Bannerlord için öneriler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Multide  arkadaşımla aynı ata binip.kesip  biçseydik eyiydi.Biri ok atar  diğeri  kılıç sallar
gerçekçi olmazmı .

Serious-Sam said:
Multide  arkadaşımla aynı ata binip.kesip  biçseydik eyiydi.Biri ok atar  diğeri  kılıç sallar
gerçekçi olmazmı .
Olur mu aga co-op yapanlar terminatör olur o zaman :grin:

EmrehaN said:
Yeni öneriler yapmaya devam ediyorum.
  1 - Hemen sapıklık olarak algılamayın ama gerçekçi memeler, Warband'deki kızlar insanı soğutuyor kendinden. Çeşit çeşit fiziksel şekiller olmalı, kızlar kıza benzemeli.
  2 - Erkek karakterlerde gördük, kalıpları filan değişiyor. Şişman, kısa boylu gibi. Yani bu öneri zaten halledildiği için devam ediyorum.
  3 - Eşimizle kavga edebilelim, evlilik gerçekçi boyutlara ulaştırılsın. Boşanma eklenebilsin, ara ara kadınlardan ötürü sıkıntı çekebilelim. Hatta biraz fazla da olabilir ama kadınlar yüzünden de savaş çıkabilir.
  4 - Her seferinde aynı dialoglar yerine devamlı değişen, karakterin o anki ruh haline göre verilen cevapların sertliğinin ayarlanması gibi şeyler olabilir. Mesela düşman lord o gün sinirlidir, sert konuşur. Sanki daha önceden yapmıştım bunu, neyse devam ediyorum.
  5 - Savaş meydanı çok daha geniş olabilir, saldırı şekilleri değişebilir. Oyunun yapısında biraz zor gibi görünebilir ama PUSU olabilir. Şöyle bir detay verelim.
  # Kamp menüsüne girip "Pusu"yu seçiyoruz, karakter ya da grup yeteneklerinden bir yetenek buna etki ediyor. Eğer o yetenek yüksekse farkedilmeme şansımız artıyor. Pusu kuracağımız kişiye ansızın yaklaşıyoruz ve köşelerinden düşmana saldırıyoruz. Ya da ağaçların arasından sinsice ilerlerken yürüyüş pozisyonundaki orduyu hazırlıksız yakalıyoruz.

Ancak bu olayın biraz detayları var, örneğin hareket eden bir ordu savaş öncesine kadar ağırlık yapan zırh, miğfer gibi şeyleri üzerinde taşımaz. Hazırlıksız yakalanacakları için zırhları da üzerilerinde olmayabilir.
4 ve 5 gibi aşırı mantıklı öneriler oyunun tadını kaçırabilir veya yapımcıları uğraştırabilir ama 1 ve 3 benim hoşuma gitti önerin benim çok hoşuma gitti kadınların göğüsleri ayarlanmalı ve yoldaşlarda olduğu gibi kavgalar da olabilir eşimizle.

Turnuvalar daha güzel olabilir.Örneğin seyircilerin çok olması gibi.
AC'deki gibi şehirin içinde terör estirebilelim.(Güvenliğin çok zor olması lazım.)
Warband'a bakınca bir zaman sonra herşeyin aynı olduğunu farkediyorsun.
Ticaret ve savaş geliştirilmeli

SultanErenHan said:
Turnuvalar daha güzel olabilir.Örneğin seyircilerin çok olması gibi.
AC'deki gibi şehirin içinde terör estirebilelim.(Güvenliğin çok zor olması lazım.)
Warband'a bakınca bir zaman sonra herşeyin aynı olduğunu farkediyorsun.
Ticaret ve savaş geliştirilmeli

Doğrudur vesselam, turnuvada ki insanlar map iconları olarak konulmuş gerçek karakter olsalar da el kol sallasalar iyi olur.

Bence kılıçları rakibe sallama konusunda değişik animasyonlar olabilir birde oyunda evlenirken bir animasyon var ara ara animasyonlar konulmalı gibi .

Paradox said:
Bence kılıçları rakibe sallama konusunda değişik animasyonlar olabilir birde oyunda evlenirken bir animasyon var ara ara animasyonlar konulmalı gibi .
Aynen öyle evlenme dinamiğinde gösterilen aslında bir nevi kendinizde böyle şeyler yapabilirsiniz demek aslında ama kimse anlamamış.

EmrehaN said:
Sunucuya bağlanmak konusunda doğrudan IP girerek de sunuculara girebilelim. CS tarzı olsun mesela, kopyalayalım sunucunun IP'sini, ister favorilere ekleyelim ister doğrudan bağlanalım.

Iyi fikir, Warband'da sunucular dolunca kasmaya başlıyor sorun morun derken rastgele giriyorum serverlara, maksat mp.

Beyler kadınlar falan demişken, kadınların o dönemde nasıl olduğu unutulmamalı. Hani hanlarda belirli işleri olan kadınları görebilmeliyiz. AD 1257 modunda böyle kadınlar vardı ve belirli bir para karşılığında grubun moralini çok iyi yükseltiyordu, aynı zamanda ACoK'ta da var. Kadınlar o döneme uygun yaratılmalı. Kadınlar Game of Thrones'ta ki gibi yapılır ise gerçekten güzel olur. Ama tabii yanlış anlaşılmasın benim düşüncem bunlar olmasa da olur.

Ve veraset kavgaları, taht oyunları olmalı. Tamam kralların yerine geçmek isteyenler var. Ama aynı zamanda lordların bir ailesi olduğu gibi, kralların da bir ailesi olmalı. Mesela bir kral'ın iki oğlu olmalı ve lord gibi babasının sancakbeyi olmalı. Aynı zamanda bir de kraliçe ve bir kızı olmalı. Bu kızla bizde evlenebilmeliyiz. Ya da savaştan kurtulmak isteyen kral kızını başka bir kral ile evlendirebilmeli. Oğulların yani prenslerin, babaları öldükten sonra tahta geçmek için kapışmaları lazım. Ülke iç savaşa sürüklenmeli. Diğer krallıklar bundan pay alabilmeli. Elbette hep olmak zorunda değil.

Kuşatmalar en önemlisi tabii, bir kuşatma olursa şehri savunmaya dışarıdan gelen adamlara hemen izin veriyorlar ve savaşı kaybediyorlar. Çok mantıksız. İçeri almamaları lazım. Mesela şehri kurtaracaksak, adamların kamplarına saldırmalıyız. Örneğin Game of Thrones'ta Karasu Savaşı'nda Tywin Lannister'ın ordusunun şehre girip Stannis Baratheon'un ordusunu bozguna uğratması gibi.

Oyun büyüklere göre içerik içermeli. Sapıkça anlaşılmasın hemen, kan ve organların görünmesi lazım. Bunu Rome II, DLC ile yaptı. Bende DLC ile olmasada oyunda olmasını isterim. Girişte bunu seçebiliriz. Mesela, seçeneklerde +10 ve +18 olur ona göre seçeriz.

Animasyonlar. Olması gerek. Menüde bir sancağın dalgalanmasını hep istemişimdir.

Ve oyunun başlangıcı daha güzel olmalı. Mesela Kalradya Tarihi anlatılmalı. Diyar bu duruma nasıl geldi, neler oldu. Gibi şeyler bize sunulmalı. Mesela İmparator bir savaşta öldü diyelim, onu anlatmalılar. Bizde onun yanında savaşta savaşan bir asker olup hem teknikleri öğreniriz hem de neler olduğuna şahit oluruz.

Köyle gibi şehirlerde yağmalanmalı. Bunun hep olması şart değil tabii. Ama şehirler yandıktan sonra kullanılmamalı belki askerler için bir kale olabilir. Bakınız, Moat Cailin, Harrenhal gibi.

Çoşturan müzikler olmalı. Warband'da bir savaşa girerken her zaman müzik açmaktan bıktım. Daha güzel müzikler olmalı artık. Bakınız, LotR, GoT soundtrack'leri gibi.

Hainlik tarzı şeyler olmalı. Mesela biz veya başka bir lord çok güçlendik. Birileri bundan rahatsızlık duydu. Ve bizi veya onu kalesine çağırdı. Orda hem kendimizi hem de adamlarımızı öldürebilmeliler. Aynı zamanda kralda öldürelebilir olmalı. Önemli olan bunu bizim yanımızda başka adamlarda yapabilmeli. Bakınız, Red Wedding, Purple Wedding gibi.

Haydutluk geliştirilmeli ! Ben haydut olmak istiyorum fakat hiçbir zaman haydutları yetiştiremiyorum. Haydutluk gerçekçi olmalı.

Lords hall khergit
Bu müziği çok seviyorum.
Diğerleri bence çok kötü.
Değiştirilmeli müzikler.

Oyun eşyalarını taşıyabilelim.Aynı zamanda fırlatabilelim de.(Bkz:Crysis)

Veya,köylerde tırpan ile tohumları biçen falan olsun.Veya,evine bir kutu elma götüren olsun.Kadınlar köşelerde sohbet etsin ne bileyim "oo bu erkeğe bak!" falan diyebilirler :grin:

SultanErenHan said:
Yüzebilsek nasıl olurdu ?
Absürt kaçardı düşünsene elinde mızrak var arada kıçına giriyor yüzerken felan , elinde hiçbir şey olmaması lazım o zamanda ... Hem zaten pek su yok , gereksiz kaçar diye düşünüyorum.

SultanErenHan said:
yemin ediyom azönce onu düşünüyodum.Yüzebilsek iyi olurdu.Savaşta değil.Yani şehirdee  havuzlara giren insanlar,rol amaçlı yani

HyperCharge said:
Knife said:
SultanErenHan said:
yemin ediyom azönce onu düşünüyodum.Yüzebilsek iyi olurdu.Savaşta değil.Yani şehirdee  havuzlara giren insanlar,rol amaçlı yani
O zamanlarda havuz olduğunu düşünmüyorum.Hamamlar varsa oyunda dediğin olabilir.
beş yıldızlı otelin havuzları değil heralde :grin: şehirde ve şehrin dışında su kaynakları vardır muhakkak.ozamanlarda yüzme varmış.

Pirates gibi olsa, limandan gemi alıp okyanuslara açılabilsek süper bir oyun olur aslında. Gemi savaşları vs. vs.

Arenalarda duvarlara çarpa çarpa dövüşen atlılar sizi de oyundan soğutmuyor mu? Bannerlord'a bu olmamalı.
Zırhlar dinamik olmalı. Oyun motoru izin veriyor mu bilmiyorum ama gövdemizin ya da uzvumuzun yerine geçmek yerine, gövdemizin ya da uzvumuzun üzerine oturmalı. Bu kısım o kadar da önemli değil açıkçası fakat özellikle istediğim şey; Mail with Surcoat gibi zırhların boyun kısmında toplanan maili kafamıza geçirebilmeliyiz ya da bu armoru Mail Mittens ile giydiğimizde armorun kolları ve eldivenleri birleşmeli. Şöyle;
ironclad-movie-james-purefoy-4.jpg
Eşyalar eskiyebilmeli zırhımız ya da kalkanımız darbe aldığında bu üzerinde gözükmeli ve onarmadığımız sürece de üzerinde kalmalı. Oyunun inanılmaz bir zırh ve silah envanteri olmalı Warband'deki gibi 600 küsur item'la açıkçası pek keyif alamıyorum ben  oyundan görselliğe normalden çok önem veren biri olarak oyun keyfini arttırmak için bu, olmazsa olmazım. Üzerimizde taşıdığımız silahlar ya da aksesuarlar sanki yapıştırılmış gibi havada durmamalı kendi kemerleri ve kınları zırhımızın üzerinde gözükmeli görünüşümüze etki etmeli. Tıpkı yukarıdaki fotoğraf gibi.  Aynı zamanda atımızın üzerinde de bir şeyler taşıyabilmeliyiz ve bu da tıpkı bizde olduğu gibi atımıza etki etmeli. Atın üzerine bağlı olan kılıcımızı kınından çekebilmeliyiz ya da kalkanımızı alabilmeliyiz.
98de155b26328d5834efaab0f2539385a513b599.jpg
Açıkçası oyun motorunun izin verdiği kadarıyla Warband artwork'larındaki gibi gözükse her şey çok daha güzel olurdu. :roll:

f9t said:
Pirates gibi olsa, limandan gemi alıp okyanuslara açılabilsek süper bir oyun olur aslında. Gemi savaşları vs. vs.
İyi fikir :smile: Bunu moduma eklerim :grin:(Liman sahnesi.Oradan gemi almak. felan :grin:)

Eğer ki deniz savaşları olacaksa,gemiler yüzdürülebilsin.Yani hareket etsinler denizde.

Birde,rüzgar etkisi olacak dendi.Peki bu rüzgarın ağaçları etkilemesini de kapsıyormu ? yani rüzgar gelince ağaçlar da sallansın.Çok düşük bir ihtimal(WB de ki KRalların derebeyi olması gibi) o rüzgar bir şehri yıkabilir.Veya bir tufan felan fırtına yapabilir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom