Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Trypanosoma Gambiense said:
Liseye hazırlanıp hayatını şekillendiremezsin, her anadolu lisesi aşağı yukarı aynı, ha imam hatip fen lisesi farkı dersen eyvallah :lol:
Ben gayet şekillendirdim aslında.Fen lisesi ile İH arasındaki olayı söylemiyorum bile.Fakat benim girdiğim okul mesleki bir okuldu.Hani buraya girip tıpa geçemem yani.Ya müzisyen olursun,ya da öğretmen,ya ressam olursun,mimar olursun,ya da öğretmen.En kötü tarafından bile baksak gidip bir barda çalsam aç kalmam,evlere gidip saatlık ders versem,ya da onlar bana gelse gene bir şekilde para kazanırım.Gerçi İmam Hatipte herşey beleş,hayatı "nerde beleş oraya yerleş" hesabı olanlar rahat rahat oraya gidiyor.Eğitim seviyesi zaten yeterince düştü,boş beyinler yetiştirmek istiyorlardı,birde bu çıktı başımıza.Dur bakalım,kaç öğrenci intiharı olacak bu sene.

Trypanosoma Gambiense said:
Liseye hazırlanıp hayatını şekillendiremezsin, her anadolu lisesi aşağı yukarı aynı, ha imam hatip fen lisesi farkı dersen eyvallah :lol:
Ben de öyle düşünüyordum ama sanırsam liseler arasında öğretmen farkı var. Tabi puanı düşük liselerde de müthiş hocalar olabiliyor. Biraz şansınıza kalıyor.

Demir Bela said:
Kafayı yemek üzereyim. Bir lise 0,3 puanla kaçırılır mı? :cry:

Oww.Bilirim o durumları.Geçmiş olsun kardeşim.Haksızlığın dibini yaşıyoruz bu zamanlarda.Bilirim o durumu gerçekten.1.dönemin sınavında matematiğim yanlış hesaplanmış,onun yüzünden takdiri 1 puanla kaçırdım. :sad:

HyperCharge said:
Demir Bela said:

Oww.Bilirim o durumları.Geçmiş olsun kardeşim.Haksızlığın dibini yaşıyoruz bu zamanlarda.Bilirim o durumu gerçekten.1.dönemin sınavında matematiğim yanlış hesaplanmış,onun yüzünden takdiri 1 puanla kaçırdım. :sad:

İkinize de geçmiş olsun.Haksızlık diz boyu zaten.Her hafta o liseyi izlemen lazım.Kontenjan bulursan iyidir.

Aynı şey benim de başıma geldi Hyper,o yüzden 3 de kalmıştı :sad:

Tamda istediğim liseye gittim. Sosyal Bilimler Lisesine ilk 20'den girdim. Yabancı dil görmek istiyordum. Bu lise sayesinde birçok dilim olucak. Şimdi bakarsak Osmanlıca (Farsça- Arapça), İngilizce ve Almanca göreceğim. İyi olacak iyi.

Lt.Ghost said:
Tamda istediğim liseye gittim. Sosyal Bilimler Lisesine ilk 20'den girdim. Yabancı dil görmek istiyordum. Bu lise sayesinde birçok dilim olucak. Şimdi bakarsak Osmanlıca (Farsça- Arapça), İngilizce ve Almanca göreceğim. İyi olacak iyi.
Anadolu mezunlarının %90'ının yabancı dil bilmediği ülkede kendin çabalamadıktan sonra dil öğrenemezsin. Ben de Almanca dersi gördüm bir yıl boyunca ama hiç bir şey bilmiyorum. İngilizcem iyidir, orası ayrı :razz:

Lise son sınıfa geçtim bildiğim tek kelime kendin nickim olan Eisenschmiede ve ingilizce ile benzer olan kelimeler. :mrgreen:

Mosin Nagant said:
Anadolu mezunlarının %90'ının yabancı dil bilmediği ülkede kendin çabalamadıktan sonra dil öğrenemezsin. Ben de Almanca dersi gördüm bir yıl boyunca ama hiç bir şey bilmiyorum. İngilizcem iyidir, orası ayrı :razz:
Lise 4 e gidiyorum.9 dan beri Almanca görüyorum ama kurabileceğim cümleler sadece isim sorma,memleket sorma gibi sınırlı kalıplar  :lol: İngilizcem iyi çünkü dil okuyorum :razz:

incili arwa said:
HyperCharge said:
Demir Bela said:

İkinize de geçmiş olsun.Haksızlık diz boyu zaten.Her hafta o liseyi izlemen lazım.Kontenjan bulursan iyidir.

Aynı şey benim de başıma geldi Hyper,o yüzden 3 de kalmıştı :sad:
İkiniz de sağolun. Bu kadar az puan farkıyla nakille geçerim diye düşünüyorum.Yalnız şunu farkettim ki sanırım kazandığım lisede en yüksek puan bende  :grin:

Nasıl ?
10600430_355938361224635_440690873735469636_n.jpg

Yaş 21 olsa forumda ne işim var ule evlenir çoluk çocuk sahibi olurum burda 21 yaşında adam görsem dalga geçerim zaten :smile:  hemde askerde olurum 21 yaşında falan filan  :mrgreen:
demek o yaş kısmına inanan varmış  :lol:

Harly Davidson said:
Yaş 21 olsa forumda ne işim var ule evlenir çoluk çocuk sahibi olurum burda 21 yaşında adam görsem dalga geçerim zaten :smile:  hemde askerde olurum 21 yaşında falan filan  :mrgreen:
demek o yaş kısmına inanan varmış  :lol:

öhhö  :mrgreen:

Back
Top Bottom