Medieval V2

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Yasinzarar

Recruit
Şimdi mount blade warbandı Medieval 2 total war oyununa benzetmeye çalıştık yani kısmen

Kalradyadasınız ancak krallık ve trooplar değiştirildi Butun trooplar ve Krallıklar.Haydutlar hariç zaten krallık sayılmıolar :razz:P

Mod Strateji uzmanları için yani mount blade warbandın ustaları için yapılmış moddur ole kalkıpta tek başınıza 2 askeri olduremessiniz Seviyeniz yüksek itemleriniz iyi olması lazım Yani kısaca meydan savaşında 1 2 tane bodyguard yapıp arkada beklemek iyidir Aksi taktirde Ölürseniz Birlikleriniz ne yapcaklarını şaşırcaktır.

Güç olarak herhangi krallıgın diğer krallıga karşı güç fazlalalıgı yoktur. Tamamen sizin seçiminize kalmıştır.

Krallıklar ve avantaj ve dezavantajları

Kutsal Roman İmparatorlugu (Holy Roman Empire)
Zırhları bütün krallıkların zırhlarından Bi hayli üstündür Güçleri normalin bi altıdır Hızları ise dengeli.

(Epik zırh Çok iyi defans)

Osmanli İmparatorlugu(The Turks)

Zırhları hiç ama hiç iyi değildir ancak bi hayli dayanıklıdırlar Ve çok hızlılar.

(Güçlü Ve hızlı)

Venedik(Venice)
Tam ideal Krallıktır Zırhları kutsal roma imparatorlugundaki zırhların Bi altını giyerler Zırh olarak 2. Sıradadır

(Dengeli)

Mısır(egypt)
Atlıları çok iyidir Muhafızlarıda oyle Cabuk ve hızlı bi şekilde terfi olurlar Ancak guc olarak Pekte iyi sayılmazlar

(Atlıları ve muhafızları iyidir)

İskoçya(scotland)
Çok guclu piyadelerdir ama çok yavaşlar.

(Güclü Askerler)

Rusya(russia
Okçuları iyidir muhafızıda oyle dengeli guc dengeli hız kalkan yok..

(Teberci)

Anti zırh silahları zırha karşı etkili olan silahlar Kutsal romada Çok fayda sağlıcaktır size

Military Pick Venedik askerleri bunu tercih ediyor Çok guclu silah hızı dengeli

Osmanlı Kilici Türklerin Usta kılıcı Hızlı ve guclu

Bütün teberler ve çift elli kılıçlar

At ustunde kullanılan kargılar.

En usteki o..k ve m.p Faori zırh delicidir

Asker Agacı
Kutsal roma imparatorlugu

Roma askeri
                                                    Roma arbaletçisi          Roma Yayası
                                Roma talimli arbaletçisi                                  Roma Kıdemlisi
                  Roma kidemi arbaletçisi                                Roma Atlisi              roma Savaşcisi
          Roma keskin nişancisi                                      Gothic Sövalyesi          Gothic piyadesi

Venice

Venedik Askeri
                                                                    Venedik Okcusu    Venedik yayasi
                                                                Venedik Nısancisi        Venedik kidemli yayasi
                                                                                        Venedik Zırhlı suvarı              Venedik piyadesi
                                                                                          Venedik sovalyesi                Venedik agır piyade

The turks                         

Acemi oglanı
                                                                  Kapıkulu suvarisi            Kapıkulu piyadesi
                                                                Sipahi        Silahtar    Yeniceri Okçusu    Yeniceri
                                                                                  Garip

Russia 

Rus acemisi
                                                                              Rus okçusu    Rus yayasi
                                                                Rus Kıdemli okcusu        Kıdemli Yayasi
                                                              Rus nişancısı                      Rus Kıdemlisi
                                                                                                    Rus baltacı    Rus atlısı
                                                                                                  Rus Teberci    Rus sovalyesi

Diğerleri Modu indirdiğinizde supriz olsun :razz:

Bu arada Metal ses ve freelancr diplomasi modu etkintir

http://turbobit.net/vucjnyyl7o64.html

Mod Osmanlı Seneryasunun submodudur..

Yardımcı
MetalFırtına
Muzik Konusunda yardımcı oldu

https://imageshack.com/i/exb22d6ej resimler

Arkadaşlar konuyu kılıtlıyorum beni destekleyen herkese teşekkur edıyorum desteklemıyenlerede cevabım su
Kodlamayı bılmıodum yenı ogrendım modellemeyıde yenı ogrendım sadece uyarmak yeterli olacaktı.Bukadar kin niye anlamadım.
Neyse herkese iyi kodlamalar

Tebrikler! Ottoman senaryosundan çalıntı mod yapıp da üstüne bir iki troop ekliyip ben yaptım diyen 100. kişisiniz!!

Ne modmuş arkadaş ya.Gelen geçen alıyor modu,benim diye gösteriyor.Artık kendi Modumu çıkarsam mı diye düşünmeye başladım.Ama çıkardığım zaman açılacak konuları sıkıca takip edeceğim için hiç sorun olmayacak.

Gerçii loadscreenler dışında neredeyse herşey osmanlı senaryosuyla aynı.

Neyse.Kolay gelsin.

HyperCharge said:
Tebrikler! Ottoman senaryosundan çalıntı mod yapıp da üstüne bir iki troop ekliyip ben yaptım diyen 100. kişisiniz!!

Ne modmuş arkadaş ya.Gelen geçen alıyor modu,benim diye gösteriyor.Artık kendi Modumu çıkarsam mı diye düşünmeye başladım.Ama çıkardığım zaman açılacak konuları sıkıca takip edeceğim için hiç sorun olmayacak.

Neyse.Kolay gelsin.
+1

Türküm:D said:
HyperCharge said:

Neyse.Kolay gelsin.
+1
+2

Onu savunmak gibi olmasin ama,adam aldigi seyi tesekkirlerde belirtmis.bunda o da yok.ama ottoman 1453 un osp bir mod oldugunu duymadim.eger izin aldiysa kanitini gostermeli bence.
modlar gelmeden tuyelim buradan  :mrgreen:

cevdet123 said:
HyperCharge said:

Neyse.Kolay gelsin.
+1
+2
+3

OmerPasa58 said:
cevdet123 said:
HyperCharge said:

Neyse.Kolay gelsin.
+1
+2
+3
+4

Black Dead said:
OmerPasa58 said:
cevdet123 said:
HyperCharge said:

Neyse.Kolay gelsin.
+1
+2
+3
+4
+5

Ayrıca insanlar artık usandı , bıktı şöyle konulardan açmayın şunları.  :mad:

Ottoman seneryasundan alıntı yaptım evet guya kodlama yapmış dıyen arkadaş modu indirip kur bi istersen!! Oynamayıpta burda yorum yapma.Bu arada ney osmanlıyla aynı muzikler değiştirildi Butun trooplar osmanlı seneryosundaki Trooplar dahil değiştirildi Bir kaç item değiştirildi Krallıklar değiştirildi Yani Kusura Bakmayın Ama osmanlı seneryasundaki arkadaş bile sağ soldan alıntı yaptıgı modları Moduna koyup bi kişi şikayet etmezken Benim modum neden şikayet ediliyor bu ulkede foruma dahil Hiç bişey paylaşamıcaz demekki..
Oguz arkadaştan İzin alamadım cunku kendısıne ulaşamadım.Yani emeğe saygı ya 2 hafta ugrastım mod için siz eğlenin diye Bumu karşılıgı  :sad: :sad: :sad:

Her şey alıntı olarak mod yapılmaz kodlama bilmiyosan kodlama yaptım demeyeceksin.

