[SP][TO]The Rise of Bandit! Sağlam Link! (Çeviri)

Users who are viewing this thread

tlgklz

Grandmaster Knight
Ve Nexus'ta link bulmam ile (ki sorun "The" eklemekten kaynaklanıyormuş" Bu konuyu açmaya karar verdim ki üzerinde 8-9 konu açılmıştı linki için.
ORİJİNAL KONU: http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=165608.0

warriderlogo.png
Her şey karışık ve savaşın ortasında Karanlık bir bileşen haline geldi.
Bezene kadar, Öldürmek, Tecavüz etmek, Yakmak, & Baskın yapmak zorundayız, zorla ya da değil.

Şimdi, Kalradya tehlikede,
Haydutlar sadece baskın değil,
Artık kendi fetihleriyle, kendi imparatorluklarını genişletmeye başladılar,
Ne zaman Her Krallık rakip krallıklarla hala meşgul olursa
bu "The Rise of Bandit!"

Takım:​
13exa(ben,Proje Lideri,Kodcu,Script, Modelleme),sozoo12(Modeller) ve kebumikan (UV Mapper)​
Hikaye:
Kalradya'da Ekonomik kriz, Krallıklar-Rakip Krallıklar ile hala meşgul. Pek çok kişi kasabaları ve köyleri terk etti. Ancak, kral rakipleri tarafından durduruldu.

1260 AD, 6 Kalradya Krallığı, 1257 firarilerin yılını görmezden geldiler.

Svadya'da, Orman Haydutları bir sürü asker topladılar ve onların önderi artık Ruben oldu. Ruben, ok yağmuru ve yeni teknoloji Patlayan Oklar ile Suno'ya saldırdı. Birkaç gün sonra "Ölümcül Ateşli Ok Yağmurları" Ryibelet ve Haringoth Kalesine gittiler.

Ivan, Ruben'in en iyi arkadaşı. Ivan ve okçu haydutları İle Ruben ve okçu askerleri, Vaegir'e geldiler. Ivan'da Vaegir'de ki kaleleri fetih etti.

Rodok Dağları, Buffort adındaki bir çocuk, Ruben'in Suno Fetih'inden esinlendi. Buffort, zorla dağ haydutu ve Rodok firarileri topladı. Daha sonra, Buffort ve Askerleri köle kılığına girerek, bir köle tüccarı ile Veluca'ya girdi.
Veluca'nın ortasında, Buffort ve askerleri kılıç ve mızrakları ile korumaları katlettiler.
Önlerinde bir şey kalmayınca,Bir hafta sonra Buffort, Cullmar kalesine yöneldi.

Wercheg, Nord Toprakları. Deniz haydutları, muhteşem taktikleri ile işgalde. İşgal Bjorn tarafından yapılıyordu.
Deniz haydutları, Wercheg yakınlarında toplandı. Wercheg, yüksek bir duvara sahipti, Askerler sessiz... Lordları, onlara Ticaret yollarını bloke eden Deniz haydutlarına saldırmalarını emretti.
Tüm Wercheg askerleri, Deniz haydutları için gitmişti. Wercheg Boştu.
Wercheg Limanında, 30 garip gemi oklarla Wercheg'i yağmura tuttu. Bu 30 gemi Bjorn'a aitti, ve Wercheg limanına demir attı.
Kolaylıkla şehri fetih ettiler. Sonra kuvvetler ikiye ayrıldı. Biri şehri koruyacaktı. Diğerleri "Yardımcı kuvvetler" olarak saldırıya uğrayan Deniz Haydutlarına, Lordu yenmek için yardımcı olacaklardı.
Bjorn'un takviyesi, Lordu şaşırtmış ve yenilgiye uğratmıştı.
Bjorn'nun işgali çok başarılı olmuştu.

Kergit Bozkırları, Takujin'ler, Ichamur şehrine saldırdı. Ichamur Şehri, ciritli bozkır haydutlarınca bombalandı. Kergit, bunca eşkıyayla mücadele edemedi ve teslim oldu. Ve Esirler büyük çelik bir fırında yandılar. Ölmek, Haşlanmaktan daha iyiydi.

Barriye'de, Abdjl'in liderliğindeki Çöl Haydutları, Emir Atis'e Çöl Haydutları'nın hüküm sürmeleri için, toprak talebinde bulundu. Eğer Talep göz ardı edilirse,Abdjil ve adamları Barriye'ye saldıracaklardı. Ama Emir Atis bunu reddetti ve tüm adamlarını Çöl Haydut'u saldırısını bastırmak için Barriye'ye koydu. Ama Çöl Haydutları, Emir Atisten daha güçlüydü. Emir Atis ve askerleri tehditlerden dolayı Barriye'den ayrılmak zorunda kaldı. Barriye, Abdjil'in oldu.

1260'dan beri, Tüm haydutlar topraklarını genişletmektedir.

Özellikler:
Cilalı yeni grafikler,
Diplomasi,
Deniz Savaşı,
12 Krallık (6 kalradya krallığı 6 Haydut.),
Bazı yeni haydut ünteleri
Bazı yeni öğeler.​

Ekran Görüntüleri::
mb1ma.jpg
mb3m.jpg
mb5ys.jpg
mb4q.jpg
mb2ip.jpg
mb6ce.jpg

Düzeltilen Buglar:
Yaş ve Aile Hatası

Credits:
sozoo12'ye iyi modeller için
sozoo12 modellerine UV Mapp yaptığı için kebumikan'a
ltgeneralstore'a Modun fikrini verdiği için
Seek N Destroy'a Nativeyi Cilaladığı için :razz:

İndirme Linki : http://www.nexusmods.com/mbwarband/mods/2887/?  Üye olun ve indirin.
Mediafire Linki: http://www.mediafire.com/download/6ji5dp2n5c2dcwz/RoB_Beta.exe

Benim ayrıca teşekkür ettiklerim:
Thranduil45'e Çeviride bulunduğu yardım için (ilk mesajdan neredeyse hiç bir şey anlamadım ama...)
Redstone Knight'a Çeviride bulunduğu yardım için.

NOT: Oyuna bir asilzade olarak başlarsanız, sancak seçme ile hayat hikayesi arasında problem oluşabilir ve oyun kapanır. Lütfen dikkatli olun.

Samdomanld said:
Eline sağlık.
Sağ ol. :grin:
Valar Dohaeris said:
Çeviri biraz düşük geldi bana ama teşekkür ederim.Ben dahil birçok kişinin aradığı mod.
Bende farkındayım ancak ne yaparsın İngilizce'min yetmediği yerde Yandex ve Google iyice çuvallayınca ilginç bir çeviri oldu. (açıkçası çok kullanmam hani paragrafın akışına göre tahmin ederim ama burada çok fazla noktalama eksiği var)

Dosya TC Linki Geldi! http://s3.dosya.tc/server22/5kfOwa/RoB_Beta_3.exe.html

"Kalradya'da Ekonomik kriz, Krallıklar-Rakip Krallıklar ile hala meşgul."

yerine mesela:

"Kaldarya'daki tüm krallıklar ekonomik kriz ile boğuşuyor."

Tam olarak çevirirsen ilk cümle gibi şeyler ortaya çıkar. Şöyle düşün. Çeviri senin ürünün. Ona imza atan sensin. Çevirdiğin dilde kendi dilin olduğuna göre; düzeltmekten çekinme. :smile:

Ek:

google şu cümleyi
Desert Bandits that was leaded by Abdjil give their demands to Emir Atis for give a lands for live of Desert Bandits
Şöyle çeviriyor:
Abdjil öncülü Desert Bandits Çöl Haydutları canlı için bir topraklarını vermek için Emir Atis onların taleplerini vermek
Ama hemen hemen şöyle:
Abdjl'in liderliğindeki Çöl Haydutları, Emir Atis'e Çöl Haydutları'nın hüküm sürmeleri için, toprak talebinde bulundu.
Biraz daha düzeltilmeli. Kesilmeli, eklenmeli. Önemli olan anlamı kaçırmadan düzgünce anlatabilmek.

Tüfekçi Başı said:

yerine mesela:

Tam olarak çevirirsen ilk cümle gibi şeyler ortaya çıkar. Şöyle düşün. Çeviri senin ürünün. Ona imza atan sensin. Çevirdiğin dilde kendi dilin olduğuna göre; düzeltmekten çekinme. :smile:

Ek:

google şu cümleyi
Desert Bandits that was leaded by Abdjil give their demands to Emir Atis for give a lands for live of Desert Bandits
Şöyle çeviriyor:
Abdjil öncülü Desert Bandits Çöl Haydutları canlı için bir topraklarını vermek için Emir Atis onların taleplerini vermek
Ama hemen hemen şöyle:
Abdjl'in liderliğindeki Çöl Haydutları, Emir Atis'e Çöl Haydutları'nın hüküm sürmeleri için, toprak talebinde bulundu.
Biraz daha düzeltilmeli. Kesilmeli, eklenmeli. Önemli olan anlamı kaçırmadan düzgünce anlatabilmek.

Söylemek isteyip söylemeyi beceremediğim şeyi söylemiş adam +1

Ya aslında ben tam anlayamadım , değişiklikler , özellikleri nedir ?

Şöyle Banditler artık ayrı bir krallık. Kralları Hikayede belirtilmiş. yani Svadya İle Orman Haydutları düşman ancak diğer banditlerle dostlar. Yani Krallık vs. Krallık olayına devam.
Tüfekçi Başı said:

yerine mesela:

Ek:

google şu cümleyi
Şöyle çeviriyor:
Ama hemen hemen şöyle:
Düzenlemek kaçınmadım alında sadece anlam bütünlüğü aşırı derecede bozuluyordu. ayrıca çeviri için teşekkürler.

tlgklz said:
Hımf :grin: medem öyle biraz sonra oturup tüm hataları değiştirecem yeminle ya. her 2 iletiden biri çeviri ile ilgili :grin:
Az var zaten :smile: Genel olarak gayet başarılı her şeyi anlıyoruz ancak daha detaylı olması için onu dedim

Back
Top Bottom