Warband ile ilgili

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

HodorHodor

Recruit
Arkadaşlar uzun süredir bir mod ile uğraşıyordum fakat bazı sorunlar ile karşılaşdım bunları topluca buraya yazmak istedim lütfen cevaplarmısınız.

1- Ben oyuna yeni 2 krallık ekledim ve bunların krallık sancaklarını nasıl seçerim. Yani aynı Svadyanın banner_kingdoms da sancağı olduğu gibi ve o sancağın krala ait olması gibi bir şey yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

2-Oyunda modul sistem, txt dosyaları ve tweakmb ile değişiklikler yaptım fakat en son txt ve tweakmb ile değişiklik yapınca harita modunda ctrl-space(hızlı hareket etme) bastığımda oyun çok fazla kasıyor ve sadece orda kasıyor.(Sistem ile ilgili olduğunu düşünmüyorum Çünkü en düşük ayralarda bile oluyor bu[Dx7 bile denedim] ayrıca Ad1257 de bile yoktu bu)

3- Dediğim gibi modul sistem ile değişiklikler yaptım bunlardan biri de köy eklemek idi. Oyunda toplam 110 köy varken ben bunu 150 yaptım ve hiç sorun yoktu taki köy sayısını 159 yapana kadar.159 yapınca oyuna girip yeni oyun başla dediğimde oyun baştıyor diyor ve 1-2 dk sonra o ekranda iken oyun çalışmayı durduruyor.(Köyleri düzgün eklediğime eminim)

4-Arkadaşlar ben kendi modum için bir harita yaptım bu harita İtalyaya kadar  fakat ben bunu büyültüp İspanyaya kadar yapmak istiyorum en baştan yapmadan bunu nasıl yapabilirim.(işte haritam : http://i.h izliresim.com/lBB5Vk.png )

5-Ben oyundaki sancakları değiştirirken bide şu sorunla karşılaştım. banner_a dosyasındaki sancakları %90 değiştirdim hiç bir sorunla karşılaşmadım fakat baner_b dosyasındaki sancakları değiştirince oyuna giriyorum ve banner_b deki değiştirdiğim sancaklar simsiyah olmuş bunun nedeni ne ve nasıl değiştirebilirim ?

6-Birde ben oyuna başlayınca sahip olduğu topraklarda Kral Albertın (Kral Ragnar) askerlerine sahip diyor.

hocam 1.nin cevabını arıyorum.Ancak lordlarınkini yapabiliyoruz.Fakat kralların kini daha bulamadım

2.Aynısı bende de olmuştu.eklediğin kodlar,oyun motoruna zarar verebilir.Mesela 1.127 den örnek vereyim.1.127 de atların tipleri böyle kayık kayıktı.Etrafına bakamıyordun.Sarmışlardı heryeri.O değiştirdiğin yerlere birdaha bak.

3.Eklediğin köyleri şehirlere bağladınmı ? yani,eklediğin köyler,şehir bulamadığından atıyordur.Yeni şehir ekle.Ve etrafına en fazla 3 köy ekle.Böyle böyle ekle köyler bitene kadar.bir şehir,zaten yanına 1-2 köy gelince otomatikman kendine alıyor.

4 thorgrimde orada sol altta yamuk ve açık yeşil bir kare göreceksin.ona tıkla.Onlar vertex dir.Onlara tıklayıp çekersen,harita büyür.

5 Anlayamadım...

6 daha düzgün anlatabilirmisin ? veya resim ile.

HyperCharge said:
hocam 1.nin cevabını arıyorum.Ancak lordlarınkini yapabiliyoruz.Fakat kralların kini daha bulamadım

2.Aynısı bende de olmuştu.eklediğin kodlar,oyun motoruna zarar verebilir.Mesela 1.127 den örnek vereyim.1.127 de atların tipleri böyle kayık kayıktı.Etrafına bakamıyordun.Sarmışlardı heryeri.O değiştirdiğin yerlere birdaha bak.

3.Eklediğin köyleri şehirlere bağladınmı ? yani,eklediğin köyler,şehir bulamadığından atıyordur.Yeni şehir ekle.Ve etrafına en fazla 3 köy ekle.Böyle böyle ekle köyler bitene kadar.bir şehir,zaten yanına 1-2 köy gelince otomatikman kendine alıyor.

4 thorgrimde orada sol altta yamuk ve açık yeşil bir kare göreceksin.ona tıkla.Onlar vertex dir.Onlara tıklayıp çekersen,harita büyür.

5 Anlayamadım...

6 daha düzgün anlatabilirmisin ? veya resim ile.

Diğerlerine bakacağımda 4. de zaten öyle yaptım ama eğer daha önce harita yaptıysan bilirsin o vertexleri uzatınca sadece süs oluyor bir işe yaramıyor Bunun nedeni ise o bölgede sadece bir tane vertex olması.

5.
4YYJ87.png

tabi resimdekinin her yerini siyah olarak düşün :grin: ve harita modun, savaşlarda, kalelerdeki sancaklarda vb. heryerde öyle oluyor

orada birsürü uzatman için gereken şeyler var.Uzatınca,orayı denizle kaplar,yapacağın haritaya devam edersin.

Sadece süs değil.daha iyi şeylere yarıyor.

5 te sadece şunu söyleyebilirim;

O albert ve askerlerine sanırım bir oynama yapmışsın langaunges de.Yani şehrin adını kral ablert ve askerleri demişsin.Veya daha kötüsü :grin:

Haritayı senin dediğin gibi yaparsam şöyle olur ;

Yani bir yere en küçük bir değişiklik bile yapsam o diğer vertexe kadar değişir  :grin: Ayrıca haritayı çok büyültmeyi düşünüyorum yani ona vertex yetmez :grin: Uzatmak yerine o bölgelere yeni vertex eklemek lazım bana

Onları yükselttim fakat onların şu anki haritada etkisi olmuyor yani eski boyutlar(400,400) etkili oluyor onun içine thorgimden new e basıp yeni bir harita yapmam gerekiyor. Benim istediğim şey şu anki haritada o alanı büyültmek.

HyperCharge said:
Størtbeck said:
Map editörün içindeki settings'i aç
MapWidth=600
MapHeight=600
Bunları yükselt.
onlar şey değilmiydi ya ? karakterin gidebileceği ve görebileceği yerler falan ?
Harita büyüklüğü. Onun için haritadaki kırmızı ve sarı şeyi taşımamız yeterli

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom