Bannerlord için öneriler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Atlar bir yere çarptığın da düşebilir hatta yaralanıp ölebilir.
Atların animasyonlarına büyük önem verilmeli.Eskiden imkanlar kısıtlıydı bundan dolayı bir çok özellik tatmin edici olmuyordu ama bir şeylerin değişme vakti geldi.
Eskisi gibi ne atlar nede insanlar nede olması muhtemel diğer tüm deniz ve kara canlıların animasyonları kütük gibi olmamalı

Yaralılar ölüler gibi hareketsiz kalmasın  yaralandığı bölgesini tutsun bağirsın  diyelim bir asker yaralandı yere düştü tekrar vurduğumuzda ölsün

Oyun da seçimler olabilir seçimler de hile yapılabilir Krallık lar haliyle diktatörlük tür biz kral olabilirsek ülkeye demokrasi getirebiliriz bu sayede seçim ler olur tabi hileler de olabilir bunun sonucunda halk ayaklanabilir hile yapanlar kendi yandaşlarını meydanlara sürebilir seçim mitingleri olabilir

Seçimlerin olduğu ülkelerde yüksek seçim kurulu olabilir ülkemizi parlamenter yada başkanlık sistemiyle yönetebiliriz tek parti şeklinde de ülkeyi yönetebiliriz yada çoklu siyasi partiler olabilir

İstihbarat teşkilatları olabilir

İç güvenlik birimleri olabilir polis vb....

Her ülkenin orduları geçit töreni düzenleyerek gövde gösterisi yapabilir biz de ordumuzu selamlayabiliriz

Her ülke milli seferberlik ilan edebilir

Yuh. İyi güzel de bu oyun 1257'de geçiyor. Yüksek Seçim Kurulu için biraz ( :iamamoron:) erken bir tarih. İstihbarat da tamam, ama Şehirde asayişi askerler sağlıyor zaten.

Ki Bannerlord daha erken tarihte.

AslanlıYol461 said:
Yuh. İyi güzel de bu oyun 1257'de geçiyor. Yüksek Seçim Kurulu için biraz ( :iamamoron:) erken bir tarih. İstihbarat da tamam, ama Şehirde asayişi askerler sağlıyor zaten.

Kendimi kaptırdım bir anda olmasını hayal ettiğim ne varsa yazdım
Asayiş in genelini askerler sağlar orası tamam da her zaman iç güvenlik unsurları da olmuştur
Mesela Osmanlı zamanın da şehirlerdeki güvenliği subaşı lar sağlıyordu diye hatırlıyorum
Asker ler kırsal alan ve sınırların güvenliğin den sorumludur
Olağanüstü haller dışında şehir ler ile pek işleri olmaz
Ayrıca antik Yunan şehirlerin de seçimler oluyordu her şehrin kral ı seçimle belirleniyordu diye hatırlıyorum
Demokrasi ve seçim gibi unsurlar yüz yıllar öncesinden beri olan şeyler
Yani bannerlord oyununun geçtiği tarih den bile çok önce demokrasi ve seçim kavramı vardı bu yüzden bannerlord oyunun da olabilir diye düşünüyorum sonuçta demokrasi ve seçim gibi unsurların olduğu bir yerde yüksek seçim kurulu da olabilir
Bu özelliklerin oyun da olduğunu hayal etmek bile çok keyifli
Seçim çalışmaları mitingler felan halka projelerini anlatma derken oyunun atmosferinde kaybolur gideriz

Oyun da bulunduğumuz ülkedeki ordunun baş komutanıysak darbe yapabiliriz
Yada yüksek rütbeli bir general olarak darbe planının içinde yer alırız
Başarılı olursak olaylar zaten kendiliğinden gelişir yada yakalanır ve halkın önünde idam ediliriz

KİRLETİCİ AZOG said:
AslanlıYol461 said:
Yuh. İyi güzel de bu oyun 1257'de geçiyor. Yüksek Seçim Kurulu için biraz ( :iamamoron: ) erken bir tarih. İstihbarat da tamam, ama Şehirde asayişi askerler sağlıyor zaten.
Asayiş in genelini askerler sağlar orası tamam da her zaman iç güvenlik unsurları da olmuştur
Mesela Osmanlı zamanın da şehirlerdeki güvenliği subaşı lar sağlıyordu diye hatırlıyorum
Ayrıca antik Yunan şehirlerin de seçimler oluyordu her şehrin kral ı seçimle belirleniyordu diye hatırlıyorum
Yani bannerlord oyununun geçtiği tarih den bile çok önce demokrasi ve seçim kavramı vardı bu yüzden bannerlord oyunun da olabilir diye düşünüyorum sonuçta demokrasi ve seçim gibi unsurların olduğu bir yerde yüksek seçim kurulu da olabilir
Seçim çalışmaları mitingler felan halka projelerini anlatma derken oyunun atmosferinde kaybolur gideriz

Haklısın kardeşim, sonuçta seçme ve seçilme olayı icat değil ki geliştirmek uzun sürsün.. Fikir bu
ve fikirler kurşun geçirmez.

*Kafa, dirsek atma gibi vuruş tarzları getirilebilir*

*Çocuk yapma serüvenimiz burda başlamalı bence, sıktı artık.*

*Gelen atağa karşı blok yapınca bir kaç fonksiyon ile özel karşılık verebilmeliyiz. Bu sağ tıkla blok sol tıkla anında karşılık olabilir mesela :grin: Ayrıca bu blok sonrası karşı atak hususunda ileriye gidilmemesi önemli, zirâ Assassin's Creed damgası yemesini ve oyuncu kaybetmesini istemeyiz.*

Ҡαρтαη-ı Ɗєʀɣą said:
KİRLETİCİ AZOG said:
AslanlıYol461 said:
Yuh. İyi güzel de bu oyun 1257'de geçiyor. Yüksek Seçim Kurulu için biraz ( :iamamoron: ) erken bir tarih. İstihbarat da tamam, ama Şehirde asayişi askerler sağlıyor zaten.

Haklısın kardeşim, sonuçta seçme ve seçilme olayı icat değil ki geliştirmek uzun sürsün.. Fikir bu
ve fikirler kurşun geçirmez.
Opss, spam yapıyorsun :sad:

*Kafa, dirsek atma gibi vuruş tarzları getirilebilir*

*Çocuk yapma serüvenimiz burda başlamalı bence, sıktı artık.*

*Gelen atağa karşı blok yapınca bir kaç fonksiyon ile özel karşılık verebilmeliyiz. Bu sağ tıkla blok sol tıkla anında karşılık olabilir mesela :grin: Ayrıca bu blok sonrası karşı atak hususunda ileriye gidilmemesi önemli, zirâ Assassin's Creed damgası yemesini ve oyuncu kaybetmesini istemeyiz.*
Neden Spam yapmış olayım ki her mesajım farklı konulara değiniyor

Ben mi, özür dilerim  :oops:

Bence at ırkları ve ırklara Özellikler eklenmeli. Bu kadar at çok yetersiz. Muhtemelen eklenmiştir de. Bir de meslekler eklenebilirse güzel olur. Demirci, marangoz, Balıkçı olma falan süper olur.

Baskın olursa süper olur. Mesela geceleri bir kaleye gizli gizli saldıralım falan. Birde Kergitler yerine olacak devlette göçebeler olursa hoş olur.

Uyuma özelliği olabilir.Şehirlere maden kurma maden çıkarma güzel bir özellik olurdu.Evlat modundaki Geroya hanı olsun.Gemi satın alabilme ve gemiyle gezebilme.Ekleyebilirseniz yeni krallık,krallığımız olunca özel asker eklenmesi olabilir.

Askeri birlik tipi oluşturma olmalı. Oyunu hilesiz bitirdikten sonra başarım alalım ve bu başarımla beraber menüde yeni birlik oluştur menüsü eklenebilir. Buradan askerin ırkını, giysi tipini, silah tipini (silah ve zırh gücü ortalaması orjinal birliklerin ortalamasını geçemez), gücünü (hazır savaştaki gibi yüzdelik dilimler olacak mesela dayanıklılık arttırınca vuruş gücü düşer vs) belirleriz.

Ekstra: DLC olarak çıkaranın Allah belasını versin :grin:
Ekstra: Bu fikir sağlam sayın Taleworlds, lütfen yapınız.

Kendi krallığımızı kurabilirsek ithalat ve ihracat yapabiliriz.
Asker,iç güvenlik birimi,memur, bakan'lar,milletvekilleri ve asgari ücretliler'in maaş'larını belirleyebiliriz.
Gelir dağılımı yaparken adaletsiz davranırsak protesto gösteri'leri düzenlenebilir.
Bunun sonucunda halk tarafından darbe yapılabilir.
Oyun'da maden,inşaat ve tarım işçileri için sendika'lar olabilir.
Oyun'da kendimize ev hatta evler alabiliriz.
İç ve dış dekorasyonu'nu yapabiliriz.
İçini istediğimiz gibi ayarlayabiliriz.
Cinsel içerik'li sahneler olacaksa mümkünse motion capture teknolojisi ile çekilebilir.
Oyun'da yüzme özelliği olabilir.
Oyun'da savaş atmosferini gerçekçi bir şekilde hissetmeliyiz.
Bunun için oldukça gerçekçi kan efektleri olmalı,Yara'lar oldukça gerçekçi ve farklı modellenmesi.
Düşman acısın'dan inlemeli.
Yada korktuysa titreyerek ağlamalı.
Yani kısaca savaş denilen olayı oyun'da mümkün olduğunca gerçekçi hissetmeliyiz.

KİRLETİCİ AZOG'dan ilham aldım. Her köylünün bir ismi olabilir, ve her köylüden evi için kira alabiliriz. Hatta evini de ona biz satabiliriz. Anlaşma bile yapabiliriz. Böylece aldığımız vergi bordrosunda toplam vergi nelerden oluşuyor gibisinden ayrıntılarla karşılaşabiliriz.

Skyrim'e kaçıp evimizi kendimizi dizayn edebiliriz :grin: Kaç katlı, içindeki eşyalar ne vs.vs. Tabii ki de mobilyalara kendimiz para vereceğiz. Evet, evet.. Kralın kabul binasını da biz dizayn edelim. Gelen kişiler bizim tasarımcı ruhumuzun ihtişâmına kapılsınlar.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom