Aile Kökleriniz, Geçmişiniz, Soyunuz - Kökenler

Users who are viewing this thread

Wesley Sneijder said:
Kamarow said:
NapalmDeath said:
Kamarow said:
~Ghost said:
Baba tarafımdan Tatar,anne tarafımdan Pomağım.Anne tarafım Bulgaristan göçmeni,Slavlık karışımı bir aile,baba tarafım Türk-Tatar karışımı.Saf türk değil yani.Babam,babamın dedesi ve benim tipime bakılınca anlaşılıyor zaten az biraz Tatar olduğumuz.Dedem pek bize benzemez,nedenini bilmiyorum.

Benim anne tarafıda aynı anne babası tatar , anneannem pomak , kakopravish?

Biz antik zamandan beri İllryalıyık,Arnavutum damarına , bunu azınlık diye demesinler ben türküm diyipte arnavut kökü olan 5 milyon kişi var , ayrıca balkanların çoğu kısmı demiyim yunanistanın epir bölgesi,çamerya deriz,karadağın neredeyse hepsi,sırbistanın güneyinin bir kısmı , makedonyanın üsküpüde alacak şekilde yarısı büyük arnavutluk toprakları ve aşamayla kurulacağına inanıyorum,inşallah kurulur.

Biz arnavutları.şimdi gelir ben sevmem diyen bir şahıs 200 sene sırf senin türk ırkı olan osmanlıcılığı hala ki benimseyip ayaklarına almamıs ve islamı seçtiginden dolayi zulüm çektiler,lutfen irkcilik yapmayalim..
Hepimiz muslumaniz sonucta.
Bizde Çam Arnavutuyuz 2.dünya savaşı sonrası Yunan katliamına maruz kaldılar.Birçok aile tanıdığım akrabalarını kaybetti bu soykırım sonucunda.

Bizlerde dedeme ölüm emri çıkaran titodan 1953 yilinda kacti,dedem krallik yugoslavyasinda cok gorevlerde bulunmus vali,emniyet muduru,2 unv bitirmis bizim koydn  hep tahsilli cikar gegiz bizde kosova ferizay dağdan gelmeyiz :smile:

Merak etme kardesim hepimiz birgun birleserek mutlak buyuk arnavutluğu kuracağiz..
Oha noluyo lan forumda terör örgütü kurcak adam yakında

U.Ç.K yaz google a bak kardeşim

NapalmDeath said:
NapalmDeath said:
Hort olucak ama yeni konu açmak istemedim.
Geçen hafta bir akrabamız bir tanıdığı sayesinde baba tarafının geçmişini az buçuk çıkarmış.Dedemin dedesi 1887 Parga doğumlu Molla Bekir olarak geçiyor karısıda 1889 gene Parga doğumluymuş.Babanemin ise Dedesi,babası,annesi hepsi Yanya doğumlu 1928 yılında mübadele ile gelmişler 1939 yılında Türkiye vatandaşlığına geçmişler.Babanemim amcasının karısı ise ortodoks hristiyanıymış.Bu toprakların hepsi şimdi Yunanistan'ın elinde o ayrı bir konu.Bu araştırmaların hepsi ayak üstü yapıldı daha ayrıntılı araştırılırsa daha iyi sonuçlar ortaya çıkar.
Sıra anne tarafında.
Benim hikayemde burda.
Yunan işgalinde hep oralar şimdi,Şevket Balla'nın Çameria Sorunu kitabını okuyabilirsin gazeteci yazar kendisi oda sürgün uzun yıllardır Türkiye'de yaşamış.
Birgün yolun İzmir'e düşerse Arnavut Göçmenleri Gayanışma Derneği'ne uğra bir çayımızı iç. :smile:

İzmirin neresi paşam.

bpuser said:
Bitola Merkez Pislik Herkes!
Pelister Yokuştur Bardakları Tokuştur!

Arnavut ülkesi falan istemiyorum Türk ülkesi kurulucak!

Aslinda ikisi de olmayacak :grin:

İlk basta arnavut ulkesi kurulcak,turkiyeye baskanlik sistemi gelince eyaletsel olarak ,yeniden osmanlicilik hareketi ile peşin biz arnavutlar damarına bağlı himaye olucaz,ha arnavut ha türk,R.T.E destek veriyor,A.B.D de buyuk arnavutluk icin ama osmanli senaryosu daha gundemden haberi yok amerikanin yani her halukarda oralari turk egemenligine giricek

Oka?

colombos said:
Beyler Eğer bağımsızlığınız için savaşıcaksanız yanınızdayım

Bagimsiz Arnavutluk ve Kosova kuruldu,sadece talepte bulundugumuz hakkimiz olan bolgeler var bunlar alinacak,islam halklari icin.bagimsiziz zaten,buyumek gerek.

@Kamarow
Karşıyaka Arnavut Göçmenleri Dayanışma Derneği aslında bakarsan benim pek ilgim yok okul dolayısıyla ailem daha çok ilgileniyo.Ayrıca o çok uçuk bir amaç olmadımı.Bende isterim dedelerim doğum topraklarını görmek ama Osmanlıcılık falan çok hayal kalıyor. :/
colombos said:
İlk eylemimizi Yunanistan'da canlı bomba patlatmak olcak gönüllümüzde hazır.Benle iletişeme geç ayrıntıları ayarlarız. :lol:

NapalmDeath said:
@Kamarow
Karşıyaka Arnavut Göçmenleri Dayanışma Derneği aslında bakarsan benim pek ilgim yok okul dolayısıyla ailem daha çok ilgileniyo.Ayrıca o çok uçuk bir amaç olmadımı.Bende isterim dedelerim doğum topraklarını görmek ama Osmanlıcılık falan çok hayal kalıyor. :/
colombos said:
İlk eylemimizi Yunanistan'da canlı bomba patlatmak olcak gönüllümüzde hazır.Benle iletişeme geç ayrıntıları ayarlarız. :lol:

Babam UÇK da subaydı,şu anda aynı ama turkiyede calisiyor,su anda kosovada bendede BM yonetim vizyon kimligim var,dunyadaki butun BM guvenlik noktalarina bu kimlikle girebilirim,karsiyakaya gelirim,gorusuruz benim hatuna bakma bahanesiyle gelmis olurum  :grin: UÇK

Bu ne arkadaş konu nereye saptı. Soyunuzu açıklayacaktınız bir ara geliyorsunuz Arnavut milliyetçiliği bile değil, ırkçılığı yapıyorsunuz.

Ben anne tarafından Tatarım, baba tarafından da Suriye arabı. Bu kadar saçma bir melez olamaz biliyorum ama oldu işte.  :grin:

Baba tarafım bundan 300 yıl önce gelmiş, savaşlardan kaçıp ta. Anne tarafım da Rus ilhakından sonra. Anne tarafımda yalnız biraz da Gürcülük vardır.

Wesley Sneijder said:
Forumda terör örgütü pragandası yaptığının farkındamısın?

UÇK Terör örgütü değil kardeşim benim,kosovanın yugoslavya döneminde bağımsız olmasını destekleyen kurtuluş örgütüdür,başta a.b.d tarafından terör örgütü sayılsada listeden çıkartılıp,nato ve türkiye tarafından silah,lojistik v.s destek alan bir örgüt haline geldi,ayrıca biz burada ırkçılık yapmıyoruz,arnavutum demek ırkçılıksa sizin için illa ki türküm demek olucaksa eğer,türkiyede türkten başka millette yaşıyor birazcık kendinize gelin.

SwadishLegion said:
Arnavutlar hakkında bildiğim tek şey ciğerlerinin iyi olduğu , yok UÇK yok büyüme falan boşverin bunları.

Birazcik arnavut tarihini arastir,2001 makedonya catismalari v.s seyleri arastir.bilmeden konusma ,kendin diyorsun bildigim sey cigerlerinin iyi oldugu,bilmeden konusma turkler ve arnavutlar olarak o memleketi kurucaz,buyultecez bu arada konuyu fazla uzatmaya gerek yok.

Forumda takilacagna ve  elestiri yapcagniza arastirin,turklukle gelmeyin insanlikla gelin.

Kamarow said:
Wesley Sneijder said:

UÇK Terör örgütü değil kardeşim benim,kosovanın yugoslavya döneminde bağımsız olmasını destekleyen kurtuluş örgütüdür,başta a.b.d tarafından terör örgütü sayılsada listeden çıkartılıp,nato ve türkiye tarafından silah,lojistik v.s destek alan bir örgüt haline geldi,ayrıca biz burada ırkçılık yapmıyoruz,arnavutum demek ırkçılıksa sizin için illa ki türküm demek olucaksa eğer,türkiyede türkten başka millette yaşıyor birazcık kendinize gelin.
Yahu daha ne yapacaksin. Yok buyuk arnavutluk mus yok uçkymiş
Uçk sirbistanda teror orgutu kabul edildi. Yani bi teror orgutu. Buyuk arnavutlugunu istiyorsan orda calis. Hatta o dili bile tam olarak bildiginden emin degilim

Wesley Sneijder said:
Kamarow said:
Wesley Sneijder said:

Yahu daha ne yapacaksin. Yok buyuk arnavutluk mus yok uçkymiş
Uçk sirbistanda teror orgutu kabul edildi. Yani bi teror orgutu. Buyuk arnavutlugunu istiyorsan orda calis. Hatta o dili bile tam olarak bildiginden emin degilim
Sırbistandan kral teröristler mi var? Ne yapsalardı katledilmeyi mi bekleselerdi?

Kamarow said:
SwadishLegion said:
Arnavutlar hakkında bildiğim tek şey ciğerlerinin iyi olduğu , yok UÇK yok büyüme falan boşverin bunları.

Birazcik arnavut tarihini arastir,2001 makedonya catismalari v.s seyleri arastir.bilmeden konusma ,kendin diyorsun bildigim sey cigerlerinin iyi oldugu,bilmeden konusma turkler ve arnavutlar olarak o memleketi kurucaz,buyultecez bu arada konuyu fazla uzatmaya gerek yok.

Forumda takilacagna ve  elestiri yapcagniza arastirin,turklukle gelmeyin insanlikla gelin.
Arnavutluğun büyüyeceğimi kalmış allasen ? 
Anne tarafı Karaman baba tarafı Türkmenistan'dan göçmen babam Türkmen-Çerkez karışık anne tarafından dedem tatar onun babası da Macar.

Yalnız benzer bir durum bizim ülkemizde de olduğu için biraz çifte standart oluyor :grin:

Babamın dede tarafı Girit, baba anne tarafı Van. Babamın dede tarafını bilmiyorum, anane tarafı Pomak.

Annemi Arnavut sayabiliriz. (atalar vs.) Ben ne oluyorum bu durumda? Garnomakürt falan mı?  :roll:

Bir makalede okumuştum doğru mu bilmiyorum.Aslında tüm soyumuz biliniyor ama yasak,belgeler açılmıyor vs.gibi bir şey var siyasilerin kökenleri belli olacak diyeymiş(ben demiyorum) bu doğru mu Osmanlı'dan kalma kimlik bilgileri(soyadı kanunu yokkende biliniyor sanırım) bunlar bir yerde tutuluyor mu internette Balkan Savaşlarına kadar şehitlerin doğum tarihinden memleketine kadar her şey var sanırım biliniyor bunlar

Sakallı said:
Bir makalede okumuştum doğru mu bilmiyorum.Aslında tüm soyumuz biliniyor ama yasak,belgeler açılmıyor vs.gibi bir şey var siyasilerin kökenleri belli olacak diyeymiş(ben demiyorum) bu doğru mu Osmanlı'dan kalma kimlik bilgileri(soyadı kanunu yokkende biliniyor sanırım) bunlar bir yerde tutuluyor mu internette Balkan Savaşlarına kadar şehitlerin doğum tarihinden memleketine kadar her şey var sanırım biliniyor bunlar
Çok zor yani. Askerde şehit olanları tabi bilirler bi deftere filan yazıyolardir askere gidenleri

Trypanosoma Gambiense said:
Babamın dede tarafı Girit, baba anne tarafı Van. Babamın dede tarafını bilmiyorum, anane tarafı Pomak.

Annemi Arnavut sayabiliriz. (atalar vs.) Ben ne oluyorum bu durumda? Garnomakürt falan mı?  :roll:

Babanın tarafı giritte arnavuttur :smile: osmanlı tarafından oraya 7.000 arnavut yerleştirilmiştir.

Ona bakılırsa ilk ırkta arap olması lazım,adem oğulları dağılınca,temel eski antik rum,pers,arap,avrupa baltık oluştu diye biliyorum.

Kamarow said:
Trypanosoma Gambiense said:

Babanın tarafı giritte arnavuttur :smile: osmanlı tarafından oraya 7.000 arnavut yerleştirilmiştir.

Ona bakılırsa ilk ırkta arap olması lazım,adem oğulları dağılınca,temel eski antik rum,pers,arap,avrupa baltık oluştu diye biliyorum.

Bence ilk insanı bir ırka dahil edeceksek o da İnsan olmalı. Ne ülkeler var ne de toplumlar.

Back
Top Bottom