Bannerlord için öneriler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Çok fazla öneri olduğu için geçmişi okuyamadım fakat Esirlerimizin yani Lord esirlerimizin oyunda hiçbir özelliği yok neredeyse düşman tarafın ordularını azaltmaktan başka. Bu esirler çeşitlendirilmeli.
Eğer bir Rol Yapma oyunu ise Karakterimizin kişiliğide önemli yani Lord esirlerimize işkence yapabilme, yada normal esirlerimizi öldürebiliriz. Buda bize onur'a mal olur. Aynı zamanda çok korkulan biri olursun, yada Lordları ele geçirdikten sonra işkence ede ede diplomasiye zorlayabilir ve diplomasideki şansımızı arttırabiliriz. Lordlar Krala ne kadar az sadık ise okadar az işkence gerekir. Yada çok işkence edersen adam kaçar vb.
Bunun yanında böyle bir sistemi dengelemek için Onur kullanılabilir demiştim. Onur'u yüksek olanlara belli bonuslar gelir. Ordunun morali düşük olsabile askerden kaçmalar olmaz mesela, yada kaçaklar gelir ve senin yoluna baş koyarlar. Yüksek onurlu Aziz biri olursun :grin:
Onursuz korkulan birinde ise Kelle avcıları sana düşman olur. Bazen haritada yakında Kelle Avcıları Sana saldırmak için Spawnlanabilir yada Askerlerin daha güçlü savaşır. Gibisinden

erennuman_mb said:
Harly Davidson said:
erennuman_mb said:
Harly Davidson said:
erennuman_mb said:
MrTurk said:
benim oyundaki işim belli haydutluk :grin: kral olunca sıkar oyun normalde.haydut olunca sıkmazda :grin:
Nihayet haydutlarla dost olabilcez oooo yesssss
İşte türkiye nin geride kalmasının bi nedeni daha : Vatandaş doğuştan haydut  :mrgreen:

Haydut olmaya gerek yok yani bi haydut ne yapabilirki? (Soymaktan başka? )
Bilmiyorum benim tek istediğim haydutlarla dost olmak :mrgreen:

Böyle aslında haydut liderleri gibi şeyler olsa onlara hizmet etsek(Light & Darkness Heroes of Calradia modunda nehir korsanlarının(Nabaer), tundra haydutlarının(unuttum adını :razz:) ve orman haydutlarının(Melva) liderleri var) belki güzel olurdu.
Aslında o liderlerden biride olabiliriz fena fikir değil aslında bak şimdi benim de hoşuma geldi :lol:
Böyle sığınaklar köy+kale görevi görse oradan mensubu olduğumuz bandit grubunun askerlerini Recruit leyebilsek mesela, sonra bandit ordusu kurup sefer başlatıp veya seferlere katılıp köylere saldırırız :grin:

Tam Olarak Bilmiyorum Ama Yazıldımı Hani erkek karakter iyi hoş ama kız karakterlerin sürekli saçları kapalı ve yüzleri çok kötüydü bu geliştirilebilir ve Fire and Sword'da Evlenme kalkmıştı bence kalkmasın çoçuk olmasa filan evlenme olsun ve kralın akrabası olsun yeter artık kralı kim doğurdu hiç eşi yok mu ?
2.Bide kralın ailesi olursa onları kaçırıp savaşı bitiririz yada fidye isteriz güzel olmazmı

CcCİnciCcC said:
Tam Olarak Bilmiyorum Ama Yazıldımı Hani erkek karakter iyi hoş ama kız karakterlerin sürekli saçları kapalı ve yüzleri çok kötüydü bu geliştirilebilir ve Fire and Sword'da Evlenme kalkmıştı bence kalkmasın çoçuk olmasa filan evlenme olsun ve kralın akrabası olsun yeter artık kralı kim doğurdu hiç eşi yok mu ?
2.Bide kralın ailesi olursa onları kaçırıp savaşı bitiririz yada fidye isteriz güzel olmazmı
okuyamayanlar için türkçeye çeviri

Harita biraz daha şekillendirilmeli.Birimler aşırı hızlı gidiyorlar ve haritanın çevre detayları çok kötü,hatta detay yok.İnsan acayip sıkılıyor haritada dolaşırken.

Birimlerin gideceği yere ok şeklinde bir çıkış olsa oraya doğru yavaş yavaş ilerleseler daha iyi olur.EU 4 benzeri bir harita mesela harika olurdu.

Kral olunca bal gibide işe yarıyor ama. Toprak versen - toprak alsan -. Düşmanla savaşsan -. Anca ziyafetle artıyor derebeylerle ilişkin.

erennuman_mb said:
erennuman_mb said:
Harly Davidson said:
erennuman_mb said:
Harly Davidson said:
erennuman_mb said:
MrTurk said:
benim oyundaki işim belli haydutluk :grin: kral olunca sıkar oyun normalde.haydut olunca sıkmazda :grin:
Nihayet haydutlarla dost olabilcez oooo yesssss
İşte türkiye nin geride kalmasının bi nedeni daha : Vatandaş doğuştan haydut  :mrgreen:

Haydut olmaya gerek yok yani bi haydut ne yapabilirki? (Soymaktan başka? )
Bilmiyorum benim tek istediğim haydutlarla dost olmak :mrgreen:

Böyle aslında haydut liderleri gibi şeyler olsa onlara hizmet etsek(Light & Darkness Heroes of Calradia modunda nehir korsanlarının(Nabaer), tundra haydutlarının(unuttum adını :razz:) ve orman haydutlarının(Melva) liderleri var) belki güzel olurdu.
Aslında o liderlerden biride olabiliriz fena fikir değil aslında bak şimdi benim de hoşuma geldi :lol:
Böyle sığınaklar köy+kale görevi görse oradan mensubu olduğumuz bandit grubunun askerlerini Recruit leyebilsek mesela, sonra bandit ordusu kurup sefer başlatıp veya seferlere katılıp köylere saldırırız :grin:
Kral olmak sıkıcı deyip Haydut Kralı oluyor. Adaletini dünya...

TheGoldStander said:
Fire and Sword'da evlenme olmamasının sebebi kitaba bağlı oyun olması. Yani evlenme olur Bannerlord'da.
Beyler öncelikle şunu dicem oyunda evlenmek var...6.Blog'tada yazıyor zaten bu olay...İşte kanıt...:grin:
Bu önceki Mount&Blade oyunlarına nazaran ciddi bir adım ki serinin eski oyunlarında neredeyse bütün suratlar ifadesizdi. Bu belki dünyanın sonu değil elbette fakat, oyun içindeki evlilik özelliğini sayarsak eğer, kendisine okunmuş duygu dolu üç şiirden sonar sizinle hayatını birleştirecek birisinin yüzünde bir ifade beklemek çok normal bir durum.
Ama oyunda çocuk yapma gibi bişey yok...Keza bu olay Warband'tada yoktu...:grin:

iki taraf arasında devam eden bi savaşa sonradan katıldığımızda savaş tekrar başlamasın. Mesela savaşın en sıcak anında, artık piyadeler meydanda birbirine girmişken biz süvarilerle gelip ortalığı dağıtabilelim.

Edit: Birde şöyle bir şey geldi aklıma: Sürekli seyahat sinin dedediğiniz gibi saçma. Kamp kurma olsun ve kamp sırasında baskın imkanı olsun. Bu baskınlarda atıyorum savaş limiti 40vs40 ise saldıran tarafın 40 adamı da savaş başında doğsun ancak baskın yiyen tarafın ilk 10 adamı dpğsun geri kalanları savaş esnasında kısım kısım doğsun. Hatta buna bağlı bir kamp skill'i de olabilir. Skill arttıkça kampa tahta sur, daha da geliştikçe gözetleme kulesi, uyarı çanı, kale kapısı tarzında kamp kapısı gibi şeyler eklenebilir. Skill arttıkça savunmacının savaş başındaki asker sayısı artabilir

Aklıma güzel bir fikir geldi. Oyun içinde küçük ama çeşitli şeyler yaratılabilecek bir sancak tasarlama bölümü gibi bir şey olabilir mi acaba? Çeşitliliği büyük ölçüde kısıtlar ama en azından publicte oynarken iyi olur. Bir de kalkanımız kırıldığında ve yerden başka bir kalkan aldığımızda, yerden aldığımız kalkanın sancağı değişmesin bence.

yorgungozler123 said:
Köy yağmalamalarında (köy varsa :grin:)  köyün başında beklemiyelim evlere ateş atıp kendimiz yakalım aynı şekilde haydut oluncada böyle yaparız köylü öldürürüz :grin:
Hatta biz köy yağmalarken karşı krallıktan bi lord geldiği zaman onu görmeyelim biz yağmalarken köyü bassın biz de noolduğunu anlamayıp hemen toplanmaya çalışalım

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom