim modda hala rhodoklar nordlar filan vardı bu moddamı öyle olcak yoksa ülkeye özel adam isimlerimi olcak şimdiden mod yapımında başarılar dilerim

Tabiki özel isimler olacak...Artizan bu modu,maksat muhabeet diye çıkarmıyor...Adam gibi uğraşıyor üzerinde,titizlikle...Orda harita koymuş bak ilk sayfada,harita dahil ülkelerde,neredeyse birebir oalcak :wink:

Rahatsızlık verdiğim için üzgünüm

Rütbe sistemini geri getirmeseniz olmaz mı?

Çünkü rütbe atlamak için yapacağımız görevler çok kolay olmuyor.

evet inş en kısa sürede tamamlarsınız da hemen oynamaya başlarız :grin:
ayrıca rütbe sisteminin de geri gelmesi bence daha iyi olur  :wink:

hayır tamamen değişceği o önemli değil.
yeniçeri kıyafeti textureladım eski bilgisayardan dosyaları alınca ilk ekran görüntüsünü koycam, merakla bekleyin :wink:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom