MOUNT & BLADE Son Versiyonu: 0.960

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Mount & Blade Son versiyonu: 0.960

Mount&Blade'in en güncel versiyonu olan 0.960 duyuruldu. Armağan Bey'in açıklamasına göre full sürümden önceki son beta olması planlanıyor. 96x serisinden belki birkaç tane daha bugfix görebiliriz ama büyük ihtimalle bundan sonraki ilk büyük sürüm full sürüm olacak  :grin:

v0.960 Tam Yükleme  (153.68 MB):

FileFront'tan DOWNLOAD
2Shared'den DOWNLOAD
MBRepository'den DOWNLOAD

v0.950/0.951/0.952/0.953/0.954/0.955 >>> 0.960 Güncelleme Yaması (14.81 MB):

FileFront'tan DOWNLOAD
2Shared'den DOWNLOAD
MBRepository'den DOWNLOAD

Konuyla ilgili Armağan'ın İngilizce resmi duyurusu:
Mount&Blade Version 0.960 is Released!

Bug raporları için:
Version 0.960 Bug Reports (İngilizce)

Not: Önceki versiyonlardan kayıt dosyalarıyla uyumlu değildir.

Bir önceki versiyonun (0.95x) duyurusu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,35658.0.html

Türkçe Dil Desteği olacak gibi geliyor,sonuçta oyunun Türk oyunu olduğunu belli etmesi gerekiyor.
Bu arda yavaş yavaş ''korktuğum şey mi oluyor?'' diyorum içimden,0.955'in mod sistemi yayınlanmadan yeni stabil sürüm çıktı,acaba artık mod sistemi çıkarılmayacak ve modlar da kaynayıp gidecek mi?

zsd said:
Adamların yüzleri uzaktan gözükmüyor.
Evet bu sorun bende de var.Adamların yüzleri uzaktan belli olmuyor.Ve sanki uzaktan kafasının arkasını görüyormuşuz gibi geldi bana.

Bunun oyunun sucu olmadigini,bizzat senin sisteminden ve oyunu ayarlayis seklinden kaynaklandigini soylesem yine ben mi suclu olacagim?

ermisbeg said:
burda verdiğiniz link 955 mi 960 mı tam çözemedim ???
960 tabı kı.
955 ın ıcıne yazdıgım ve orada kalan yazımıda buraya alıntı yapayım
talemnar said:
960 kesınlıkle daha hızlı oyuna gırıp cıkıyor, dolastıgım ıkı sehrın de ıcı degısmıs, atların boyutları degısmıs daha gercekcı bır orantıya kavusmus, gorsellık daha guzel, savas harıtasının dısındakı kaplamalar oyun alanından belırgın sekılde ayrılmıyor bu da yapaylık hıssını ortadan kaldırmıs, tuccarlarda artık cok daha az esya ve cesıt var, karakter yuzu olusturmaya yenı bır ıkı secenekte eklenmıs, sanırım yenı ses efektlerı de var (en azından ben attan farklı bır kısneme duydum).
yaklasık yarım saatte bakıp gordumlerım bunlar. sımdıden "turkcelestırılmıs yerler var mı" sorusuna cevap vereyım, hayır :wink:

Winterfest said:
Bunun oyunun sucu olmadigini,bizzat senin sisteminden ve oyunu ayarlayis seklinden kaynaklandigini soylesem yine ben mi suclu olacagim?
.955 ile aynı ayarları seçtim.

zsd, Winterfest  sıstemınde de demıs ama ben bunun hata ya da oyunun grafıklerının dusuk kalmasından kaynaklandıgını sanmıyorum. ss dekı kadar uzaktakı bırısının agzını, gozunu, burnunu ne kadar secebıleceksın kı zaten.

