3D Tasarım Platformu

Users who are viewing this thread

@Kral Harlus resimleri spoiler içine almanı tavsiye ederim bak şöyle:
Code:
[spoiler][IMG]resim url'si[/IMG][/spoiler]

Pq1zj5.jpg

Kaplamalar nasıl olmuş?

Kral Harlus said:
Pq1zj5.jpg

Kaplamalar nasıl olmuş?
Ben beğendim.Kendini geliştirince birlikte mod yapabiliriz.

Not: Değerli Moderatörler ; Konuyu hortlattığım için özür diliyor konuya kaldığınız yerden devam etmenizi arz ediyorum.

Youtube'da uv mapping ilgili basit düzeyde Türkçe bir videoya hiç denk gelmediğim için çok çok amatör olarak şöyle bir video hazırladım, en azından kaplama yapmak isteyen ama İngilizce bilmeyen arkadaşlara bir nebze olsun fikir verir diye umuyorum.

Edit:
Lt.Ghost said:
Yeni konu hayırlı olsun diyeyim bir de soru sorayım.
Bu Wings'te UV map işini kavrayabilmem için bir video atar mısınız?

Belki işine yarar bu video.

Dostlar selam ,

Bir iteme komple smooth attığımızda (1 kere ) kastırma olur mu ? özellikle şemşir tipi kılıçlarda (eğimli diyeyim  :grin: ) smoothsuz epey kötü duruyor da 1 kez tüm modele atmak bir sıkıntı çıkarır mı ?

Smooth attığın modelin yüzey sayısı az ise sıkıntı olmaz ama çok ise smooth atınca daha da çoğalıyor, bu da kasmasına sebep olabilir.

Cevdet said:
Smooth attığın modelin yüzey sayısı az ise sıkıntı olmaz ama çok ise smooth atınca daha da çoğalıyor, bu da kasmasına sebep olabilir.

Yüzey sayısı azlığından kastın ne yatağan yapıyorum şuan sıkıntı olur mu ?

Çadır ince olmuş, kapı olmamış  :???:

@CavalryMan: Aga yüzey sayısı eğer wings kullaniyosan sol üstte yazar.O çizgilerle sınırladığı kare yada üçgenlerin sayısı yüzey sayısıdır.

Dostlar tekrar başınızı ağrıtıyorum ama kayıt edemiyorum böyle dosya veya dizin yok diyor (no such file or directory ) hatası alıyorum wingi tekrar açtığımda çalışma duruyor ama wing olarak kayıt edemiyorum var mıdır çözümünü bilen (dün 1.3.0.1 sürümünü silip 1.5.3 sürümüne geçtim )  :cry: boşa gidecek canım kılıç

CavalryMan said:
Dostlar tekrar başınızı ağrıtıyorum ama kayıt edemiyorum böyle dosya veya dizin yok diyor (no such file or directory ) hatası alıyorum wingi tekrar açtığımda çalışma duruyor ama wing olarak kayıt edemiyorum var mıdır çözümünü bilen (dün 1.3.0.1 sürümünü silip 1.5.3 sürümüne geçtim )  :cry: boşa gidecek canım kılıç
Kılıcın ismini "Kılıç" yaptıysan bu sorun çıkıyor olabilir , sword falan de ismine. Bunun dışında kaydettiğin klasör dizininde de Türkçe karakter varsa bu sıkıntıya sebep olabilir Mesela "C:\Desktop\ÇğÇ" gibi bir dizine kaydedemez Wings.

[/spoiler]
Bloc said:
CavalryMan said:
Kılıcın ismini "Kılıç" yaptıysan bu sorun çıkıyor olabilir , sword falan de ismine. Bunun dışında kaydettiğin klasör dizininde de Türkçe karakter varsa bu sıkıntıya sebep olabilir Mesela "C:\Desktop\ÇğÇ" gibi bir dizine kaydedemez Wings.
eyvallah  :grin:

Cevdet said:
Çadır ince olmuş, kapı olmamış  :???:

@CavalryMan: Aga yüzey sayısı eğer wings kullaniyosan sol üstte yazar.O çizgilerle sınırladığı kare yada üçgenlerin sayısı yüzey sayısıdır.

bu smooth ister mi bence ister gibi ama
:grin:

Back
Top Bottom