The Deluge [MP] v0.92 - Türkçe Tanıtım - Türkçe'ye Çevrilmiş Mod

Users who are viewing this thread

AbsQwe

Banned
delugelogo.png

The Deluge modu bizi 17. Yüzyıl Doğu Avrupası’nın kanlı ve zalim savaşlarına götürüyor. Bu çatışmalara dilerseniz Lehistan’ın yenilmez bir  Kanatlı Hüssarı, cesur bir Kazak isyancısı, haris bir Osmanlı eri, cesur bir Rus Tüfekçisi, vahşi toprakların bağımsız bir Tatar’ı ya da iyi donanımlı bir İsveç askeri olarak oynayabilirsiniz.

Bu mod diğer modlardan, hatta oyundan bile farklı. Gündüz-öğlen-gece gibi farklı zaman aralıkları, mevsimler ve hava durumu ilk dikkati çeken şey oluyor. Ardından büyük küçük birçok değişiklikleri fark etmeye başlıyorsunuz. Başka hiçbir modda göremeyeceğiniz gerçekçiliği The Deluge bize sağlıyor.

Taraflar:

6zlqx3.jpg

Yeni Bir Oyun Türü – İstila:
Topları tüfekleri doldurun yenileri geliyor.

İstilanın kuralları basittir, tüm oyuncular tek takımda toplanır ve düşman botlarının akınlarına karşı bulundukları yeri savunurlar, 15 dalga püskürtülürse oyun kazanılır.  Ayrıca hatırlatmak gerekir ki İstila bolca takım çalışması ve planlama gerektirir.

The Deluge modunda İstila türü sıfırdan yaratılmıştır. Ana tema diğer modlardaki istilalarla aynı olsa da oyun fiziği ve özellikleri bakımından tamamen farklıdır. Dahası, The Deluge size yeni bir yapay zeka sunuyor. Botlar normal M&B oyunundakilerden daha az aptalca davranıyorlar ve çevreye uyum sağlamayı biliyorlar( örn. Saklandığınız yerin kapılarını kırmaya çalışmaları ve senkronize vurmaları). Yani iyi bir savaşa hazırlansanız iyi edersiniz…

Eşsiz Oyun Müzikleri

Modumuzu diğer modlardan farklı kılan başka bir özellik ise, yetenekli müzisyen Sławomir Jabłoński tarafından The Deluge modu için özel hazırlanmış olan oyun müzikleridir. Yeni müzikler ambiyansa çok iyi uyum sağlayıp sizi gerçekten içine çekiyor.

Gerçekçilik

Mod'un normal oyundan farklarından en büyüğü de gerçekçiliği. Örneğin tüfeğinizi ateşlerken problem çıkabilir (misfire). Eğer mermilerinizle suya girerseniz barutunuz ıslanacağı için bütün mühimmatınızı kaybedebilirsiniz dahası su altında fazla kalırsanız boğulursunuz dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Warband oyuncularının en cok zorlandığı konu ise The Deluge modunda yaklaştırma(shift) olmaması. Shift tuşuna bastığınızda ateş etme duruşuna geçersiniz ve hızınız yavaşlar(aman dikkat edin derim).

cannon_s.png

Topçuluk

The Deluge bize gelişmiş bir topçuluk sistemi ile menzili ve güçleri farklı farklı toplar sunuyor. Ayrıca bu toplar cannonball ,grapeshot ve ya cannister gibi farklı mühimmat ile doldurulabiliyor. Cannonball daha uzun menzilli olup yapılara zarar vermek için kullanılırken, cannister ve grapeshot kısa menzilli olup İstila gibi oyun türlerinde piyadelere karşı kullanılır.

Oyunda cannon ram ve lindstock taşıyan herkes topları kullanabilir ancak engineerların nişan alma kabiliyetleri yüksek olduğu için genelde top işi engineerlara verilir. Ayrıca topları atlarla başka bir yere taşıyıp kurmak da mümkündür fakat fazla zahmetli bir iş olduğu için tercih edilmez. 

.
boat_s.png

Deniz Ulaşımı

Düşmanlarınız bir adaya savunma kurduğunda, tek yol denizden saldırmak oluyor. Bunun için mod bize modlar ve feribotlar (ferry=karşı sahile taşımak) veriyor.

Botlar tamamen oyuncunun kontrolündedir ve suyun olduğu her yerde gider (Fatih'in bazı torunları karadan da yürütmeyi başarıyor). Feribot ise düz bir çizgide ilerler fakat bottan çok daha güvenlidir. Ama ikisinde de dikkatli olmak gerekir lakin tek bir top ile sizi suyun derinliklerine gönderebilirler.

.
defenses_s.png

Savunma Olanakları

Birebir çatışmaya uygun olmasalar da iyi engineerlar her zaman takımlarının koruyucuları olmuşlardır. Tamir, inşa,kazma gibi yetenekleri olan engineerlar savaşların kaderini değiştirir. Tekerlekli kalkanlar yapabilir,
bozuk topları tamir edebilir, siper kazabilir ya da topçu ateşiyle düşmanı başarılı bir şekilde geri püskürtebilir. Ayrıca Engineer Axe adındaki baltasıyla düşman yapılarını hızla bozabilir. Engineer oyunun bel kemiğidir desek yeridir. Ayrıca kürek alan bazı piyade birlikleri de siper kazıp Engineerlara yardımcı olabilir.

maps_s.png

Haritalar Ve Mimari Yapılar

Oyunun bütün yapıları 17. yüzyıl mimarisine göre hazırlanmış. Penceredeki perdesine kadar her şey özenli. Çatışmanın ortasında bir an kendinizi binalara bakarken bulabilirsiniz. Bir çok farklı grafik tasarımcısı 17. Yüzyıla uygun yapılar hazırlamaya devam ediyor.
(Still, a lot of models need to be done. If you would like to help us out with modelling and texturing, please contact b@rtu$)

Haritalardan sadece 2 Warband haritası var ve onlar da 17. Yüzyıla göre yeniden düzenlenmiş. Geri kalan bütün haritalar modun kendi haritaları. Haritalarda aynı zamanda silah da bulunuyor. Örneğin bir kalede bir köşeye yığılmış kargılar ve ya tüfekler bulabilirsiniz. Tıpkı gerçek hayattaki gibi.

.

blackpowder_b.png

Ateşli Silahlar

Ateşli Silahlar olmadan 17. yüzyılı anlatan bir oyunun da eğlencesi kalmazdı herhalde. The Deluge modunda o kadar fazla ateşli silah var ki ekipman sayfasında zaman geçirmekten oyunu kaçırabilirsiniz. Her milletin kendilerine özel tüfekleri ve tüfeklerin modelleri var (çakmaklı,fitilli vs). Oyunda shotgun olarak anılan Blunderbluss ile tek atışta 3-5 kişiyi etkisiz hale getirebilirsiniz. Lakin yeterince iyi bir atıcı değilseniz size ikinci şansı veren double barrel silahlar da var.

Tabi ki tüfeklerin sesleri ve görsel efektleri de muhteşem. Yerden çıkan dumanı, ya da yanınızdan gecen bir merminin vızıltısı sayesinde oyun ayrı bir güzel oluyor.

Eğer Tüfek icat oldu,mertlik bozuldu derseniz, yay ve ya fırlatmalı silahları kullanmaya devam edebilir ya da direk el bombası fırlatabilirsiniz.

.
weapons_s.png

Yeni Silah Modelleri

Oyun tam bir silah cenneti. Her millete özel silahlar var. Dilediğinizi seçin büyük küçük uzun kısa aradığınız her şeyi bulacaksınız. Özellikle silahların isimlerinin çoğunun Türkçe olması da çok hoş. Dilerseniz atlılara karşı 4 metrelik kargılar alıp (b tuşuna basarak) shield wall ile onları bozguna uğratabilirsiniz. Ya da kılıç seven birisiyseniz onlarca türden birini seçip saldırabilirsiniz. O kadar çok var ki... Neyse indirince görürsünüz  :smile:

.
break_s.png

Silahların Sağlamlığı

Geldik en gerçekçi kısma (aynı zamanda en gıcık olanı). Kargılarla koltuklanmış kargı yaptığımızda tıpkı filmlerdeki gibi parçalanma olasılığı var. Havalı gözükse de sonradan silah çok da bir işe yaramadığı için hemen kılıca geçmenizi tavsiye ederim.

.
heraldry_s.png

Sancaklar

17. Yüzyıl Avrupasında sancakların ve sancaktarların önemi büyüktü; The Deluge modunda da öyle.
Takımınızdaki bir sancaktar sizin atağınızı artırır , mermi doldurma sürenizi azaltır. Eh tüfekler uzun sürede dolunca bayraktarın önemi de artıyor.

weather_s.png

Hava Durumu Ve Zaman Aralıkları

Oyunda bileğinize tüfeğinize çok güveniyorsunuz demek? Birde aynı şeyleri gece ve fırtınalı bir havada yapmayı deneyin :grin:
Aynı zamanda yaz,kış,ilkbahar ve sonbahar seçimi de yapabiliyorsunuz.

Zalim fırtınadan kurtulmak için oylama ile hava durumunu ve günü değiştirmek mümkün.

output_mv4c0smeull.gif

.

animated-gifs-trees-043.gif

Anismasyonlar

Az önce bahsettiğimiz hava durumumlarına göre çevremiz de değişiyor etkileniyor. Fırtınalı bir hava ağaçlar delicesine sallanıyor, Kar yağarken ağaçların üstünü kar tutuyor.

.

Türk oyuncu sayısı modda çok az. Bu sayfa yayınlandıktan sonra artacağını düşünüyorum. Sizden tek ricam, lütfen oyunda centilmenliğinizi bozmayın.

Internet sitesi:
www.thedeluge.net

Trailer(Gemi Savaşları dahil)

Ekran Görüntüleri:

33xu1py.jpg

2mxzir.jpg

29fwi76.jpg

mb_warband2014-06-1122-03-30-64_zpscfd196e2.jpg

mb_warband_2012-02-17_20-31-36-87.jpg

mb_warband_2012-02-17_19-30-49-30.jpg

mb_warband_2012-02-17_20-57-17-15.jpg

Download

0.92 Full Installer

Mod Forum Başlığı

Türkçe Çeviri Çalışması
Aşağıdaki resime tıklayarak takip edebilirsiniz.

Modu yapan kişilerden izin alarak, modun başlığını Türkçeye uyarladım. Lütfen "HAA BURDA BÖYLE ÇEVİRMİŞİN AMA BÖYLE YAZMIYO Kİ" gibi tepkiler vermeyin.

Yokluğumda arkadaşlara teknik hatalarla ilgili konularda yardımcı olan HyperCharge'a teşekkürler.

Dwarf01 said:
Ama server yok ?

Sayfada da belirttiğimiz gibi:

Mod, Warband'in son versiyonunu ve WSE gerektirir. (Warband Script Enchancer) lütfen oyunu masaüstü kısayolundan, açınız(ya da WSELauncher.exe'den). Diğer türlü serverlar gözükmeyecektir..

Yeni patchte bu problem kalkmıştır.

HyperCharge said:
Bu mod gerektiği ilgiyi göremedi bence.Üstlere çıksın da,millet görsün nasıl bir mod olduğunu.
Önceden oynamıştım çok güzel bir mod ama sonra server gözükmüyordu sildim falan şimdi sayende okudum indirmem gereken programı.

Kenara çekil ''Napolyon Savaşları''

Yalnız masaüstü kısayolunda girdiğim halde ''1.143'' versiyonunu istiyor.Ben bir mod için versiyonu düşürmem.

Sewerus said:
HyperCharge said:
Modun dosyasına gir,Orada WSE dosyası olacak.Ona gir,orada WSE_loader var.ona gir.Eğer aynı hatayı verirse,bir başka yöntemim var.
Yine aynı hata.

you are running an unsupported version of warband (WSE onlysupport versions 1.153 hatası aldım  :cry:

pekala.Masaüstünde ki ikona sağ tıklayıp özellikler diyin.

Hedef kısmına şunu yapıştırın;

Code:
"C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\MountBlade Warband\Modules\The Deluge 0.8\WSE\WSELoader.exe" -m "The Deluge 0.8"

Mod neredeyse oraya yani.Böyle ise,olması gerek.

Ayrıca,0.82 patchini yüklediniz mi ?

HyperCharge said:
pekala.Masaüstünde ki ikona sağ tıklayıp özellikler diyin.

Hedef kısmına şunu yapıştırın;

Code:
"C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\MountBlade Warband\Modules\The Deluge 0.8\WSE\WSELoader.exe" -m "The Deluge 0.8"

Mod neredeyse oraya yani.Böyle ise,olması gerek.

Ayrıca,0.82 patchini yüklediniz mi ?
Patch'i yüklemedim.Onu da yükleyeyim.

HyperCharge said:
WSE nin eski sürümünü kullanıyor olabilir çünkü.  :wink:

Patchi indirince dene birde.Olmazsa önceki dediğimi uygula.

Patch yaptım ama olmadı :sad:

bendeki;

QgzEZG.png

Girdiğinin kanıtı;

lzN21E.png

WSE,1.153 de çalışıyor olabilir.Ama benim sürümüm 1.161.Ve orada gördüğün gibi,çöp kutusu yerine ok işareti var.işe yaradığının kanıtı.

modu indirdim güzelce kurdum patchide kurdum ve sorunlar baş göstermeye başladı
1. olarak wse den nasıl açabilirim
2. masaüstü kısayolundan giriyorum sanki demoymuş gibi bi uyarı çıkıyo serial istiyo hayır diyip oyuna girdiğimde multiplayer kısmına tıklayamıyorum girmiyor
3.steamdan girdiğimde server gözükmüyor

Back
Top Bottom