Bannerlord için öneriler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Senaryo olabilir ama Ateş ve Kılıç'ta olduğu gibi, tercihe göre senaryo oynarız. Tutup oyunun başında senaryo başlatıp uzun süre oynayıp sonra özgür bırakılması Mount&Blade'in ruhuna aykırı geliyor bana göre.

Sheriff21 çok iyi nedir kardeşim dünyayı kendine bağlar alacağı en düşük not  9.9 o da nazar puanı
Bu özelliklerin yanında yalnız grafiğin dehşet olması gerekecek gibi görünüyor. Bu özelliklerin olması çok büyük bir masraf demek ama rrklamıyla falan dünyaya ulaşırsa 100 katı karı olur o yüzden yapılsın :smile:

Sheriff teşekkürler :smile:
Bu arada benim hala eksiklerim var gibi
Politika bence çok önemli olmalı 2 krallık birine ortak dalabilir bir ülke bir mektupla diğerini kendi tarafına çekerek savaşa sokabilir
Bizim mimarlık kabiliyetimizden öok mimar sinan gibi bir mimarımız olabilir
Hanlar eğlenceli hale gelebilir daha çok asker gelebilir kızlar sergilenebilir handa
Aynı zamanda gemi savaşları demiştim kaptanlar leventler ve barbaros hayrettin paşa kılıç ali paşa gibi adamlar yetiştirilebilir
Fethedilen yerlerden esir alınarak devşirme sistemi oluşturulabilir
Devlette ilimle snaatla zanaatla uğraşan adamlar da yetiştirilebilir
Başkentler diper şehirlerle ayırt edilebilmeli
Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazmaya devam :smile:

Ata iki  kişi binebilmeli multiplayerda da  olsa  çok güzel olur  mesela ata iki kişi binince beraber savaşabilir.
Biraz saçma olabilir ama güzel fikir. :grin:

Savaşa girmeden önce düşmana pusu kurabilmek ve ya kamuflaj yapabilmek.
Yere yatıp düşmana pusu kurmak gibi  güzel animasyonlar olabilir .

Tutsakları asabilmeliyiz .Mesele bir Lordu tutsak edip astığımızda yerine lordun oğlu geçsin ,aynı şekilde kralları da .

Müzik aletleri çalabilmeliyiz ve müzik piyadeleri olabilir savaşlarda çalıp  moral yüksekliği arttırabilir .
Tıpkı Napoleonic Wars'taki gibi .

çok rpg oynadım ama hiç denk gelmedim. oyun türk tarihini yansıtmıyor sonuçta:
Knight - Baron - Kont - Lord - Dük şeklinde gerçekle baglantılı siyasi bi yükseliş olursa çok daha gerçekçi olacagını düşünüyorum. Soylu seçip şovalye başlasakta belli bi seviyeye gelmeden toprak kazanamaz askerler gibi...
Yada Dük olduktan sonra kralıgın tahtında hak idda edebilirsin falan falan :grin:

3k.1907 said:
çok rpg oynadım ama hiç denk gelmedim. oyun türk tarihini yansıtmıyor sonuçta:
Knight - Baron - Kont - Lord - Dük şeklinde gerçekle baglantılı siyasi bi yükseliş olursa çok daha gerçekçi olacagını düşünüyorum. Soylu seçip şovalye başlasakta belli bi seviyeye gelmeden toprak kazanamaz askerler gibi...
Yada Dük olduktan sonra kralıgın tahtında hak idda edebilirsin falan falan :grin:

çok mantıklı, warband de hemen derebeyi olabiliyoruz bu biraz can sıkıcı

MB dünya çapında ün yapmış harika bir oyun ancak bu bir yere kadar insan bi zaman sonra aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyor bu yüzden bende 1kaç öneri yazayım dedim.
1)Ülkeler birbirleri ile savaşa gireceği zaman sebebi yalnızca birbirlerini zayıflatmak amacı ile olmasın
Örneğin:Svadya krallığı ticari anlamda önemli bir ticari yola sahiptir Rodoklarda o yolu ele geçirmek adına savaş çıkarabilir ya da sınır ihlallerinden savaş çıkarılabilinir vs vs...(Ticaret yolu gibi yollar olmalı bunları geliştirebilelim.)

2)Oyundaki devletler renk olarak birbirinden ayrılıyor ama aynı zamanda harita üzerinde küçük çizgilerlede ayrılabilir devletlerin sınırları belli olur en azından.

3)Ülkeler arası ticari,ittifak ya da askeri vb. antlaşmalar yapılabilse çok iyi olur.

4)Oyunda birine saldıracağınızda(haydut grubu veya lord kafilesi gibi) diyalog ekranında önce konuşuyoruz sonra savaşıyoruz ya bunu normal savaş haritasında yanında korumalarıyla birlikte karşı karşıya gelip yapmak aynı filmlerdeki gibi güzel bi hava katar diye düşünüyorum.Ve MB Warband da kralın toprak dağıtmaktan bşka yaptığı bir şey yoktu bence seferleri krallar yönetse daha güzel olur.Krallar arka planda kalıyor hep.

5)Şehir ve Kale ler bile yağmalansınlar yağmalandığı belli olsun diye de köylerin yağmalandığında köyün yandığı gibi kale ve şehirler de yanabilir.--ŞEHİRLERDE ve KALELERDE binalar inşaa ettirebileceğimiz binalar konulmalı **AYRICA**
bu şehir ve kalelerde bi nüfus potansiyeli sayısı olmalı durumlara göre artmalı veya azalmalı büyük hastalıklar doğa olay ları gibi durumlar da konulmalı.

6)Ve bir savaş ve strateji oyunu için en saçma kuşatma savaşları düzenlenmiş tamamen hiç bir mantığa dayanmıyor.Savaşa bşladığında merdiven konulmuş olması saçma onun yerine daha önce arkadaşların belirttiği gibi merdiven askerler tarafından taşınmalı Koçbaşı gibi savaş aletleri konulmalı kapıları kırabilmliyiz biz koçbaşı kuşatma kulesi ile saldırırken savunmacıların eli armut toplamıcak tabi onlarda ateşli oklar atarak yakmaya çalışsınlar.
Bunlar yapılsa bile doğru düzgün bir savaş haritası olmaması kötü olur kuşatma savaşları için şehir ve kaleler yeniden tasarlanmalı ve düzenlenmeli.Mancınık  vb şeylerin çok gerekli olduğunu sanmıyroum mantık hataları giderilsin yeter.

7)MB kendine özgü bir yapısı olan bir oyun elbette ama oyuna M2 TW oyunundaki gibi bir harita eklenebilir güzel bi efekt olur
Ayrıca sadece harita üzerinde hareket olmamalı savaş haritası dediğimiz haritada da gidebilmeliyiz yönümüzü bulabilmek içinde sağ üst köşeye bir harita çıkabilir.

{[( AKLIMA GELDİKÇE BURDAN YAZARIM ARTIK. :smile: )]}

ærth said:
vede kan boya gibi zırhımıza , kaskımıza ve kaskımıza yapışıyor bunun akması lazım
  :lol: :razz:

Önerilere yazsak bunları?

Düşünceleri alayım:

Oyunda Multi-Player için Cidden İşe Yarayan Bir Valve Anti-Cheat sistemi olur mu?

tlgklz said:
ærth said:
vede kan boya gibi zırhımıza , kaskımıza ve kaskımıza yapışıyor bunun akması lazım

Düşünceleri alayım:

Oyunda Multi-Player için Cidden İşe Yarayan Bir Valve Anti-Cheat sistemi olur mu?
:oops:  :grin:

bir kalenin çevresinin çok büyük olması gerek at ile en az 30 dakika gibi bir şey

ærth said:
tlgklz said:
ærth said:

Düşünceleri alayım:

:oops:  :grin:

bir kalenin çevresinin çok büyük olması gerek at ile en az 30 dakika gibi bir şey

Naptın kardeşim 30 dakika ne demek biliyor musun?

tlgklz said:
Atla normalde 30 saniyede dolaşılır ancak... 30 dk bence ideal. Sonuçta oyun başında zaman geçirmek lazım...

Yanlış anlama ama buraya yazınca kolay geliyor.
Normalde at ile beraber maksimum 1 dakikada dolaşılıyor.
Eğer 30 dakikada dolaşılırsa kalenin çevresinin normalinden en az 25 kat büyük olması gerekir.
E haliyle çevresi büyüyen kale de büyür.
Düşünün şimdiki kalenin 25 katını size hala mantıklı geliyor mu?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom