10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Users who are viewing this thread

Milliyetçiyim diyip akpye oy veren, tayyibi savunanlara "akkurt" diyoruz.

Nerde olduğunu hatırlamıyorum ama mhpnin 4te 1i kararsızlık yaşıyormuş. Bahçeli çıkıp ses verirse ekmele gecerlermiş.

O kadar fazla değildi sanırım, Kürt sorunu ile ilgili ılımlı cevapları rahatsız etmiş belli ki o kesimi de.

selahattin-demirta%C5%9F-%C4%B1n-bayram-mesaj%C4%B1_670605.jpg
:lol:

Ekmeleddin İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor

CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı Türk Bilim Tarihi Profesörü Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstiklal Marşı'nı bilmediği ortaya çıktı!

İSTİKLAL MARŞI'NI ÇANAKKALE ŞİİRİ SANIYOR

İhsanoğlu, Edirnekapı şehitliğindeki son ziyaretini ise Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un mezarına yaptı. Ersoy’un mezarına karanfil bırakıp dua eden İhsanoğlu, daha sonra İstiklal Marşı'nın bazı dizelerini okudu. Fakat İhsanoğlu, okuduğu İstiklal Marşı dizeleri için "Çanakkale şehitleri şiirinden heralde" dedi.

Bilse noolur bilmese noolur? :/ Rahat bıraksanıza adamı.

Bu arada Selahattin'e vereceğim ben.

İyi de adamın ortadoğu tecrübesini, o kadar birikimini çöpe mi atacağız istiklal marşını bilmiyor diye. Adam profesör la, bizimkinin nerden mezun olduğu bile meçhul. Şahsen şeyimin ucunda değil.

Klasik ulusalcı CHP'li tiplemesinden çıkmış en azından. Tarihi duygusallıklarla, sürekli Atatürk'ün başarılarıyla övünen ve halkı da bu şekilde yönlendirmeye çalışan Deniz Baykal gibi değil. CHP'nin vizyonunu hiçbir şekilde sevemedim ama Kılıçdaroğlu ve Ekmel'in farklılık yaratması insanların ağrına gidiyor nedense. Mehmet Akif Ersoy CHP elleriyle sürülmedi mi ülkeden zaten? İstiklal marşı bilmiyor diye oyunu Ekmel'den çeken insan hakkında düşüncelerim pek iyi değil. Adamın birikimine, ideolojisine bakmıyorsunuz veya aslında ne kadar siyasal islamcı bir tip olduğuna bakmıyorsunuz da bu yüzden oyunuzu çekiyorsanız hatalısınız. Gerçi siz bilirsiniz CHP'nin oyunun azalması beni daha mutlu eder.

Tezekyalayan said:
Klasik ulusalcı CHP'li tiplemesinden çıkmış en azından. Tarihi duygusallıklarla, sürekli Atatürk'ün başarılarıyla övünen ve halkı da bu şekilde yönlendirmeye çalışan Deniz Baykal gibi değil. CHP'nin vizyonunu hiçbir şekilde sevemedim ama Kılıçdaroğlu ve Ekmel'in farklılık yaratması insanların ağrına gidiyor nedense. Mehmet Akif Ersoy CHP elleriyle sürülmedi mi ülkeden zaten? İstiklal marşı bilmiyor diye oyunu Ekmel'den çeken insan hakkında düşüncelerim pek iyi değil. Adamın birikimine, ideolojisine bakmıyorsunuz veya aslında ne kadar siyasal islamcı bir tip olduğuna bakmıyorsunuz da bu yüzden oyunuzu çekiyorsanız hatalısınız. Gerçi siz bilirsiniz CHP'nin oyunun azalması beni daha mutlu eder.
Valla şuan üstüme alındım espri yapmıştım ama bence o kadar ortadoğu hakkında bilgi edineceğine önce İstiklal Marşı'nı bi öğrenseydi 2. sınıfta ezberletiyolar. Ben CHP'li veya MHP'li olduğumdan Ekmel'i desteklemiyorum sebebim:
Tayyib'i yıkalım mı?

Sierra Maestra said:
İyi de adamın ortadoğu tecrübesini, o kadar birikimini çöpe mi atacağız istiklal marşını bilmiyor diye. Adam profesör la, bizimkinin nerden mezun olduğu bile meçhul. Şahsen şeyimin ucunda değil.

2. sınıfta okuyan bir çocuğa sorsan bilir yani.Bu kadarı da fazla.

İstiklal marşını bilmek cumhurbaşkanı adayı olmak için bir kriter değil. Marş halka hitaben yazılmış bir şey, cumhurbaşkanına politikacılara değil. Ülkeyi duygusallık, hayal satmak değil acımasız uygulamalar kurtarır.

Bu kadarı fazla mı? Hayatın boyunca bu anı mı bekledin? Ya da başka ne olmuş da bu kadarı fazla diyorsun? Ayrıca başkaları İstiklal Marşını biliyor da ne oluyor, öyle olacağına bilmesin daha iyi.

Gamb126 said:
2. sınıfta okuyan bir çocuğa sorsan bilir yani.Bu kadarı da fazla.

Demeye çalıştığım bir kriter değil istiklal marşını bilmek benim için. Başkası için de olmamalı, erdoğan da bilmese ve birileri sırf bu yüzden oy vermese bazıları, onlara da karşı çıkarım. ya da çıkmam lan. vermesinler.

Hepiniz zaten 10 kıta ezbere biliyorsunuz da adama laf atıyorsunuz. Yunanistanlı olsak b.ku yedik zaten onların marşı 158 kıta şimdi cumhurbaşkanları 158 kıtayı biliyor mu?

Dies Irae said:
Bu kadarı fazla mı? Hayatın boyunca bu anı mı bekledin? Ya da başka ne olmuş da bu kadarı fazla diyorsun? Ayrıca başkaları İstiklal Marşını biliyor da ne oluyor, öyle olacağına bilmesin daha iyi.

Sadece bu değil ihsanoğlu adaylığı açıklandıktan sonra milyon tane gaf yaptılar (bahçeli kılıçdaroğlu ve kendisi).Resmen al da at demektir bu ayrıca doğru düzgün konuşmasını bile bilmiyor.1 değil 10 tane tayyip çıksa Çankaya'ya yine de bu adama oy vermem.

Redstone Knight said:
colombos said:
Hepiniz zaten 10 kıta ezbere biliyorsunuz da adama laf atıyorsunuz. Yunanistanlı olsak b.ku yedik zaten onların marşı 158 kıta şimdi cumhurbaşkanları 158 kıtayı biliyor mu?

İzninle imzaya alıyorum.
tabii ki alabilirsin

EDİT:158 miş hemen düzeltim

Arkadaşlar, farkında mısınız bilmiyorum ama bu ülkede kutsallıklar her zaman baştakinin çıkarına işler. Bu böyledir. Başbakan kirli oyunlarını kapatmak ve halkın kalbine oynamak için parti reklamında marş okuyarak marşın tüm kutsallığını bozmuştur. Ben hiçbir zaman marşı dinlerken dat feelz falan olmadım, olanlara saygım var ama bu saniyeden sonra marşın, dinin, milliyetin, şehit kanının baştaki insanlara yaradığını anlamanızı isterim. Bunu kullanamayan saf insanlar da belli işte, Ekmel. Saftirik adamın teki halkın duygularıyla nasıl oynayacağını bile bilmiyor. Bana sorarsanız kutsallığınızı kullanan insanlar baştayken bu saf insanları bu kadar şiddetle eleştirmeyin. Yine de siz bilirsiniz.

Gamb126 said:
ayrıca doğru düzgün konuşmasını bile bilmiyor

Nasıl? Ha? Belirli siyasi mizaçlar ve tarzlar vardır, Kılıçdaroğlu'nun konuşma tarzı pasif, saldırgan konuşmaz. Ekmeleddin de siyasal islamcılıktan biriktiği için sakin ve pasif bir tarz edinmiş. Açıkçası halktan birinin bu kadar birikimli birine konuşmasını bilmiyor demesi çok komiğime gidiyor :'D

Ya çok yanlış taraflardan eleştiriyorsunuz, ben de oturuyorum CHP'li gibi savunuyorum. Ama bayağı mantıksız yönlerden ket vuruyorsunuz

Back
Top Bottom