MOUNT & BLADE Son Versiyonu: 0.960

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
zsd said:
Adamların yüzleri uzaktan gözükmüyor.
kralarthur su yazıyı bır oku, sonra ornek olarak verılen ss e bır bak. neden "acaba yuzler yok derken agız burun detayından mı bahsedıyorsun" dedıgımı bır daha dusun. ne yazı da ne acıklayıcı ve destekleyıcı ss de "sıyahlık" yok. ıletının sahıbı bıle "yeterı kadar acıklayıcı degılmıs o ss" derken. hala ne dıye bana "nerenden uydurdun agzı yuzu" dıye konuyu devam ettıreceksen lutfen PM at sabaha kadar tartısırım bu konuyu :wink:

OnAT said:
ben indiriyorum ama v955 indiriyor diyor ??:S

Bir şey olmaz diyen bir cevap da gelmiş ancak ben yeni de uyarayım, linklerin bazıları gerçekten problemliydi sanırım. Sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa benim alıntıladığım orijinal iletide mi problem vardı bilmiyorum ama bugün ikisinin farklı olduğunu görüp düzeltmeyi yaptım, etkilenen arkadaşlar kusura bakmasın (Sorun sadece yama dosyalarındaydı bu arada, full çeken arkadaşlar için bir problem yok).

ya yanlış link bir de az kaldı tekrar kuruyodum yaa

işte direk link: http://www.2shared.com/file/3458747/73828611/mountandblade_upgrade_0950_to_0960.html

burdan 0.960'ı indirebilirsiniz...

talemnar said:
zsd said:
Adamların yüzleri uzaktan gözükmüyor.
kralarthur su yazıyı bır oku, sonra ornek olarak verılen ss e bır bak. neden "acaba yuzler yok derken agız burun detayından mı bahsedıyorsun" dedıgımı bır daha dusun. ne yazı da ne acıklayıcı ve destekleyıcı ss de "sıyahlık" yok. ıletının sahıbı bıle "yeterı kadar acıklayıcı degılmıs o ss" derken. hala ne dıye bana "nerenden uydurdun agzı yuzu" dıye konuyu devam ettıreceksen lutfen PM at sabaha kadar tartısırım bu konuyu :wink:
En önden 2. adamın yani sarışın olanın suratı yok ve en önden 4.adamın suratı simsiyah.Ve hala ısrar ediyorum kimse sana ağızdan burundan bahsetmemiş sen bunu kendin söylemişin.Bence ss gayet açık söyledim işte "En önden 2. adamın yani sarışın olanın suratı yok ve en önden 4.adamın suratı simsiyah"Şimdi görebildin mi adamları.Konunun burda uzamasını istemiyordun madem keşke ilk sen pm atsaydın :roll: Tartışmak istemiyorum böyle gereksiz birşey için bundan sonra yazdıklarınada cevap vermeyecem.Gereksiz ve bile bile inat ediyorsun bence ss'ler aıkça ortada.Ve 2 kişide böyle bir sorun oluşuyorsa bu bizden değildir yine oyundandır.İnşaallah düzeltilir bu sorun.
boyunegmez said:
ya yanlış link bir de az kaldı tekrar kuruyodum yaa

işte direk link: http://www.2shared.com/file/3458747/73828611/mountandblade_upgrade_0950_to_0960.html

burdan 0.960'ı indirebilirsiniz...
Hangisi yanlış link arkadaşım birisi 95x'lerden upload için diğeri 960'ın kendi setup'ı yani direk kurulumu.Eğer 95x'lerden 960'a yükseltme setup'ından bahsediyorsan o çalışıyor biraz daha açık yazarmısın ayrıca çünkü insanları yanlış bilgilendiriyorsun bu şekilde

talemnar said:
PM ımı atarım keyfıme bakarım :wink:
Madem pm atıyorsun da, niye birde buraya yazıyorsun diye sorarlar adama. :wink:

Bu arada arkadaşlar oyunda gözünüze çarpan yenilikleri yazın yahu merak ediyor insan.Sanırım bir arkadaşın söylediğine göre lordları kale hapishanesine atabiliyormuşuz hiç denedinizmi bunu.

evet büyük yenilikler arasında lordlar hapse atma varmış ingilizce kısımda armağan bey öyle yazmış ama daha lord yakalayamadım ve şehrim yok deneyemedim o yüzden :smile: mesela savaş alanları çok daha güzelleşmiş (savaşınca anlaşılıyor açıkçası) yapay zekada yenilikler varmış.Karakter yaparken random özelliğini kullanırsanız daha düzgün (evet yamuk suratlı tipler çıkmadı) tipler elde ediyosunuz.Köy yağmalarsak arada sığırda çıkabiliyor yağmalardan ama oyun haritasında anlayamadığım ufak bir yavaşlama yaşadım herhalde oyun haritasının görüntülerindeki ufak farklılıklardandır... :roll:

Edit: Oyun Haritası Gerçekten Değişmiş... Şu 3 Resimde Anlaşılır Sanırım:
http://img263.imageshack.us/img263/8891/mb5dh2.jpg
http://img174.imageshack.us/img174/1218/mb6pd0.jpg
http://img115.imageshack.us/img115/3960/mb7qd6.jpg

Bu sürümü şimdilik indirmedim ama, bazı resimlerden gördüğüm kadarıyla ışıklandırmayla ilgili yenilikler var.

Edit: Canım sıkıldı, çeviri yapayım;

AI(yapay zeka) stratejisi ile ilgili bir çok düzeltme(ülkelere bağlı).
Kargı modelleri artık silah özelliklerindeki boyuyla çelişmiyor.
Hız bonusu ile ilgili hesaplama hatası düzeltildi.
Askerlerin portreleri artık doğru görünüyor.
Bazı eski ekran kartlarında Direct X 7 modundayken yüzler artık karanlık gözükmeyecek.
Fizikle ilgili çeşitli hatalar düzeltildi.
AI'nin izbulması düzeltildi.
Okun bazen hedefin içinden hatası geçmesi düzeltildi.
Partilere bağlı çeşitli kasmalar ve hatalar düzeltildi.
Yüz oluşturucu değiştirildi.
Kaya türü nesnelerin fizikleri artık modeliyle örtüşüyor(önceden daha büyük model bariyerine sahip olabiliyordu).
Kale savunması oyuncu bayıldığında artık doğrudan kaybedilmiyor, savunma devam ediyor.
Emeklilik sistemi düzeltildi.
Kale savaşları oyuncu etraftayken sık sık başlatılıyor.
Köy yağmalayınca artık sığır da elde edebiliyoruz.
Esir aldığımız lordları şehir ya da kale hapishanesine yerleştirebiliyoruz.

Yanlış varsa, kusura bakmayın.

ben 955 le aşırı bi fark göremedim (bu yuzdende eski save lerin çalışmaması bence iyi diil) ama savas sırasında farkettiğim birşey var zaten AI ler kalkanı eline alınca cok can sıkıcı oluyodu özellikle kalede bunlar artık elimizde kılıç olsada devamlı kalkan kapalı geziyorlar

bende öteki konudan alıntımı yapayım

mfozmen said:
Tulbug (umarım adını doğru hatırlıyorumdur) kalesinde lordun salonuna gitmeyi seçtim ama böyle bir yere çıktım.

bu arada 955i oynamak için çok fazla vaktim olmamıştı. 960da thir şehrine girdiğimde bazı insanların şehirde koştuğunu gördüm. kimisi mantıklı bir yere koşuyordu, kimisi ise duvara doğru koşmaya çalışıp çarpıyordu; duvardan geçmeye çalışıyordu yani. :mrgreen: insanların koşması yeni bir şey mi ve böyle hata daha öncede var mıydı?

mfozmen said:
bu arada 955i oynamak için çok fazla vaktim olmamıştı. 960da thir şehrine girdiğimde bazı insanların şehirde koştuğunu gördüm. kimisi mantıklı bir yere koşuyordu, kimisi ise duvara doğru koşmaya çalışıp çarpıyordu; duvardan geçmeye çalışıyordu yani. :mrgreen: insanların koşması yeni bir şey mi ve böyle hata daha öncede var mıydı?
Yürüdüklerini gördüm ama koştuklarını hiç görmedim.

Neyse zaten birazdan inecek, o zaman bakarım. :smile: (Hadi %56 , %57..., %58..., %59)

Artık savaş haritasında olduğu gibi normal haritada da sis olayı var.Sis'ten göz gözü görmüyor adeta.
mb124km6.png

Yapay zekada gerçekten yenilikler var, mesela önceki sürümlerde okçular siz atla yaklaştığınızda yakın dövüş silahı çıkarıp darbemize maruz kalıyordu, artık böyle bir saçmalıkları yok. Hatta ben okçunun üstüne giderken okçu ani bir hamleyle yana kaydı, ve hayret bir şekilde bu sırada yayı gergindi(genelde bunu yapmazlardı, yapay zeka isabeti arttırmak için hedef hareket edince tekrar nişanlardı). Ayrıca okçular piyadelere göre daha geride, ilk başta fark edemeyebiliyorsunuz bu yüzden nerde okuçuları. :smile: Piyadelere gelince, onlar da artık kalkanı daha etkin kullanıyor, okçu atlılar da artık daha isabetli ve güçlü, süvarilerde de kalkan kullanımı etkin bir biçimde artık. Ayrıca geçmiş sürümlerde arkadaşın dediği gibi, bir yayı gerince kalkan kullanan yapay zeka artık bu tür aldatmacalarımızı yemiyor, tabi illa ki çözüm yolları var; mesela atla çarpıp savunmasını kırmak ya da, tam o saldıracağı sırada vurmak... Pek de zor değil. :smile: Ama yapay zekanın daha mantıklı hareket ettiğini ve zorlayıcılığının arttığını söylemeliyim.

Yüz oluşturu konusuna gelince, hem yüz ayarlama ekranında hem de oyunda karakterlerde yüzler daha orantılı ve düzgün.

Önceki versiyonlarda canlı binek atı ve canlı yük beygiri varmıydı arkadaşlar.Canlı koşu atı var ama binek atının ve yük beygirinin canlı olanına hiç rastgelmedim  :smile:

bu tam sürüm cıksında hep böle denemeleri oynayınca olmuyorki 1-2-3 diye gitsin ama emeklerinede değdi dogrusu

Bari biraz çeviri yapalım. karakterden cinsiyetinden sonraki pencere..

Uzak bir diyarda yıllar önce dünyaya geldin. Senin baban bir....

Gücünü yitirmiş bir soyluydu.

Sürekli seyahat eden bir tüccardı.

Bir savaşçı gaziydi ya da deneyimli bir savaşçıydı.

Bir avcıydı.

Bir bozkır göçebesiydi.

Bir hırsızdı.

geri dön..

aslında bir çeviri treadi açsak hiç fena olmaz..... gerçi oyun artık tam sürüme geçmek üzere ama ... bir katkımız olurdu belki...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom