Mars Savaşları Modu(Yalnızca Fikir)

Users who are viewing this thread

alysrylcn

Recruit
Uzun zamandır aklımdaydı böyle bir modu gerçekleştirmek fakat böyle bir modu yapmak için donanım olarak zayıfım. Sadece modelleme yapabiliyorum.  Öncelikle fikirlerimin çalınmamasını rica ediyorum. Modu bir ekibe vereceğim lakin konularında benim de ismimin yer almasını şart koşuyorum. Neyse aklımdaki mod şöyle;

Olay Mars'ta geçiyor ve Mars'a hakim olma savaşlarını konu alıyor.

Şu an 5 taraf düşündüm.
1. Taraf Kolonistler. Dünya'daki büyük 2050 krizinden sonra Mars'a iş bulmak için göç eden işçilerden oluşuyor.
2. Taraf Yerliler. Kendilerini Mars'ın asıl sahibi sayan yerlilerden oluşuyor. (Bu taraf Mars'ta hiç kimseler yokken bile vardı.)
3. Taraf Büyük Şirketler Topluluğu. (İsim hazır değil) Dünya'daki Coca Coca, Shell, Samsung, Sony gibi markaların 2051'de anlaşma imzalayarak kurduğu işgal ve sömürü örgütü
4. Taraf Evrimleşmemiş Maymunlar. Henüz evrimini tamamlayamayan fakat normal insan zekasına sahip maymun halk.
5. Taraf Naziler. 1944'te savaşı kaybedeceklerini düşünüp Mars'a kaçan Svadya(Alman) Komutanlarının soyu olan halk.

Haydut grupları şöyle olacak;
Haydutlar, Kaçaklar aynı kalacak.
Bozkır Haydutları, Çöl Haydutları, Deniz Yağmacıları, Tundra Haydutları, Orman Haydutları yerine
Hurda Haydutları, Kızıl Çöl Haydutları, Hayalet Haydutlar, Toz Haydutları

Silahlar şöyle;
Oyunun yapısını bozmamak için ateşli silahlara fazla yer vermeyeceğim. Oyunda Ateşli Silahlar grubunda olarak
sadece paslı MP40, MP44, Walther P38 gibi Alman silahları bulunacak (Doldurulma süreleri çok uzun olacak)
Onun dışında kılıç kalkana devam.

Gelelim Hikayeye;
Mars'ta başta sadece iki grup vardı. Yerliler ve Evrimleşmemiş Maymunlar. Bu iki grup Mars'ta yıllarca savaştılar. Daha sonra İkinci Dünya Savaşı'nda
yenileceklerini anlayan Almanlar gizli roketleriyle Mars'a kaçtılar. Yanlarında bir sürü ateşli silah ile. Bu silahlar ilk zamanlar tereyağı gibi çalışıyordu ve Almanlar
Mars'ta terör estiriyorlardı. 2020'de Dünya'da ateşli silahlar tamamen yasaklanınca bütün galakside kalan tek silahlar bu paslı silahlar oldu. Daha sonra 2050'de
büyük kriz yaşanınca Dünya'daki işçiler büyük şirketlerin c1-fz1 roketi ile Mars'a kaçtılar. Mars'a vardıklarında büyük bir kaza yaptılar ve c1-fz1 roketi hurdalara ayrıldı. Daha sonra Hurda Haydutları türemeye başladı. 1 yıl sonra büyük şirketler Mars'taki işçileri ikna edip, kendileriyle barıştırmak için bir örgüt kurdu. Fakat bu örgüt Mars'a adım attığı anda gerçek yüzünü gösterip Mars'ta terör estirmeye başladılar.

Fikri olan konuda bildirebilir. Dediğim gibi modu yapmak isteyen grup olursa benim fikrim olduğunu belirterek modu alabilirler.

10-15 dakikamı alan modelleme. Eğer modu yapmak isteyen arkadaşlar olursa ekiplerine seve seve katılabilirim
4xk5.jpg

Türk Kolonist Birliği
7lkxu.jpg

Astendrache said:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,201007.0.html

O bölümde küçük çaplı istekler bulunuyor. Benimkisi istek değil aslında. Tamamen oyunu değiştirecek birşey.

Şimdi neye küçük istek? Küçük istekler var büyük istekler var. Eğer oraları hor görüyorsan kendine bir ekip kurup konusunu açabilirsin. Böyle tonla konu açıldığı için forum moderasyonu izin vermiyor. İşine hangisi gelirse.

Bence bunun yapılması oyunun kalitesini bozar.Bırakalım orta çağ olarak kalsın.Böyle şeylere gerek yok hocam.Ama olmasını düşünüyorsan ekip kurup kendin yapmaya çalışırsan(tabi böyle bir proje çok mod bilgisi ister)başarabilirsin.

Ha sen bu fikri söyledin daha sonra bunu yapacaklar senin ismini yazmak zorundalar ?

Black Dead said:
Ha sen bu fikri söyledin daha sonra bunu yapacaklar senin ismini yazmak zorundalar ?
Yaratıcılık önemli bir unsur tabii.Mecburen öyle yapmak zorundalar.Başkasının ortaya attığı fikri çalıp onunla bir şeyler yapmaları doğru olmaz ancak böyle bir fikirden yola çıkarak kimsenin mod yapacağını düşünmüyorum ben şahsen.

Sen şimdiden başla derslere bak önce haritayı yap çöl şeklinde mars gibi olsun . sonra lang klasörünü değiştir . İstediğin gibi ayarla . ancak en önemli kısım dediğin maymunları veya insan dışı varlıkların texturesini ayarlamak. Belki başka modculardan izin isteyerek alırsın (Light and Darkness gibi) en kötü farklı sitelerden osp bulabilirsen ordan al . Kendine kaplamacı bul yada araştır kendin yap . 3-4 item yap ( silah zırh vs)

Şimdi asıl önemli olan modelleme bilgin nasıl yani bir ev veya Barınak yapabilecekmisin ? 2-3 çeşit barınak yaparsın marsa dağıtırsın yada inleri kale olarak ayarlarsın .
Modellemeyi yapsan buraya yolla beğenilirse hayrına kaplamasıda yapılır zaten .
Kodcu destek hattından lazım olan kodları topla uygula .
Yapabilirsen senaryoyu ( oyunun ilerleyişini)  değiştirmeye çalış . İlla her şeyi kodla yapmak zorunda değilsin. Yaratıcılığını kullanırsan 2-3 şey yapabilirsin.
Örneğin görevleri değiştirip kendine göre yeni görevler yaparsın bu oyuncunun ilgisini çeker.

Troops klasöründen olmadı yine lang klasöründeki party troopsdanda kaçakların yerine Kızıl haydutlar yazarsın Morgh editordende Haydutlar yerine Kızıl haydutlar yazarak askerlerinde ismini değiştirirsin.
Bunlar yapılabilecek şeyler . hiç denemeyip burda fikir konusu açmayın . Biraz Araştırın .

Ripper said:
Sen şimdiden başla derslere bak önce haritayı yap çöl şeklinde mars gibi olsun . sonra lang klasörünü değiştir . İstediğin gibi ayarla . ancak en önemli kısım dediğin maymunları veya insan dışı varlıkların texturesini ayarlamak. Belki başka modculardan izin isteyerek alırsın (Light and Darkness gibi) en kötü farklı sitelerden osp bulabilirsen ordan al . Kendine kaplamacı bul yada araştır kendin yap . 3-4 item yap ( silah zırh vs)

Şimdi asıl önemli olan modelleme bilgin nasıl yani bir ev veya Barınak yapabilecekmisin ? 2-3 çeşit barınak yaparsın marsa dağıtırsın yada inleri kale olarak ayarlarsın .
Yapabilirsen senaryoyu ( oyunun ilerleyişini)  değiştirmeye çalış . İlla her şeyi kodla yapmak zorunda değilsin. Yaratıcılığını kullanırsan 2-3 şey yapabilirsin.
Örneğin görevleri değiştirip kendine göre yeni görevler yaparsın bu oyuncunun ilgisini çeker.

Troops klasöründen olmadı yine lang klasöründeki party troopsdanda kaçakların yerine Kızıl haydutlar yazarsın Morgh editordende Haydutlar yerine Kızıl haydutlar yazarak askerlerinde ismini değiştirirsin.
Bunlar yapılabilecek şeyler . hiç denemeyip burda fikir konusu açmayın . Biraz Araştırın .
Zaten demiş fikir konusu diye ayrıca herkes bunu yüzüne vurmuş sende bir şeyler öğren diyosun , güzel diyosun.

ernknq said:
Black Dead said:
Bunu yapmakta ne var ki ? gayet kolay bence.
Kolay olabilir ama pek doğru olmaz.Oyunla alakasız olur sonuçta.
Heheh Osmanlı modlarının bazıları da oyunla alakasız  :wink:

Ayrıca evet kolay gibi. Ya yapabilir miyim hayır. Neler yapılır mesela haritada Google Earth'ten Mars'ın bir yüzeyi alınıp harita yapılır. Savaşılan alanda hep marsa dair bir alan olur. Gece falan Dünyayı görürsünüz
savaş alanında. Sorun şu ama Marsa gidecek teknoloji var Ama hala kılıç kalkan :grin:.

Ripper said:

Geçen sene bıraktım modelleme işlerini. En son yüz modellemeye kadar ilerledim. Yani barınak, ev, şehir vs yapmak benim için çocuk oyuncağı gibi bir şey (exteriordan bahsediyorum bilenler anlar). Fakat bu kadar büyük bir projeyi kaldırabileceğimi de sanmıyorum

ernknq said:
Bence bunun yapılması oyunun kalitesini bozar.Bırakalım orta çağ olarak kalsın.Böyle şeylere gerek yok hocam.Ama olmasını düşünüyorsan ekip kurup kendin yapmaya çalışırsan(tabi böyle bir proje çok mod bilgisi ister)başarabilirsin.

Bence oyunun yapısını ateşli silahlar bozuyor sadece. Fakat bu senaryoda da steşli silahlar bulunmak zorunda fakat ona da çözüm olarak doldurulma sürelerinin
uzun olması gibi bir çözüm var. Oyunda ateşli silahlar olarak sadece paslı Alman silahları olacak ve bunu da senaryoda belirtmiştim zaten

Köstek olan arkadaşlara da teşekkür ediyorum fakat onlarda benim forumda acemi olduğumu bilsinler yani. Bakın acemi diyorum yeni demiyorum çünkü uzun süredir forumdayım zaten.

Back
Top Bottom