Calradia 1480 Zendar Offensive [Türkçe-Tanıtım] [M&B][WB]

Users who are viewing this thread

tlgklz

Grandmaster Knight
Ve Bir modu daha Türkçe foruma kazandırmayı düşündüm ve bu seferki mod Calradia 1480 Zendar Offensive Olacak.
Asıl konu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,114185.msg2753039.html#msg2753039

mb45.jpg

Mod 15. Yüzyılda Calradia'da geçmektedir, Calradia'da bir çok değişiklik oldu ve Native'den farklı hale geldi. Yeni özelliklerden biri de yıllardır 1482-1495 için karakteristik yeni sivil kıyafetler,zırhlar ve silahlar bulunmaktadır. askerler ve geliştirilmiş harita bu modda değiştirilen şeylerden biridir.

• Code:
    Yeni Npcler!
  • Code:
    Yeni Bayraklar!
  • Code:
    200'den fazla eşya!
  • Code:
    Geliştirilmiş harita!
  • Code:
    Yeni asker ağaçları!
  • Code:
    Kanlı Savaşlar!
  • Code:
    Geliştirilmiş askeri özellikler (15 Seviye liderlik gibi)!
  • Code:
    Yeni Kıyafetler ve Zırhlar!

Tarihçesi:
Code:
1478 Yılında Kral Morten bu dünyadan göçmüştü. Onun ölümünden sonra Zendarian Presinsi Kailan, Nord Krallığı tahtını almak istedi, ancak İmparator 2. Sigismund (Tövbe tövbe)'da Bu tahtı istiyordu!  1479 yılında Prens Kailan, tahtı başarıyla aldı ancak sadece 9 aycık yönetebildi: Birileri onu [color=red]öldürmüştü[/color]!  1480 yılında 5. Sveijin tacı aldı ve Svadya İmparatoru Sigismund bezerke götürdü. Ve 1 yıl sonra yani 1481 yılında Svadyalı'lar, Zendarian Prensliğinin başkentine yani Zendara saldırdı ve Oradaki tüm halkı katletti. Nord Krallığı çaresizce bu katliamı izlemek zorunda kaldı... Svadya vahşeti dayanılamaz hale geldi; Zendarian Kardinali Adamus ile Nord Kralı 5. Sveijn anlaştılar ve Svadya İmparatorluğuna Savaş açtılar. Bu sırada yıl 1482 idi...

[SIZE=16px][color=red]Zendarian Prensliği:[/color][/SIZE]
[tt]Zendarian Prensliği 1470 Yılında kurulmuştur.  İlk liderleri Prens Hugo'dur. Prens Hugo öldükten sonra Liderleri Prens Kailan olmuştur.   Zendar şehri başkenttir. Zendar, Çok kutsal bir şehirdir çünkü Görkemli Saint Gorain Katedrali Zendar'da bulunmaktadır. Zendarian Prensliği kendi ordusuna sahiptir ve bu orduda:
Ağır Süvari (Şövalyeler)
Hafif Süvari (Gözcüler)
Hafif ve Ağır Piyadeler 
Topçular (Arkebüzler)
bulunmaktadır.

Sverre- Kodlama\Programlama
Narf - Zırhlar ve Miğferler
Luigi - Çokça İtem
D'Sparil - İtem
Nikephoros- Bazı Silahlar
Grim the Raven - Gruplar ve Askerler
Panther - Bayraklar

ScreenShots:
mb2f.png
mb1f.png
mb9b.png
mb36.png
mb49.jpg
mb36.jpg

İndirme Linki| 1.2: Direct Download Link
1.2 Patch: Direct Download Link

EDİT: Modun açılışında sorun olması halinde lütfen şunları yapınız:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,270566.0.html

Radamon said:
2. Sigismund ne güldüm ona ya :smile: çok başarılı olmuş. Tarihçe kısmı çok güzel yazılmış. Başarılar kardeşim.
Çıkmış bir mod bu ve sadece çeviri sayfası.

Bu arada Oyunu Warband da oynamaya çalıştım ama Warbandda Zendar bulunmadığı için anlamsız kaldı. Bu yüzden ya MB de oynamayın yada hiç oynamayın

MB de oynamaya çalıştım bu sefer Zendarı açtı ama Zendar bomboştu. Bir tek Kahya Harek vardı oda "Teslim yada öl" dedi bende modu sildim

Tlgklz said:
Yalnız bu mod Warband için. Normal M&B'in haritasını ve Zendarı WB'ye portlamışlar. Sorunlar için verdiğim konu Run time eror gibi sorunlar için.
Mod MB için Taleworlds Forum » Mount&Blade » The Cartographer's Guild - Released Mods » Calradia 1480 Zendar Offensive

Back
Top Bottom