Tarih Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Saltanat kadar saçma birşey olamaz. Halkın geleceğini ailenin çocuğunun zekasına bağlıyorsun, Zekası ileri veya geri zekalı biri de gelebilir başa, halkın kaderi üzerine kumar oynanamaz.

Gerçi demokrasi de, kültürde gelişmemiş halklar için zehirdir, bu konuda da yapacak birşey yok.. mu acaba ?  :razz:

Inanch-Bilge said:
Arkadaş millet var olan demokrasiyi yetersiz bulur geliştirmek ister, bunlar saltanat getirecez diyor , bu nasıl bir kafa yapısıdır arkadaş :grin: birileri müthiş derecede beyin yıkıyor.
tartışmayalım daha fazla

Inanch-Bilge said:
Bi düzene girmedi şu konu, yaş ortalaması bir artıyor bir düşüyor :grin:

:cry: tam 1 kalp kırıcı

selamet_81 said:
Erozbey said:
selamet_81 said:
Erozbey said:
Zimbabve. Bilerek elinizde ve kaybetmeyin yazdım. Çünkü siz Osmanlı'yı geri getirmeye çalışarak bir anlamda Türkiye'yi de kaale almıyor, yıkılmasını istiyorsunuz. Ha, derseniz ki yoo ben Türkiye Cumhuriyeti'ni seviyorum, o zaman diyemezsin Osmanlı geri gelecek.
Hayır biz T.C yi büyüterek Osmanlıyı geri getirmek istiyoruz. Yıkılmasını değil!

Ha senin derdin toprak büyütmek? La olm kocaman topraklar. Daha ne istiyorsun? Allah gözünüzü doyursun. Osmanlı Cumhuriyeti'mi kuracaksınız onu da anlamadım. Madem cumhuriyet istiyorsun, ne diye Türkiye'den vazgeçiyorsun? Allah aşkına sağdan soldan çıkma "ağabey"lerin lafları ile gaza gelmeyin. Gidin Crusader Kings oynayın atın stresinizi.
:shock:
Cumhuriyet değil saltanat istiyoruz. Saltanatı selamet-i Osmanlı!!
neyse tartışmayalım daha fazla.

Madem öyle saltanatla yönetilen yerlere git canım qardişim,güle güle.

Demokrasinin adam gibi işlememesinin sebebide bu kafa yapısı, en hayırlısı bunlar kendi aralarında saltanat ilan etsin biz demokrasi ile devam edelim :grin:

@incilibom

Sen hariç, sen zaten büyük gösteriyorsun.

Çare Aydın Oligarşisi. İleri derece yapılan siyaset okulları olmalı. Puan yüksek tutulmalı ve devleti yönetecek adamlar sadece siyaset okullarından çıkmalı. Böylelikle devlet gerçek anlamda iyi yönetilir.

incili arwa said:
Inanch-Bilge said:
Bi düzene girmedi şu konu, yaş ortalaması bir artıyor bir düşüyor :grin:

:cry: tam 1 kalp kırıcı

selamet_81 said:
Erozbey said:
selamet_81 said:
Erozbey said:
Zimbabve. Bilerek elinizde ve kaybetmeyin yazdım. Çünkü siz Osmanlı'yı geri getirmeye çalışarak bir anlamda Türkiye'yi de kaale almıyor, yıkılmasını istiyorsunuz. Ha, derseniz ki yoo ben Türkiye Cumhuriyeti'ni seviyorum, o zaman diyemezsin Osmanlı geri gelecek.
Hayır biz T.C yi büyüterek Osmanlıyı geri getirmek istiyoruz. Yıkılmasını değil!

Ha senin derdin toprak büyütmek? La olm kocaman topraklar. Daha ne istiyorsun? Allah gözünüzü doyursun. Osmanlı Cumhuriyeti'mi kuracaksınız onu da anlamadım. Madem cumhuriyet istiyorsun, ne diye Türkiye'den vazgeçiyorsun? Allah aşkına sağdan soldan çıkma "ağabey"lerin lafları ile gaza gelmeyin. Gidin Crusader Kings oynayın atın stresinizi.
Cumhuriyet değil saltanat istiyoruz. Saltanatı selamet-i Osmanlı!!
neyse tartışmayalım daha fazla.

Madem öyle saltanatla yönetilen yerlere git canım qardişim,güle güle.
bu toprakları baban fethetmedi OSMANLI fethetti

colombos said:
Çare Aydın Oligarşisi. İleri derece yapılan siyaset okulları olmalı. Puan yüksek tutulmalı ve devleti yönetecek adamlar sadece siyaset okullarından çıkmalı. Böylelikle devlet gerçek anlamda iyi yönetilir.

Yozlaşma her yerde olur. Bence halka ıq testi yapılıp testi geçemeyenlerin çocuk yapması yasaklanmalı, testi geçenler 9-10 çocuk yapmalı.

Evrim'in Doğal seleksiyon aşamasını durdurdu devletler "sosyal devlet" ile beraber; her insana yaşama ve üreme hakkı vererek. Yaşama hakkı eyvalah, mantıklı. Ama üreme ?

Evrim nasıl oldu ? Zeki ve Güçlü olanlar doğada hayatta kaldı diğerleri öldü. Sağlam genler sonraki nesillere taşındı. Zekiler ve güçlüler çiftleşti ve üredi.

Yada en azından 1 çocuk sınırlaması getirilsin de bari olduğumuz yerden geriye gitmeyelim, aksi halde zeki olduğu düşünülenler 1-2 çocuk yaparken "evrimde elenmesi gereken" insanlar 9-10 çocuk yapmaya devam eder, halkın demografik yapısı ilerleyeceğine geriye gider  :lol:

Şimdi saltanatı mı getirelim yani,eskiye mi dönelim ? ne yapalım sen söyle.

Osmanlı tarihin sayfalarında kaybolmayacaktır elbette,ama yeniden ortaya da çıkacak hali yok ya.''Hadi ben diriliyom,sen git Türkiye Cumhuriyeti'' mi diyecek.

Atalarıma saygı duyarım,ama mantıksız konuşmayı da sevmem.

Edit:Osmanlı sultanları da tek başına fetih etmedi o toprakları,orduları ile fetih  etti,senin benim hepimizin dedesiyle atasıyla bu toprakları osmanlıya kattı.

incili arwa said:

Osmanlı tarihin sayfalarında kaybolmayacaktır elbette,ama yeniden ortaya da çıkacak hali yok ya.''Hadi ben diriliyom,sen git Türkiye Cumhuriyeti'' mi diyecek.

Selçukluyu geri getirelim, yaşasın Saltanat ı Selçuklu, Gaznelilere kan kusturacağız !
christa-hook-showing-a-turkish-muslim-warrior-of-the-ayyubid-dynasty-during-the-third-crusade.jpg

Arwa bence Bilge'nin dediği mantıklı gibi, biraz değiştirirsek "isteyen insanlar şeriat sistemine göre yönetilsin, isteyenler ise bu hukuki sistemde kalsın" diyebiliriz.

Düşünsene, mesela Suudi Arabistan'ın sistemini seçen bir adam, içki içemeyecek, sigara içemeyecek, kadın seçmişse araba bile kullanamayacak ve çarşafsız gezemeyecek. Gezerse hapis cezası alacak.

Ama diğer insanlar ise özgür olacak.

Zaten eninde sonunda şeriat dedikleri şeyin saçmalığını fark edip, özgür insanları kıskanan "şeriatı seçen" kişiler de pes edip günümüz hukuki sistemine geri döneceklerdir  :lol: Eziyet çünkü ötekisi  :lol:

@Varrak

Idiocracy den çok etkilenmişsin anlaşılan. Tabi benim dediğim okula Zenginler değil siyasi zekaları üst düzey insanlar alınacak.

UYARI: Siz atana kadar üsküdarda sabah oldu

selamet_81 said:
incili arwa said:

Çok mu şaşırdın,ne oldu ?

Inanch-Bilge said:
Selçukluyu geri getirelim, yaşasın Saltanat ı Selçuklu, Gaznelilere kan kusturacağız !
christa-hook-showing-a-turkish-muslim-warrior-of-the-ayyubid-dynasty-during-the-third-crusade.jpg

En güzeli ortaçağa dönelim ya biz,tarihi baştan yazarız,ne telefon ne atom bombası...

incili arwa said:
selamet_81 said:
incili arwa said:

Çok mu şaşırdın,ne oldu ?
Hala şoktayım :shock: :shock:

colombos said:
@Varrak

Idiocracy den çok etkilenmişsin anlaşılan. Tabi benim dediğim okula Zenginler değil siyasi zekaları üst düzey insanlar alınacak.

UYARI: Siz atana kadar üsküdarda sabah oldu

Hocam anladım ama orada da yozlaşma olur, işin içine kurum koyarsan o düzen eninde sonunda bozulur. Bize bozulmayacak sistem lazım

Şu son 2 sayfayla 3ncü sayfanın yarısını silme şansımız var mı ?

Back
Top Bottom