talemnar said:
zsd, Winterfest  sıstemınde de demıs ama ben bunun hata ya da oyunun grafıklerının dusuk kalmasından kaynaklandıgını sanmıyorum. ss dekı kadar uzaktakı bırısının agzını, gozunu, burnunu ne kadar secebıleceksın kı zaten.
Yok zaten iyi ss atmadım oradan pek anlaşılmıyor ama bazı karakterlerin yüzü hiç çıkmıyor, bazılarınınki de siyah çıkıyor.
Bu biraz daha anlaşılır sanırım:

zsd said:
talemnar said:
Yok zaten iyi ss atmadım oradan pek anlaşılmıyor ama bazı karakterlerin yüzü hiç çıkmıyor, bazılarınınki de siyah çıkıyor.
Bu biraz daha anlaşılır sanırım:
Evet zsd'nin dediği gibi adamların yüzleri uzaktan hiç görünmüyor.Biz zaten ağız burun gibi detayları istemedik onu nerden çıkardınız anlayamadım.Bence bizde sorun yok sorun oyunda.Adamların yüzleri hiç görünmüyor ama saçları görünüyor.Bilip bilmeden inatlaşmasanız birde.

KralArthur  dıkkat edersen ınatlasmadım. yuzler yok denılen ılk yazıdakı ss e bakıp durumda bır garıplık olmadıgını dusundugumu soyledım. bunun uzerıne de zsd "o ss de pek anlasılmıyor zaten" dıye de bana hak vermıs oldu bır yerde.
hem unutmamak gerekır kı; oyundakı, ıster cıkan hatalar olsun, ıster gorsel bozukluklar olsun oyuncuların sıstemlerınden sıstemlerıne farklılık arz edıyor. o yuzden bazı sorunlarla herkes karsılasmıyor (sıyah yuzler, renk karmasaları gıbı). işte tam da bu yuzdendır kı bazen bu tur sorunlarda ılk once oyuncuların sıstemlerı ıle ılgılı bırseyden kaynaklandıgı dusunuluyor.
edit : agız burun detaylarını cıkartma sebebım ılk konulan ss dekı kısılerın haylı uzakta durmasına ragmen yuzlerının olması ama ayrıntılarının bulunmaması uzerıneydı. bu durumda sıkayet edılen seyın ne olması gerekıyordu kı baska?

OnAT said:
ben indiriyorum ama v955 indiriyor diyor ??:S
Evet bendede öyle görünüyordu.Fakat ben 950'den yükselteme setup'unu indirdim.Diğerini bilmiyorum ama yükseltme setup'ında 955 yazıyordu indirdim tıklayınca 960 olduğunu gördüm.Gönül rahatlığıyla indir birşey olmaz.
talemnar said:
KralArthur  dıkkat edersen ınatlasmadım. yuzler yok denılen ılk yazıdakı ss e bakıp durumda bır garıplık olmadıgını dusundugumu soyledım. bunun uzerıne de zsd "o ss de pek anlasılmıyor zaten" dıye de bana hak vermıs oldu bır yerde.
hem unutmamak gerekır kı; oyundakı, ıster cıkan hatalar olsun, ıster gorsel bozukluklar olsun oyuncuların sıstemlerınden sıstemlerıne farklılık arz edıyor. o yuzden bazı sorunlarla herkes karsılasmıyor (sıyah yuzler, renk karmasaları gıbı). işte tam da bu yuzdendır kı bazen bu tur sorunlarda ılk once oyuncuların sıstemlerı ıle ılgılı bırseyden kaynaklandıgı dusunuluyor.
edit : agız burun detaylarını cıkartma sebebım ılk konulan ss dekı kısılerın haylı uzakta durmasına ragmen yuzlerının olması ama ayrıntılarının bulunmaması uzerıneydı. bu durumda sıkayet edılen seyın ne olması gerekıyordu kı baska?
İyide talemnar sana ağız burun detaylarını görmek istediğimizi kim söyledi.Biz diyoruz adamların suratları siyah oluyor bazen hiç görünmüyor sen bize ağız burun diyorsun.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom