Paylaşmama Açlığı

Users who are viewing this thread

Merhabalar uzun süredir gördüğüm bir sorunu paylaşmak istiyorum. Mod yapan arkadaşlar (hepsini genellemiyorum) bu işe yeni baslayan ve BILGIYE aç kardeşlerimize yardım etmiyor. Deneyimsiz bu arkadaşlarımız yaptıkları projeleri rafa kaldırmak zorunda kalıyorlar. Hâlbu ki işin erbabı dostlarımız bu kardeşlerimize bilgi ve yöntem konusunda yön gösterseler zamanla çok iyi işler ortaya konabilir . Beni tanıyan kardeşlerimiz bu konuda bana dert yandılar . Ben map alanında  verebileceğim bütün desteği veriyorum . Tabi ki bu kisisel bir seçimdir . Sizlerden RİCAM yeni baslayan yada deneyimi fazla olmayan arkadaşlarımıza yardimcı olmanız. Sizleri seviyorum iyi çalışmalar .

Valla ben yardımcı olmaya çalışıyorum,ama beni destekleyen yok.imzamda ki kodlama hazinesinden bakabilirsin.Bu arada,bir soru soracağım.Millet açtığı konuyu nasıl sabitleştiriyor ? ben konusu düzgün ileti attığıma bile cevap gelmiyor.(Samimi bir şekilde sordum.Alınan varsa reportlayabilir.Sakıncası yok.O onun sorunudur.)

Dediğine katılıyorum.Bir ara Cioss konu açmıştı mod dersleri çevirileri diye.Ses seda yok ondan da :S bir ara stortbeck yapıyordu,o da gitti.Belendor'un ki ni de yapabilen fazla yok.Tek benimki kaldı kod olarak :grin:

Hyper vallaha durum bu bence . Bazen karşılıksız olur bu isler. Bazen ihtiyaç olur duyar bir iki kişi gelir yardım eder bu işler böyle . Önemli olan dayanışma.

Sana katılıyorum.Ama,Sanki forumun eski üyeleri,usta üyeleri,kendileri online oldukları halde ciddi ciddi birşey sorunca bile cevap vermiyor.İsmini söylemiyeyim.Zamanında çok dışlandım.her gittiğim kapıdan boş döndüm şimdi ki acemiler gibi.Mesela şu nasıl yapılır dediğimde,ya kendin yap der,ya da hiç cevap vermez.Gerçi cevap verip vermemesi onun kararı.Ama,burada bilgiye aç olan birisi var.Sen öğrenip de başkasına öğretmiyorsan,o senin sorunun(Shizoprhen sana demiyorum :grin: ).

Ben bu yüzden birkaç kez yaptığım modu yarıda bırakmak zorunda kaldım.O yüzden geç kaldım biraz.
En son senin derslerinden sonra yüreklendim biraz işte.Diğerleri şöyle yap böyle yap tamam diyorlardı.

Ben başladığımda module.bat dosyasını bile çalıştırmayı bilmezdim.Hatta konusunu açtım sordum ama cevap bile vermediler.Onu da senin konudan öğrendim :grin: (Hyper olmasa ne yapacağız la :grin:)

Burada mod yapmak bayağı zor.Birçok rehber yapılmalı ve bunlar güncel tutulmalı.Ben sabitlenmiş çok eski konu görüyorum ve çoğu şu anda işe yaramıyor.

KhergitKhan said:
Ben bu yüzden birkaç kez yaptığım modu yarıda bırakmak zorunda kaldım.O yüzden geç kaldım biraz.
En son senin derslerinden sonra yüreklendim biraz işte.Diğerleri şöyle yap böyle yap tamam diyorlardı.

Ben başladığımda module.bat dosyasını bile çalıştırmayı bilmezdim.Hatta konusunu açtım sordum ama cevap bile vermediler.Onu da senin konudan öğrendim :grin: (Hyper olmasa ne yapacağız la :grin:)

Burada mod yapmak bayağı zor.Birçok rehber yapılmalı ve bunlar güncel tutulmalı.Ben sabitlenmiş çok eski konu görüyorum ve çoğu şu anda işe yaramıyor.
Neden yararlanamıyosun ? bence gayet hepsi yararlı.

Kime neyin yardımı? Herkes on numara iş çıkartıyor allaha şükür.

Sorun bilgisizlikte değil. 1 tane OSP görünce hakaretler bile savuran, yepyeni oyun gibi mod isteyen zihniyette. Son zamanlarda azaldı ama hala ara ara görüyoruz.

