Warbanda yeni saç eklemek

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Cevdet

Master Knight
Old Guard
Arkadaşlar ben oyuna yeni saç eklemek istiyorum bunu nasıl yapıcam kodlarla alakası var mı ?

cevdet123 said:
Arkadaşlar ben oyuna yeni saç eklemek istiyorum bunu nasıl yapıcam kodlarla alakası var mı ?

Önce modellemen lazım.Sonrası nasıl bilmiyorum.

incili arwa said:
cevdet123 said:

Önce modellemen lazım.Sonrası nasıl bilmiyorum.
Hayır yüz,saç duvar efekti vb. böyle yapıcan
C:\Program Files (x86)\Mount&Blade Warband\Textures gelicen buradan hair yazanları bulucan birini alıp bmp. yapıcan sonra değişiklik yapıp texture yapıp C:\Program Files (x86)\Mount&Blade Warband\Textures buraya tekrar atıcan

AYNI ADDA ATICAN

usta sen yanlış anladın ben kaplamasını değiştirmiycem model olarak ekliycem

cevdet123 said:

Model olarak modellemen lazım.Kolay yoldan Türküm'ün dediği olur.

incili arwa said:
cevdet123 said:

kardeşim modeli var hazır onu oyuna ekliyecem

adamın sorusuna cevap vermiyorsunuz amacınız ne ?? adamın demek istediği orda bulunan saç modelleri dışında birşey eklemek senin dediğin texture işi sadece rengini fln değiştirir.kıvırcık saçı, reus'un saç tipi yapamazsın mesela.

cevdet123 said:
incili arwa said:
cevdet123 said:

kardeşim modeli var hazır onu oyuna ekliyecem

Modeli başka moddan almışsın o zaman.Çünkü modeli oyuna ekleyeceğim demişsin.Değil mi ?,ben mi yanlış anlıyorum.Neyse.

40GökTürk08 said:
adamın sorusuna cevap vermiyorsunuz amacınız ne ?? adamın demek istediği orda bulunan saç modelleri dışında birşey eklemek senin dediğin texture işi sadece rengini fln değiştirir.kıvırcık saçı, reus'un saç tipi yapamazsın mesela.

Tartışmalar da oluyor konularda.Alışmanı öneririm  :smile:

Türküm:D said:
incili arwa said:
cevdet123 said:

Ne modeli oyunda var modelleri

Kaplamasını değiştirmeyecekmiş,model olarak ekleyecekmiş.Ben yanlış anladım ya da Cevdet bir yerde yanlış bir şey söyledi herhalde.

C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\MountBlade Warband\CommonRes >>> Hair adındaki dosyayı open brf ile aç ve istediğin bir saçı obj olarak Import et. Sonra oraya istediğin saçı ekle ve kaplamasını ayarlayıp aynı yere export et.

o dediklerinin yaptım stortbeck ama olmamıştı şimdi kendim buldum çözümünü skins.txt den modelin adını ekliyince düzeldi yardımcı olmaya çalışanlara teşekkürler

Şöyle;

Elinde model varsa sıkıntı yok, OpenBRF ile oyuna ekle. Ardından module_skins ile saçın sadece OpenBRF'teki Mesh ismini kadın veya erkeğe varsa eklediğin yaratık vesaireye saç isimlerinin bulunduğu kısma ekle. Bu kadar basit. Kısaca yazdım, anlayacağından eminim.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom