[SP]Son Nefes

Yeni Harita Yapılmalımı(Süre Uzayacaktır)

• Evet yapılsın(Süre Uzar)

Votes: 18 75.0%
  • Hayır yapılmasın(Değişme olmaz)

Votes: 2 8.3%
  • Mod çıksın ondan sonra bir patch le eklensin(Süre değişmez ama harita eklenir

Votes: 4 16.7%

• Total voters
    24

Users who are viewing this thread

UmutcanRTRK

Recruit
4Yqj4L.png

Hikaye

Yıl 1573...
Köyünüze haydutlar saldırıyor herkes bir yere kaçışıyor.Hiç bir Lord,paşa ya da kont yardıma gelmedi ailenin gözünün önünde diri diri yaktılar.Sana ise ölü taklidi yapar bir vaziyette izlemek düştü.Haydutlar gittikten sonra doğruluyorsun.Seninle birlikte 3-4 arkadaşında doğruluyor.Hepiniz ağlamaklı bir şekilde yaşayan varmı diye arıyorsunuz.Ama nafile herkes acı bir şekilde ölmüş.Evlerde bulduğunuz birkaç silahla yola koyuluyorsunuz başka köylerden gençleri çağırıyorsunuz.Genellikle Ailesinden bir kişi haydutlar tarafından öldürülen gençler katılıyor.Haydutların kellelerini alıp Kelle avcılarından ödül alıyorsunuz.Hatta köyleri basan haydutları pusu kurarak öldürüyor üstelik.Haydutların çaldıklarını yoksul köylülerle paylaşıyorsunuz.Köylülerin umudu oluyorsunuz insanlar sizin birliğinize gönüllü olarak katılıyor.Artık çok kalabalıksınız.Haydutlar sizin kontrolünüzdeki alana saldıramıyor.
Bir gün bir lordu köyü yağmalarken görüyorsunuz.Lordun ordusu sizden 3
3-4 kat daha fazla.Hiçbir şey yapamıyorsunuz aklına o gün geliyor.Kendini çok aciz hissediyorsun elinden bir şey gelmiyor.Size gene izlemek düşüyor.Ayrılıyorsunuz ve gezerken o lorda ait bir sancağın bir kalede dalgalandığını görüyorsun ve o an aklına orayı işgal etmek geliyor.Birliğmiden birini içeriye yolluyorsun ve asker sayısını öğreniyorsub.Yoldaşlarına Kuleye saldırıp saldırmama konusunda bir tartışma açıyorsun.Yoldaşların senden daha istekli ve hırslı çıkıyor.Tımarlardan tımarlı sipahi topluyorsunuz.Köyleri dolanıp erzak tpluyorsunuz insanlar size erzak verirken bile mutlular.Ve büyük gün geliyor.Kaleyi gözetlerken lordun çıktığını görüyorsunuz.Adamlarına haber yollayıp ormandan çıkıp kaleye gelmelerini söylüyorsun.Herkes geliyor ve kaleyi kuşatıyorsunuz.Kale kumandanıyla görüşürken ona ne kadar adil olunacağını ve kendilerine köylerden toprak vereceğini söylüyorsun kumandan düşündükten sonra teklifini kabul ediyor.Kaleye ilginç bakışlar içinde giriyorsunuz ama el cabbar adında bir adam şehre girerken en önden gidiyor ve bir lider edasıyla insanlara emir yağdırıyordu.Oysa sen lider yok herkes eşit ddemiştimama güç bazı insanları bozuyor.El cabbar bunlardan biri.Daha şimdiden askerler liderin kim olacağını seçmeye başladılar çoğunluk El cabbar ı tutuyordu o yaptıklarından sürekli bahseder ve hava atardı oysa sen yaptığın iyiliği unutmayın tercih ederdin ve başarılarından övünmezdin.Akşam olunca herkes meydanda toplandı sen ise uyuyordun.Çok yorulmuştun birden bir şahsın senin ismini bağırdığını duyar gibi oldun hafif uykudan uyandımAniden kapın çalındı hem de kırarcasına.Kapıya doğrulup açtın.Bir çocukla karşılaştın sana el cabbarın seni meydana çağırdığını Ve elinde kılıcı olduğunu üstünde de ağır zırhların olduğunu söyledi.O kendine yeni bir zırh bile almıştı sen ise gösterişten uzaktın eski bir elbiseni giymiştin.Giydiğini elbiseyi de yağmalanmış bir köydeki ölmüş bir insanın üzerinden çıkarmıştın.Her yeri yırtık pırtıktı.Üzerinde bir sürü yama vardı gitmeden önce çocuğa cebindeki 12 dinarı da verdin ve Ona ben öldükten sonra bunu kimse kullanmaya bile tenezzül etmeyecek.Dikkatli ol çocuk yoldaşlarını dikkatli seç.Kibirli olmamalarına dikkat et en önemlisi Gösteriş hayranı olmasınların dedin Başını okşayıp çocuğu yolladın.Kılıcına baktın o bile harabeydi kulüp kopmuştu.onu eski kıyafetinden yırttığın bir parçayla sararak kullanıyordun.Başlarda zor geldi.Ama kılıç uzun olduğundan ağırlık dengesi bozulmamıştı.Aklına gene o gün geldi gene acizdin geçen yılların ardından hiçbir şeyi değiştiremedi gibi fark ettin yaptığın tek şey başkaları için kendini kullanmaktı.Birden kapı çaldı çocuk gene gelmişti ama bu sefer elinde beze sarılı bir sey vardı.Çocuk zar zor taşıyordu."Bunu kumandan yolladı"dedi Teşekkürler deyip aldın bu bir flintlock pistoldu.Yanına da 3 mermi koymuştu.Bir kâğıt vardı içinde"1. mermi El Cabbar için 2. mermi de onun için 3. mermi senin için olurda vuramazsan diye.Bu insanlar seni direk öldürmez.Acı çektirmek isterler.Bu yüzden Kadana atış yapmalısın.Sana yardım etmek isterdim ama sabah kalktığımızda silahlarımızı almışlardı.Bir tek beylik tabancam ı bulamamışlar bunu beni kullanmamamın nedeni olurda öldüremezsem askerlerimi işkence edip öldürürle."
Silahı aldın ve beline koydun.Kefenden farksız kıyafetinle o zincir zırhlı adama yürüdün.Herkes seninle dalga geçiyor ölümünü görmek için can atıyorlardı.Seni destekleyenler zindana atılmıştı birden silahını doğrulttun Bunu hemen kes yoksasseniburacıkta öldürürüm dedin.El cabbar korkuyla titremeye başladı.Ve adamlarına durmalarını ve kumandan ve askerlerine silahlarını vermesini söyledi.Kumandan ve askerleri silahlarını aldı sen ise elindeki silahı yere attın El cabbar silahı yerden aldı ve sana doğru tetiği çekti.Ama silahın mermisi yoktu arkana döndün ve Sanırım bunları unuttum kardeşim diyerek Onu bir yumrukta yere serdin.O kılıcını çekti ve boğazına dayadı sen ise eğer benim ölmem bu kaledeki insanların savaşa tutulup ölmesini engelleyecekse Dök kanımı diye bağırdın insanlar taraf değiştirmeye başladı herkes seni tutuyordu.El cabbar tam seni öldürecekken eline bir ok isabet etti bunu yapan seninle birlikte o köyden kurtulan arkadaşlarından biriydi Acı içinde bağırdı ve yere çökerek af diledi sen ise onun yüzüne bakarak dalga geçer gibi güldünKale artık senindi Kaleye ait olan etraftaki köyleri yoldaşlarına verdin.Peki ya birleşmiş dünya devletleri karşısında durabilecek miydin yoksa onların buyruğu altına mı girecektin?Özgür bir kartal gibi aç kalmak uğruna gökyüzünümü fethedecektin yoksa Tok kalmak için kafese mi girip efendin bıraktığında onun sınırları içinde mi uçacaktın.Secim senin Ya Efendi ol ya da Efendi'm diyen.

Taraflar
Birleşik İslam Devleti
Birleşik Asya Devleti
Katolik Hristiyanlar
Ortodoks Hristiyanları
Germenler
+Eklenmesini istediğiniz devleti lütfen yorum olarak atın

Yenilikler
Fil eklendi.
Deve eklendi
Yeni sancaklar eklendi
Ateşli silahlar eklendi(Her devletin kendine özel türleri var)
Her devletin Ateşli silah kullanan 3 Asker türü olacak Bunlar Acemi,Talimli ve Kıdemli olacak ve o devlete ait Silah ve Zırhlarla donanacaklar.
File ve Deveye binen askerler eklendi(Fil Asyada Deve İslam Devletinde)
Her devletin kendine ait zırhları eklendi
Diplomacy eklemeyi öğrenirsem ekleyeceğim
Kara Şövalye ve Samuray grupları eklendi bunlar haritada dolanıp saldırgan olacaklar bazılarını ordumuza alabileceği
Tımar sistemi eklendi Tımarlardan direk olarak tımarlı sipahi alacağız.
Domdom kurşunu eklendi
Yeniçeri Samuray Şövalye Camelot şövalyesi Kara Şovalyeg
Müzikler yenilenecek(Gaza getiren ve dinlendiren ara sıra üzen)

Eklenip eklenmemesi belirsiz yenilikler

Hayvanlar (Ne işe yaradığını bilmiyorum ama type animal gibi bir şey gördüm eğer ordumuza katılıyor bizle düşmana saldırırlarsa eklerin örneğin Arslan)
Aktif din(Nasıl ekleyeceğimi bilsen eklerim öğrendiğim an ekleyeceğim)
Düşmana argo söylemlerde bulunmak.
Deniz savaşı(Ekleyebilirsem ne güzel olur ama bilmiyorum)
Dünya haritası(Haritacı bir arkadaş yardım ederse kesin eklenir)
Oyuna kral olarak başlamak ve Derebeylerimizin olması(Siz isterseniz)

Not:
Daha 2 gündür modüle ile ilgileniyorum ama uzun sürmüyecek dediklerimin hepsini yapacağım.Kaplamacı ve Modelci arkadaşların desteğine ihtiyacım var.Mod burada tutarsa söz İngilizceye çevirip

Bu modu gelmiş geçmiş en iyi türk modu yapmaya çalışacağım
Şimdiden söyliyeyim Oyun osmanlı üstüne kurulu olmayacak tüm devletleri eşit yapacağım.Birine tüfek eklediysem diğerine de eklerim.

Eklenmesi gerekipte unuttuğum bir şey varsa lütfen aşağıdan yazın okunacağınıda bilin.

Soru
Sizce ölüler diye bir sınıf ekleyeyimmi haydutlar gibi.Ama bunlar ve atları iskelet olacak.Ama oyun biraz fantastikleşir.Ne yapayım?

Karaker Ekranı
mq7Mv0.jpg

Asya Fili
72Xa9N.jpg

q98dgZ.jpg

Ldgv70.jpg

Do6O8Z.jpg

OmerPasa58 said:
Başarılar.Bu arada takım topluyomusun?
Tabiki de .Ayrıca Üye adınızdan Sivaslı olduğunuza dair bir sonuç çıkardım.Ben de sivaslıyımda Gürün ilçesindenim.

Ölüler falan ekleme bence fantastik olmasın gerçekçi olsun.
Hayvan işini halledersen on numara olur.
Başarılar.

Konuyu Düzenlemeni Öneririm.Hikaye Çok Uzun,Uzulugunu Geçtim.Önemli Değil.Düzen Vermemişsin.Paragraf Yok Bir Şey Yok.(Öğretmen Gibi :S)Bunu Düzenlemen Gerekiyor.Paragraflara Ayır Veya Yazıyı 4 E 5 E Ayır Spoiler İçine Al.Ve Yazılarını Düzenle.

Ekleme Olarak Kesinlikle OSP Kullandıgını Düşünüyorum.Eğerki Kullandıysan Sahibinden İzin Almalısın Ve Buraya Bildirmelisin.

Modunda Başarılar Dilerim.Umarım Yapıcı Olmustur.

UmutcanRTRK said:
OmerPasa58 said:
Başarılar.Bu arada takım topluyomusun?
Tabiki de .Ayrıca Üye adınızdan Sivaslı olduğunuza dair bir sonuç çıkardım.Ben de sivaslıyımda Gürün ilçesindenim.
Ewt sivaslıyım

selamet_81 said:
Modun gerçekle alakası olmucak dimi ?? (olmucaksa , birleşmiş türk devletlerini ekle bence ) Başarılar :grin: :grin:

Birleşik islam devletlerini ekledim diye ona gerek olmaz diye düşündüm

UmutcanRTRK said:
selamet_81 said:
Modun gerçekle alakası olmucak dimi ?? (olmucaksa , birleşmiş türk devletlerini ekle bence ) Başarılar :grin: :grin:

Bence ekle koskoca Türk milleti ne de olsa :grin: islam devleti de sadece arap olsun :grin: :grin: ya da Türkleri Birleşik Asya Devletine katabilirsin

selamet_81 said:
UmutcanRTRK said:
selamet_81 said:

Bence ekle koskoca Türk milleti ne de olsa :grin: islam devleti de sadece arap olsun :grin: :grin: ya da Türkleri Birleşik Asya Devletine katabilirsin
Birleşik asya çok güçlü olur fil var devesi olur samurayı var yeniçerisi olur ağır zırhlar var zincir zırhları olur kısacası çok güçlü olurlar ama kara şovalye ve camelot şovalyesi ekliyorum sadece onları görmek için bile indirecekler 2 türde birbirine düşman bîrinîn lider adı camelot lordu ya da kral arthur diğerinin kara lord ama bu iki sınıfta çok güçlü olacak zırhları marketlerde sarılsınmı diye düşünüyorum ama herkes o zırhı alır dîyede pek istekli değilim zaten 25 gün mod yapımı duracak tatîl sebebiyle o zamana kadar belkî bir beta yayınlarım 2 günüm var ayrıca osp ağırlıklı olacak bu konuda üzgünüm ama modelci bir arkadaşın katılımıyla işler değişebilir Ayrıca elimde 3000 e yakın zırh tüfek kılıç at vs bulunan bir paketle çalışıyorum bu yüzden osp lerin kime ait olduğuna dair bir fîkrim yok ama osp ile yapılmıştır diye bir not eklerim bir kaç model yapmaya başladım başka modellerin wireframelerine bakarak eldiven ve bîr kaç basit kılıç çîziyorum kaplamayada gelince bakarım gibime geliyor

Logo-Karakter Ekrani -Fil resimleri eklendi
Not:Kendi modellediğim kılıcıda koyacaktım ama adama çok büyük duruyor çözdükten sonra ilah kılıcı olarak oyunda göreceksiniz

Back
Top Bottom