Belendor said:
Kime neyin yardımı? Herkes on numara iş çıkartıyor allaha şükür.
kod isi biraz sikintili ama.turkce de fazla kodlamaci yok.olanlar da ders veriyor baskalari ogrensin diye.mod da yapani var.ama gercekten kodcu eksigi var.sorun bu yeni nesin azimli ve sabirli olmamasi.sansliymisim sanirim.sondan yirtmisim.

Kimmer said:
Sorun bilgisizlikte değil. 1 tane OSP görünce hakaretler bile savuran, yepyeni oyun gibi mod isteyen zihniyette. Son zamanlarda azaldı ama hala ara ara görüyoruz.

Bu  konuya katılıyorum. Demediklerini bırakmıyorlar. Aslında her kod aynıdır. Sadece yazım sekilleri veya kütüphaneleri farklıdır. Bos bosuna laf söylüyorlar

Arkdaşa haklı usta üyeler acemilere çok üsten bakıp onları hor görüyor(hepsi değil) ardından türkçe forumda osp günahtan daha kötü bişeymiş gibi tepki veriliyo tabi kendi fikirleri bence o kişiler kendini düzeltmeli

Burda ki ana fikir şu . Ben şahsım adına paylaşımcı olmayı öneriyorum. Bakın  ne kadar güçlü işler ortaya konacak. Ve bu işlerde yardımı olan insanlar kendileriyle ne kadar gurur duyacak . Dediğim gibi bu bir öneri sadece .

Her zaman paylaşımcı olmak yerine öğretici olmayı tavsiye etmişimdir. Milleti hazıra alıştırmak kadar zararlı bir şey yok. Örneğin HyperCharge. Kendisini defalarca uyardım, milleti hazıra alıştırma diye. Kendisi kopyala-yapıştır yapan arkadaşlardan. Sağlam olanı da ders diye atıyor foruma. Yaptığı çevirilerden bu yana bakıyorum foruma, herkesin onun eline bakıyor şu an. Yanlış anlama Ahmet ama söylenmesi gereken şeyler bunlar.

Ve ve ve... Her seferinde başa dönüyoruz be hacılar. Yüz kere tartışıldı bu şeyler. Uzmanı da bir bok yapamadı acemisi de. Kapatın şu davayı artık. Bannerlord ile yeniden bakarız çaresine.

Türküm:D said:
Arkdaşa haklı usta üyeler acemilere çok üsten bakıp onları hor görüyor(hepsi değil) ardından türkçe forumda osp günahtan daha kötü bişeymiş gibi tepki veriliyo tabi kendi fikirleri bence o kişiler kendini düzeltmeli

Hic oyle birsey yok, kendinize bahane uydurmayin. Ogrenmeniz gereken ilk sey; Insanlardan birsey muddet ettikce hicbir sey yapamayaciginizi farkedebilmek, bunu kafaniza sokun.

Negatrm B. said:
Her zaman paylaşımcı olmak yerine öğretici olmayı tavsiye etmişimdir. Milleti hazıra alıştırmak kadar zararlı bir şey yok. Örneğin HyperCharge. Kendisini defalarca uyardım, milleti hazıra alıştırma diye. Kendisi kopyala-yapıştır yapan arkadaşlardan. Sağlam olanı da ders diye atıyor foruma. Yaptığı çevirilerden bu yana bakıyorum foruma, herkesin onun eline bakıyor şu an. Yanlış anlama Ahmet ama söylenmesi gereken şeyler bunlar.

Ve ve ve... Her seferinde başa dönüyoruz be hacılar. Yüz kere tartışıldı bu şeyler. Uzmanı da bir bok yapamadı acemisi de. Kapatın şu davayı artık. Bannerlord ile yeniden bakarız çaresine.

birşeyin kıymetini,onu kaybedince anlarsın sözü geldi aklıma.Önemli değil üstad.kendi modül sistem derslerimi vereceğim artık. :smile:

Belendor said:
Türküm:D said:

Hic oyle birsey yok, kendinize bahane uydurmayin. Ogrenmeniz gereken ilk sey; Insanlardan birsey muddet ettikce hicbir sey yapamayaciginizi farkedebilmek, bunu kafaniza sokun.
Belendor kardeş sözüm sana genel bazılarıdan ders veya yardım edip bişeler öğretmesini istiyon çok kalp kırıcı yanıtlar veriyo sözüm onlara yanlış anlaşılmasın mesale sen üstüne düşen görevi yapıp kodlama dersi vermişsin bazıları yardım etmek istemiyosa vaktim yok cevabını vermek yerine ağır sözler diyor sözüm onlara tekrardan söylüyom yanlış anlaşılmasın :razz: :smile:

Back
Top Bottom