Disiplin Suçu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Merhaba arkadaşlar gerçekten önemli bir soru ile karşı karşıyayım ve size danışıp tam gerçeği öğrenmek istiyorum. Sorum şu :

Şuan lise 3 sınıfı öğrencisiyim ve lise 2 de aldığım bir kınama cezası var. Hedefim İnşallah Subaylık sınavlarına girip subay olmak istiyorum ama bu kınama cezasının ileride sorun çıkarıp çıkarmayacağını merak ediyorum.

Cevaplayanlar için şimdiden teşekkürler..

Konunun yeri yanlışsa kusura bakmayın.

Birde yine bunun üzerine bir soru lise son sınıfta durum kurul tarafından değerlendiriliyormuş ve affedilebiliniyormuş. Bu durum yine bir sorun çıkarır mı ?

Lise 2 not ortalamam 72.69

Neden kınama yedin? Sıkıntı olabilir harbiden, çok araştırıyorlar, tabi hocaların durumu çaktırmazsa bir şey olmaz çünkü o kağıtlar imha ediliyor.

Konu gerçekten de saçma bir konu şimdi nöbetçi bir arkadaş derste şakasına müdür çağırıyor diye çağırdı ben hani gerçek sandım sonra işte çıktık dışarı çocuk dedi şakasına çağırdım falan ama gerçekten haberim yoktu şakasından çağırdığından sonra işte çıkarken hoca dedi imzalı kağıt getir. Dışarı çıktık çocuğa bir kaç yumruk falan attım işte iş işten geçti gittim hocaya böyle böyle dedim anlattım çocuk demesin mi benim bir ilgim yok o çağır dedi diye işte ikimizde disipline gittik hocayla sonra aram gerçekten iyi oldu onun dersine sınavlarına ayrı bir ilgi gösterdim bu arada coğrafya hocası işte sınavlarından 80,90 falan aldım oda sözlüme 95 verdi sonra dedim hocam sizin yüzünüzden teşekkür belgesi alamadım dedi çok üzüldüm o işte sene sonu bana sorulcak o zaman senin için güzel şeyler söylücem çünkü sevdiğim bir öğrencisin dersinde iyi falan dedi olay olduğunda senenin başıydı..

Ortalamam 72 olduğu halde teşekkür belgesi alamadım m.yardımcısına gittim dedim böyle böyle dedi ben hocanla falan konuştum silicez onu falan dedi sen bida yapma dedi.

Biraz uzun oldu k.b ama işte subaylık için bir engel midir bu ?

Sorun olmaz heralde kardeşim.Son sınıfta açıklama yapralar herhalde bunlarla ilgili.Gerçi benim konusacagım türlerden birşey değil lise 1 oldugum için biraz uzağım oralara.  :lol:

Mantıken de saçma bir şey,göz ardı edilir herhalde.Sen yinede peşinden koştur bu işin bence.

Kesin bilgiyi forumumuzda müdür varsa alabilirsin :smile:,başka türlü nasıl bilgi alabilirsin bilmem.

Daha önceden danıştım bana dediği kelime şu eğer lise sonda silinirse bir sorun olmaz demişti. Ama o zaman işin içinde subaylık yoktu. Ama bu olay için en kısa zamanda tekrar danışacağım ama burada bir bilgi alsam sizden ona göre içim rahatlardı. Şuan kafayı yemek üzereyim.

Edit : Kho (Kara Harp Okulu) Yönetmeliğinde yazdığı kelime ''Adayların bir askerî okuldan çıkmış veya çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmaları gerekmektedir.'' sözü geçiyor buraya göre değerlendirilince bir sorun yok gibi işte aklımı kurcalayan nokta bir yerde yazıyordu etkisi olur diye kaynak falan vermemiş yani birde tarihi eski (2011)  malum her gün bir yasa çıkıyor ..

Yooook sıkıntı olmaz yani pek
Ailende sıkıntı varsa
sabıkalı birisi
O zaman sıkıntı olabilir

Babamın sabıkası var ama yönetmelik gereği '' Yapılacak arşiv araştırması ve soruşturması sonucunda şüpheli ve sakıncalı halleri bulunmamak'' yani adaylardan bahsediyor sanırım son bir kaç sene önce yayımlanan yasa ile her bireyin yaptığı suç kendinedir diye bir şey çıktı yani eski zamanda kaldı diye biliyorum.. Birde o sorunu çıkarmayın birde TECRÜBELER üzerinden değilde kaynaklara dayandırarak gerçekliklerden bahsedersek daha yararlı olur kanaatındayım.

İnş. Bende senin gibi düşünüyorum yarin ola hayrola gidip ilk is rehber hocasiyla bir görüşme yapmaliyim bu konu hakkında bu arada herkese tesekkur konuyu kapatmiyorum bir kaç gün daha bilgisi olan arkadaşlar yine bilgi vermeye devam ederse çok müteşekkir kalirim.

benim okul hayatım boyuncu ilk okul lise dahil aldığım kınama sayısı 15 e yakındır heralde hiç biri sicilime işlenmedi.Uzaklaştırma almadığın sürece siciline işlenmez hocalar korkutma amaçlı işlendiğini söyleyebilir bence bana öyle yapıyolardı  :grin: Cezanın isminden belli olduğu gibi kınamadır.Kınama caydırıcı bir ceza ilerki davranışlarına dair eğer Rehberlik hocanda adam akıllı işini yapıyorsa anlatır sana bunları zaten.

Edit : Şimdi merak edip baktım acaba değişen veya yanlış bildiğim birşey var mı diye uzaklaştırma ve örgün eğitimden atılma haricinde sicile işlendiğine dair birşey bulamadım

Edit 2 :
jY08kG.jpg

Burda aldığın cezaların nasıl siliniceği yazıyor.

EEGga9.png

Görüldüğü üzere kimse kınamayla ilgili birşeyler yazmamış burda gördüklerin siciline işlenen cezalar.

Umarım yardımcı olmuştur bunlar, benimde zamanında çok arayıp bulmadığım konulardan biri bu konu

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom