Sihir Ve Büyü

Users who are viewing this thread

[23rd]Ryse said:
Neticede yerçekimi denen şey keşfedilmeseydi, dünyanın yuvarlak olması da "doğa üstü" bir şeydi değil mi ?

Alınmaca Yok  :mrgreen:

Ulan adam dünyanın döndüğüne inamıyoda onun kaç katı güneşin döndüğünü kabul ediyo :grin:

Ayrıca sanırım bu link Peygamberimize yapılan büyüyü anlatıyor

Feed Me said:
Aaa deme oyle,yarin bir bilim adami cikar kurani referans alip buyunun gercekligini aciklar.hattaaa o adam nasada calisiyordur.belkide turkdur,erasmusla gitmistir.

İnanmasanda terbiyesizilik yapma tmm cınım

[23rd]Ryse said:
Peki Siz Sihir ve Büyü Hakkında ne düşünüyorsunuz ?.Neler biliyorsunuz ? Neler bilmiyorsunuz ? Merak ettikleriniz neler ?.Bu başlık altında konuşup tartışabilirsek çok mutlu olurum.
ne bilmedigimi nerden bilebilirim? :grin:

ben sahsen cok ıyı bır yakınıma bır buyu yapıldıgını gormustum,halı cok kotu ve cevresıne karsı davranısları kotuydu.
Buyu bozmak ıcın de buyuler var ama 2 kelıme ve sure var nas ve felak surelerını okumak.

Metafızık kuralları vardır hz.hızır metafızık ustası bırnevı hz.musa a.s ıle olan yolculuk hıkayesını bı okuyun veya hocanın bırınden dınleyın hz.hızır ve hz.musa

Tezeque said:
cakowx said:
Büyü vardır.

Nerde gördün?

Önüne geçen büyü vardır diyor da bir tanesi şunu şunu gördüm demedi daha.
Görmeye gerek yok, vardır demesi için var olduğuna inanması yeter.

Zaten büyüyü yapan ve yapılan kişi hariç kim farkedebilir ki  ? Adam eliyle ateş topu fırlatmıyor herhalde.

Tezeque said:
cakowx said:
Büyü vardır.

Nerde gördün?

Büyünün olduğuna inanması için görmesi mi lazım?

Ben bu konuda nötrüm.Olabilir de olmayabilirde bilemiyorum açıkçası.

Bilimsel kanıt : Yok
Varolduğuna dair bilgiler : Efsaneler

Sonuç : Yok

Büyü diye bir şey olsaydı her yer büyücü olurdu. Belki ökültler vardır diyeceğim, böyle bir şey olsa dünyaya bu gruplar hakim olurdu. (bizde anca aşk bozma büyüsü falan, adamlar yabancı forumlarda bildiğin rpg de gördüğün skillerden bahsediyo)

Biraz güç verdiğinde değişen insan büyüyü verdiğinde neler yapmaz.

Sultan Alparslan said:
Tezeque said:
cakowx said:
Büyü vardır.

Nerde gördün?

Büyünün olduğuna inanması için görmesi mi lazım?

İnanıyorsa inanıyorum der, vardır demez. Aradaki fark bu. Var diye öyle bi kesin sonuç çıkarıyorsunuz ki, inanmanıza saygı duyuyorum ama konuya herhangi bi tanıklık anlatmadan var yazmak çok saçma

Kamarow said:
ben sahsen cok ıyı bır yakınıma bır buyu yapıldıgını gormustum,halı cok kotu ve cevresıne karsı davranısları kotuydu.

Mesela bu. Büyü için ne yaptı? Nasıl bi eşya kullandı, nasıl sözler söyledi? Anlatmaktan kaçıyosunuz gibi geliyo bana.

İnanacak kadar ne gördün yani?

Kamarow said:
Buyu bozmak ıcın de buyuler var ama 2 kelıme ve sure var nas ve felak surelerını okumak.

Metafızık kuralları vardır hz.hızır metafızık ustası bırnevı hz.musa a.s ıle olan yolculuk hıkayesını bı okuyun veya hocanın bırınden dınleyın hz.hızır ve hz.musa

Efsanelerden bahsetme. Görmediğim ama yazısını okuduğum şeylere inanmak istemiyorum.

Gördüm derken? Bunun psikolojik olmadığına emin misin? Hani elemterapiş kem gözleri şiş der de bir büyücü büyü yapılan kişi korkudan farklı hisseder. Abi hayatımda hiç karşılaşmadım, görmedim biraz daha derinlemesine anlatta aydınlanalım.

Şizofreni insanlar cinleri gördüğünü sanıyo kafayı yiyo bunlar da aha cin çarptı diyo. Adam akıllı psikolojik olmayan bir örnek gösterseniz amenna. Gelin kelid aynası diye bi ayna var bakınca ailemi görüyom istediğimi görüyom deyin valla saygı duyarım ya. Ama anadolu halkının uydurduğu psikolojik olayları büyü diye örnek göstermeniz gülünç

oyun ve efsanelerde ateş topları atan veya iyileştiren büyücüler var ama bir bakıma bunlar günümüzde de var. Bilimi ve tekniği büyüye benzetebiliriz. Eski zamanlardan gelen bir insan olsaydı aynen böyle düşünürdü. Çocukken en sevdiğim oyun karakterleri büyücülerdi ve büyünün var olmadığını duyunca üzülmüştüm ama sonra etrafımızdakileri fark ettim. İnsanoğlu yıldırımları ve ateşi kontrolü altına alarak bir çok şeyi başardı. Uçmak, uzya gitmek, atop bombaları, organ üretimi ve nakli, marifetli telefonlar, süperbilgisayarlar, uydular vb.... Sadece 1 ve 0 larla bunca bilgisayarın yapımı bile büyüleyici. Efsanelerde büyü var ama bizde de bilim var.

Hayal gücü güzel şey :smile:

Bilim ve teknoloji büyüden farksız bence de. Doğadan bulduğunu kendine göre şekillendiriyorsun, gerekirse yeni element uyduruyorsun. Einstein da büyücüymüş mesela, atom parçalamış. Büyü illa asayla şapkayla olmak zorunda mı hem? luckylancer haklı, büyü zaten hayatımızın her yerinde.

Mertol said:
bence büyüyü çok yanlış yerde arıyorsunuz :smile: bence müzik büyüdür, propaganda büyüdür. bu iki unsur insanları kendi benliğinden uzaklaştırır, gaza getirir :grin: yoksa middle earthdaki gibi expelliarmus falan fişman yoktur bence :grin:

Use the Force, Harry.
-Gandalf

gibi oldu.

Tezeque said:
Şizofreni insanlar cinleri gördüğünü sanıyo kafayı yiyo bunlar da aha cin çarptı diyo. Adam akıllı psikolojik olmayan bir örnek gösterseniz amenna. Gelin kelid aynası diye bi ayna var bakınca ailemi görüyom istediğimi görüyom deyin valla saygı duyarım ya. Ama anadolu halkının uydurduğu psikolojik olayları büyü diye örnek göstermeniz gülünç

Hmm..
856.gif

Back
Top Bottom