Yasinzarar said:
Ottoman seneryasundan alıntı yaptım evet guya kodlama yapmış dıyen arkadaş modu indirip kur bi istersen!! Oynamayıpta burda yorum yapma.Bu arada ney osmanlıyla aynı muzikler değiştirildi Butun trooplar osmanlı seneryosundaki Trooplar dahil değiştirildi Bir kaç item değiştirildi Krallıklar değiştirildi Yani Kusura Bakmayın Ama osmanlı seneryasundaki arkadaş bile sağ soldan alıntı yaptıgı modları Moduna koyup bi kişi şikayet etmezken Benim modum neden şikayet ediliyor bu ulkede foruma dahil Hiç bişey paylaşamıcaz demekki..
Oguz arkadaştan İzin alamadım cunku kendısıne ulaşamadım.Yani emeğe saygı ya 2 hafta ugrastım mod için siz eğlenin diye Bumu karşılıgı  :sad: :sad: :sad:

O,en azından aldığı itemleri kimden aldığını belirtmiş.Sen bildiğin o modun sahibinin emeğine ve o modelleri yapanlara haksızlık etmiş oluyorsun.Ayrıca,Troop değiştirmeyi isim değiştirmeyi Müzik değiştimeyi forumun neredeyse %95'i yapar.Ayrıca,Osmanlı senaryosu kendi başına bir mod değil.Modun en azından %90'ı toplama dır.Kendi başına dediğim,Her kodu kendi yazmış,Her modeli kaplamasını kendi yapmış bir mod.

Kısacası,Kusura bakma ama,Troop değiştirmeyi,Asker eklemeyi,İtem değiştirmeyi,Müzik eklemeyi falan en fazla 15 dakikada yapılır.Sen diyorsun 2 hafta.  :shock:

Ayrıca,Tek başına öyle troop ekliyip iki özelliğini değiştirip 1-2 item değiştirip isimler değiştirince mod yapmış sayılmazsın.
Son olarak da,İndirdim,oynadım.Gerçekten kötü.  :neutral:
Abi niye modülsüz yapılan şeylerin dersi çevrildi ki ? Modül ile yapılanlar çevrilse idi,Bence daha iyi olurdu.
Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.
Black Dead said:
Her şey alıntı olarak mod yapılmaz kodlama bilmiyosan kodlama yaptım demeyeceksin.
+1

kodlama derken neyi kastediyosunuz simdi ottoman scenariodaki arkadaş kodlamamı yapmış? Yanı sıze gore mod nedır tek kişiyle bu kadar oluyor zaten diğer versiyonlarda full herşeyi kendım yapmam lazım anlaşılan belirtmedin belirtmedin diyosunda osmanlı senaryonusun submodu dedım geçtim altına neyı belıtmemişim Ben bu arada kodlama yaptım demedimki Hyper charge 15 dakikada muzikler değiştirilir ben troopları kastediyorum Lordların isimlerini filan

Yasinzarar said:
kodlama derken neyi kastediyosunuz simdi ottoman scenariodaki arkadaş kodlamamı yapmış? Yanı sıze gore mod nedır tek kişiyle bu kadar oluyor zaten diğer versiyonlarda full herşeyi kendım yapmam lazım anlaşılan belirtmedin belirtmedin diyosunda osmanlı senaryonusun submodu dedım geçtim altına neyı belıtmemişim Ben bu arada kodlama yaptım demedimki Hyper charge 15 dakikada muzikler değiştirilir ben troopları kastediyorum Lordların isimlerini filan
Bunu yapmak mod yapmak demek değildir sabırsız genç.İzin almayı bekleyecektin.

Mod Strateji uzmanları için yani mount blade warbandın ustaları için yapılmış moddur ole kalkıpta tek başınıza 2 askeri olduremessiniz Seviyeniz yüksek itemleriniz iyi olması lazım Yani kısaca meydan savaşında 1 2 tane bodyguard yapıp arkada beklemek iyidir Aksi taktirde Ölürseniz Birlikleriniz ne yapcaklarını şaşırcaktır.

Kodlama module_system ile yapılır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom