*** maresti trupele dusmanilor?

Users who are viewing this thread

tionut04

Recruit
As vrea sa pot mari trupele inamice adica fiecare lord inamic sa aiba minim 500 de oameni...
Ar fi mult mai interesant..
Se poate asa ceva ?
 
TweakMB
Insa totul se va reduce la cat de bogati sunt lorzii pentru a strange armata. Asta inseamna ca trebuie sa schimbi si sistemul economic din joc pentru a face proprietatile mai bogate.

Doar cu schimbarile de party size:
- Un lord fara proprietati nu va depasi 50-60 de soldati, pentru ca tendinta este sa creasca calitatea si nu cantitatea. Deci va avea trupe "last tier" insa putine.
- Un lord care este sau a fost marshal poate ajunge la peste 200 de soldati relativ usor;
- Regii ajung in maxim 100 de zile la peste 300 de soldati.
Presupun ca in 2-300 de zile ar trebui sa stranga toti cate ceva mai ales daca gasesti pe forum *** sa imbogatesti satele lorzilor.
 
Poti sa ma inveti tu *** sa imbogatesc satele lorzilor ?
nu exista vreun editor ? sa le pun la toti dusmanii cate 500 de oameni ?
 
Se poate cu Module System, dar trebuie sa modifici si veniturile lorzilor altfel nu pot intretine armata. Foarte probabil ajunge doar să le creşti veniturile şi atunc vor recruta mai mulţi soldaţi. Din păcate să creşti veniturile este destul de greu pentru că trebuie să echilibrezi cererea şi oferta.
 
M-am jucat putin cu sistemul economic al jocului. E bazat pe cerere si oferta, am marit putin si diversificat productia in sate, am marit putin (cu vre-o 10%-20%) cererea de produse si fara alta modificare lorzii au inceput sa aiba regulat armate de peste 100 de soldati dupa prima suta de zile de joc. Sistemul economic este baza comportamentului lorzilor. O sa mai experimentez si va spun ce descopar.
 
Pentru cine vrea să se joace cu cererea si oferta în economia Warband găsiţi codul în  fişierul "module_scripts.py".
În Module System 1.153, cererea de produse între liniile 6341 şi 6610, iar productia între liniile 6952 şi 7417.
În Module System 1.158, cererea de produse între liniile 6057 şi 6326, iar productia între liniile 6667 şi 7118.
 
sau in loc sa le dai lorzilor 500 de soldati pentru ca ti se pare jocul prea usor ai putea sa mai cresti si tu dificultatea, ca daca ai juca si tu pe dificultati normale si AI good cred ca nu ai mai cere asa ceva
 
Back
Top Bottom