Bannerlord için öneriler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Lütfen bu konu altına sadece Bannerlord için önerilerinizi yazın.

Önerilerinizi karşılıklı konuşmalara pek girmeden açık, net bir şekilde yaparsanız konu içeriğinin okunması daha kolay olacaktır.

Önerinizi yazmadan önce konuya ufak bir göz gezdirmenizde fayda var; daha önce bir başkası aynı şeyi söylemiş olabilir.

Konu dışı mesajlar silinebilir.

Güç seviyesine verdikçe karakterdeki kas oranı artabilir. Marnid'in bile kası varken pek mantıklı olmaz herkezde baklava olması.

Tam beklediğim bir konu !

Kafamda diyaloglar için bir kaç öneri var.

Oyunda diyaloglar çok fakir kalmıştı bence.

Mesela bu oyunda şu olabilir :    Borç para görevinde lordu  parayı vermesi için ikna ediyorduk ya ikna ediyorduk ya da edemiyorduk. Bunu sadece ikna et seçeneğine tıklayarak yapıyorduk.

Şimdi Bannerlord'da  biz ikna işini biraz farklı yapsak fena mı olur? 

İkna et seçeneğine bastıktan sonra adamı ikna etmek için  sarf edeceğimiz sözleri kendimiz seçsek ve ona göre lord da bize karşı reaksiyon gösterse mesela 4-5 cümle arasından sırayla seçerek adamı ikna etsek veya adamı kızdırıp ikna edemesek hem daha bir rpg ye yakın hem de diyalog adına geniş bir yelpaze sunmuş olmaz mıyız?

Bir de ikna kaabileyeti her arttıkça yeni cümleler gelse karşımıza ve işimiz kolaylaşsa ?

Ünümüzü arttırmak için şehirlere çığırtkanlar yollanabilir.

ayrıca konunun dev.ler için açıldığı belli. Galiba sadece fikirleri görmek istiyorlar.

Gerçekten çok iyi bir konu. Ben de bir önerimi yazayım. Savaş sırasında orduların haritaya uygun yerlerde spawn olması. Warband'de dağın yamacında doğuyor bazen askerler. Hareket edemedikleri için okçulara açık hedef oluyor.

Bunu bannerlord konusuna yapmıştım ancak görülebilmesi için burayada yapmayı düşündüm madenler olmalı her ülkenin toprağında 2-3 tane biz yakaladığımız esirleri madenlere verebilelim onlar bize düzenli gelir kaynağı olabilir. Bazen verdiğimiz esirlerden 1-2 tanesi kaçabilir, Veya düşman ülkenin ekonomisini zayıflatmak için "git ve madende isyan çıkart" gibi bir görev'de olabilir heyecanlı bir görev olur.

Haritadaki piyonların grup liderinin ekipmanına göre şekil değiştirmesi. (At rengi, zırh vs.)
Tarafsız şehirler ve hanlar. (Zendar'ı ve Dörtyol Han'ını geri istiyoruz.)
Madenler. (Maden ocaklarında çalışarak ya da çeşit çeşit madenleri satın alarak kendi ekipmanımızı yapabilelim.)
Madenleri karıştırarak alaşımlar elde edelim.
Hanlardaki tarafsız birliklerle şehirler arasında dolaşırken karşılaşabilelim.
(Aklıma geldikçe buraya yazıyorum.)

Düşündükçe yeni şeyler geliyor aklıma.

Olmasa da olur ama  olsa biraz oynanışı renklendirecek şeyler bunlar.

Mesela  Mareşalin yolladıkları ulaklar, onları haritada görsek fena olmaz. Böylece bir ülkenin komutanı olduğumuzda  ulak gördüğümüzde  falan "ulan ne oluyor acaba " gibisinsinden  triplere girebiliriz. Lakin ulaklar tarafsız olduğundan öldürülme gibi bir şey söz konusu olmasın.

Eğer oyuna entrika eklenirse, ulaklara rüşvet vermek gibi bir atraksiyon  bizim savaş planlarımı tamamlayacak bir şey olur. 

Ayrıca  yanımızdaki yoldaşlara bir şey sorma seçeneğine şöyle bir şey de eklenebilir: " Savaş taktiğimiz hakkında ne düşünüyorsun / Savaş taktiğimiz nasıl olmalı ?  " gibi bir şey.

Bunu sorunca oyun farklı bir ara yüze geçer ve savaş alanında backspace'ye bastığımız da  ortaya çıkan şey  gibi detaylı bir arayüz  çıksın  ve biz de savaş başlarken okçuların nerede kaç kişi,  süvarilerin nerede ve nasıl duracağına  karar verebilir böylece  her savaş  adamları yerleştirmekle uğraşmayız.

Örneğin bir dizilim belirledik diyelim bu dizilim, biz değiştirene dek hiç bir zaman  bozulmasın ve her savaşta askerlerimiz o düzende spawn olsunlar.

Ayrıca biz de görev verelim artık. Mesela  bir leydiye mektup yollamak gibisinden şeyleri  yanımızda ki yoldaşlara yaptırabilir, bir kızı kaçırırken bir lorddan yardım isteyebilelim daha fazla etkileşime girelim yani.

Biraz uzun oldu ama eğer dev ekibi değer verip okursa  beğeneceklerini umuyorum

Yalnızca önerilerin olduğu bir konu güzel olacak gibi görünüyor.

Savaş yaraları olabilir oyunda. Gerçi oyunda yara olmayan yer kalmaz bu gelirse ama oyuna başlarken Skyrim tarzı suratımıza veya vücudumuza kalıcı yaralar yapabiliriz.

Daha önce öneriler kısmında yapmıştım bu önerimi. Eğer yapılırsa çok iyi olacağını düşündüğüm için hatırlatmak amacıyla tekrarlıyorum.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyunun kültürel yönünden kapsamlı öneriler yapacağım. Eğer Bannerlord için geç kalınmış olunsa bile üçüncü oyunda daha büyük bütçeyle ve imkanla yapılacağına ve zevk katacağına inanarak yapıyorum.

Kitap

Oyunda mutlaka yüzlerce kitap olmalı. Farklı konularda yüzlerce kitap. Mesela 264 yılından kalmış tıp üzerine bir kitabı bir kralın kalesi yağmalarken yakabilmeli ya da kendimize ayırabilmeliyiz. Kitapları yakmakla kendimize ayırmak arasında farklı sonuçlar olmalı. Mesela yakarsak bir akademiden ya da bir şehirden bir öğretmen ya da felsefeci ya da her hangi bir kişi mesela 2 sayfalık yani arkalı önlü "Kral HadjiNazmi'nin Barbarlığı ve Kitap Düşmanlığı Üzerine Bazı Fikirler" diye bir broşür yazabilmeli. Bu broşürler bize düşman devletlerin yazıhanelerinde istinsah edilip çoğaltılabilir. Böylece mesela bir şehre gizlice girdiğimizde bu sefer kitaplıkta bir mecmua halinde bu tarzda broşürler bulabiliriz; "Siyasi Konuları Şamildir" gibi.

Kitap Üretimi

Bu yapılması çok daha zor bir şey. Olmasa da olabilir. Ama Ortaçağ'da kralların ilgilerini çeken konularda tercüme yaptırdığı ya da yeni eser yazdırdığı malumdur. Mesela belirli 100 şablonun birbiriyle belli bir sıraya göre birleştirilmesiyle "776 Yılındaki Meşhur Praven Kuşatması" diye bir kitap hazırlatabilir ve bunu resimlerle, minyatürlerle süsleyebiliriz. Tabii çok zor olduğu için ayrıntısını Taleworlds'e bırakıyorum. Fikir benden geliştirmekse sizden.

Hat-Minyatür ve Zenginlerin Koleksiyonerliği

Ortaçağ'da hat veya minyatürlerin belli sayılarda bir araya getirilmesiyle murakka denilen albümler oluşturulduğunu ve bunların kalitesine göre muazzam fiyatlara satılabildiğini biliyoruz. Bu tarz albümleri krallar lordlar leydiler(müstehcen içeriklileri) tüccarlar ve zengin ahali satın alabilir. Mesela bir tüccarın evine girip tüccarı öldürdüğümüzde kitaplığından 33 adet hat murakkası çıkabilir. Bunları alabiliriz ya da sanattan nefret eden bir barbarsak ısınmak için şömineye atıp önünde şarabımızı yudumlayabiliriz.

Peki bunlar neye yarayacak?
Tabii ki prestij şöhret(iyi ya da kötü cihette) ve sanat hamiliği. Yani sarayımıza nakkaşlar, hattatlar, şairler ve hocalar barındırabilmeliyiz.

Şimdilik aklıma gelen toparladığım düşüncelerim bunlar. Ekleneceğini umut ediyorum.

EK:Üzerinde Birkaç Gün Düşündükten Sonra Eklediğim Bir Fikir

Oyuna bu tarz bir şey eklendiğinde "kitap düzenleyicisi(the book editor)" diye bir alet de eklenmeli. Diyelim ki on sayfalık bir kitap yazacağız. Bu alet sayesinde birinci sayfaya iki güzel süsleme yerleştirip ikisinin arasına başlığımızı yazabiliriz. Ardından dokuz sayfamızı yazarız ve kenarlarına tezhipler yaparız, yerleştiriz. Bitince de oyuna eklemek dışında bu yazdığımız kitabı ya da diyelim ki yazdığımız on beş kitabı bir paket halinde mesela "HadjiNazmi namlı maceraperestin Durquba Şehri Çevresinde Geçen Soyunculuk Hayatı" isimli on beş ciltlik bir seriyi internette, forumda ya da Steam'da paylaşabiliriz.

Peki bu ek alet bize ne kazandırır?
Eğer ki paylaşıma açılamayacaksa bile(bazı sebeplerden ötürü), bu aletin modcuların ve oyuna kendi hikayelerini eklemek isteyenlerin işine yarayacağını düşünüyorum. (Pek çok yerde "savaştığımız yere yazıt diksek" ya da "biz de kitap yazabilsek" gibi sözleri gördüğüm var)

Bir Ek Fikir Daha: Musıki ve Güfte Mecmuaları

Bildiğimiz kadarıyla Ortaçağda müzik önemliydi. İyi bir ozan-aşık sayılabilmek için sesin yanı sıra tabiri caizse sazı da konuşturmak gerekliydi. İşte bu noktada aklıma "Musıki ve Güfte Mecmuaları" fikri geldi. Bir kitap türü olarak musiki ve güfte mecmuaları mühimdir. Eski konar-göçerlerin deriye şehirlilerin ise kağıda ve ipeğe, hoşlarına giden şiirleri yazdıklarını biliyoruz. Tabii olay sadece şiir yazmakla sınırlı değildi. Müzik uzmanları bazen kendi geliştirdikleri ileriki dönemlerdeyse daha ortaklaşa ve geniş olarak kullandıkları nota sistemleriyle güftelerin bestelerini yazıya geçiriyorlardı. Buna en iyi örnek de Dimitri Kantemiroğlu'nun "Kantemiroğlu Edvarı"dır. Bu tarz güfte ya da güfte ve beste kitapları bulunabilir. Ki bunlar değerleri gereği çok olmayan ve servet eden kitaplardır. Bu kitaplardan biriyle ilgili kocaman bir yan senaryo bile yazılabilir.

Peki neye yarayacak?

Bir kitabı bulduğumuzda mesela içinde "HadjiNazmi'nin Meşhur Koçaklaması" diye bir güfte, diğer sayfasındaysa güftenin bestesi olabilir. Tabii biz yüksek mevkie çıkınca sarayımızda müzisyenleri de barındıracağız. Müzisyenlerimizin başındaki şefe kitabı verip içindeki atıyorum 7 şarkıdan "HadjiNazmi'nin Meşhur Koçaklamasını" ve "HadjiNazmi'nin Az Bilinen Bir Semaisi(ya da mesela Sonesi)" adlı iki parçayı üç gün içinde çalar hale gelmesini emredebiliriz. Üç gün sonra dinleyebilriz (ve ya hazırlanamamışsa cezalandırabiliriz). Eğer böyle bir şey yaparsak "Sanat Hamisi" namımız daha da artacak ve daha çok sanatkar kalemize gelip himaye isteyecektir. Tabii böylece diğer lorda mesaj yazarken kendimize ünvan olarak "Tüm Kalradya Sanatkarlarının Büyük Hamisi" sıfatını da ekleyebiliriz.

İmla Düzeltmesi

HadjiNazmi said:
Daha önce öneriler kısmında yapmıştım bu önerimi. Eğer yapılırsa çok iyi olacağını düşündüğüm için hatırlatmak amacıyla tekrarlıyorum.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyunun kültürel yönünden kapsamlı öneriler yapacağım. Eğer Bannerlord için geç kalınmış olunsa bile üçüncü oyunda daha büyük bütçeyle ve imkanla yapılacağına ve zevk katacağına inanarak yapıyorum.

Kitap

Oyunda mutlaka yüzlerce kitap olmalı. Farklı konularda yüzlerce kitap. Mesela 264 yılından kalmış tıp üzerine bir kitabı bir kralın kalesi yağmalarken yakabilmeli ya da kendimize ayırabilmeliyiz. Kitapları yakmakla kendimize ayırmak arasında farklı sonuçlar olmalı. Mesela yakarsak bir akademiden ya da bir şehirden bir öğretmen ya da felsefeci ya da her hangi bir kişi mesela 2 sayfalık yani arkalı önlü "Kral HadjiNazmi'nin Barbarlığı ve Kitap Düşmanlığı Üzerine Bazı Fikirler" diye bir broşür yazabilmeli. Bu broşürler bize düşman devletlerin yazıhanelerinde istinsah edilip çoğaltılabilir. Böylece mesela bir şehre gizlice girdiğimizde bu sefer kitaplıkta bir mecmua halinde bu tarzda broşürler bulabiliriz; "Siyasi Konuları Şamildir" gibi.

Kitap Üretimi

Bu yapılması çok daha zor bir şey. Olmasa da olabilir. Ama Ortaçağ'da kralların ilgilerini çeken konularda tercüme yaptırdığı ya da yeni eser yazdığı malumdur. Mesela belirli 100 şablonun birbiriyle belli bir sıraya göre birleştirilmesiyle "776 Yılındaki Meşhur Praven Kuşatması" diye bir kitap hazırlatabilir ve bunu resimlerle, minyatürlerle süsleyebiliriz. Tabii çok zor olduğu için ayrıntısını Taleworlds'e bırakıyorum. Fikir benden geliştirmekse sizden.

Hat-Minyatür ve Zenginlerin Koleksiyonerliği

Ortaçağ'da hat veya minyatürlerin belli sayılarda bir araya getirilmesiyle murakka denilen albümler oluşturulduğunu ve bunların kalitesine göre muazzam fiyatlara satılabildiğini biliyoruz. Bu tarz albümleri krallar lordlar leydiler(müstehcen içeriklileri) tüccarlar ve zengin ahali satın alabilir. Mesela bir tüccarın evine girip tüccarı öldürdüğümüzde kitaplığından 33 adet hat murakkası çıkabilir. Bunları alabiliriz ya da sanattan nefret eden bir barbarsak ısınmak için şömineye atıp önünde şarabımızı yudumlayabiliriz.

Peki bunlar neye yarayacak?
Tabii ki prestij şöhret(iyi ya da kötü cihette) ve sanat hamiliği. Yani sarayımıza nakkaşlar, hattatlar, şairler ve hocalar barındırabilmeliyiz.

Şimdilik aklıma gelen toparladığım düşüncelerim bunlar. Ekleneceğini umut ediyorum.

EK:Üzerinde Birkaç Gün Düşündükten Sonra Eklediğim Bir Fikir

Oyuna bu tarz bir şey eklendiğinde "kitap düzenleyicisi(the book editor)" diye bir alet de eklenmeli. Diyelim ki on sayfalık bir kitap yazacağız. Bu alet sayesinde birinci sayfaya iki güzel süsleme yerleştirip ikisinin arasına başlığımızı yazabiliriz. Ardından dokuz sayfamızı yazarız ve kenarlarına tezhipler yaparız, yerleştiriz. Bitince de oyuna eklemek dışında bu yazdığımız kitabı ya da diyelim ki yazdığımız on beş kitabı bir paket halinde mesela "HadjiNazmi namlı maceraperestin Durquba Şehri Çevresinde Geçen Soyunculuk Hayatı" isimli on beş ciltlik bir seriyi internette, forumda ya da Steam'da paylaşabiliriz.

Peki bu ek alet bize ne kazandırır?
Eğer ki paylaşıma açılamayacaksa bile(bazı sebeplerden ötürü), bu aletin modcuların ve oyuna kendi hikayelerini eklemek isteyenlerin işine yarayacağını düşünüyorum. (Pek çok yerde "savaştığımız yere yazıt diksek" ya da "biz de kitap yazabilsek" gibi sözleri gördüğüm var)

Bir Ek Fikir Daha: Musıki ve Güfte Mecmuaları

Bildiğimiz kadarıyla Ortaçağda müzik önemliydi. İyi bir ozan-aşık sayılabilmek için sesin yanı sıra tabiri caizse sazı da konuşturmak gerekliydi. İşte bu noktada aklıma "Musıki ve Güfte Mecmuaları" fikri geldi. Bir kitap türü olarak musiki ve güfte mecmuaları mühimdir. Eski konar-göçerlerin deriye şehirlilerin ise kağıda ve ipeğe, hoşlarına giden şiirleri yazdıklarını biliyoruz. Tabii olay sadece şiir yazmakla sınırlı değildi. Müzik uzmanları bazen kendi geliştirdikleri ileriki dönemlerdeyse daha ortaklaşa ve geniş olarak kullandıkları nota sistemleriyle güftelerin bestelerini yazıya geçiriyorlardı. Buna en iyi örnek de Dimitri Kantemiroğlu'nun "Kantemiroğlu Edvarı"dır. Bu tarz güfte ya da güfte ve beste kitapları bulunabilir. Ki bunlar değerleri gereği çok olmayan ve servet eden kitaplardır. Bu kitaplardan biriyle ilgili kocaman bir yan senaryo bile yazılabilir.

Peki neye yarayacak?

Bir kitabı bulduğumuzda mesela içinde "HadjiNazmi'nin Meşhur Koçaklaması" diye bir güfte, diğer sayfasındaysa güftenin bestesi olabilir. Tabii biz yüksek mevkie çıkınca sarayımızda müzisyenleri de barındıracağız. Müzisyenlerimizin başındaki şefe kitabı verip içindeki atıyorum 7 şarkıdan "HadjiNazmi'nin Meşhur Koçaklamasını" ve "HadjiNazmi'nin Az Bilinen Bir Semaisi(ya da mesela Sonesi)" adlı iki parçayı üç gün içinde çalar hale gelmesini emredebiliriz. Üç gün sonra dinleyebilriz (ve ya hazırlanamamışsa cezalandırabiliriz). Eğer böyle bir şey yaparsak "Sanat Hamisi" namımız daha da artacak ve daha çok sanatkar kalemize gelip himaye isteyecektir. Tabii böylece diğer lorda mesaj yazarken kendimize ünvan olarak "Tüm Kalradya Sanatkarlarının Büyük Hamisi" sıfatını da ekleyebiliriz.
Eğer bunlar dev.lerin dikkatini çeker ve önerilinir ve kabul edilirse çok güzel olur.Ayrı bir tat koyar oyuna.

Bir öneri daha kuşatmalarda mancınık sistemi olmalı kullanadabilelim.Vurduğumuzda sallantı duvar kırılması hissedilse güzel olur

Harita üzerinde sığınak kurmak, başka gruplar yeterince yaklaşmadan sığınağı farkedemez, ancak farkederlerse yağmalarlar.

Farketmemeleri için yerleşimlerden uzak, kıyıda köşede kalmış yerleri tercih ederiz(tabi bunun için detaylı bir harita olması lazım), haydutlardan korumak için ufak bir miktar asker bırakabiliriz. Ana işlevi depolama ve konaklama olur.(içinide görelim bir zahmet)

Köy, kale, şehir sahibi olana kadar, veya imkan varsa ev alana(bu da ayrı bir öneri) kadar bu şekilde idare ederiz, hatta haydut olarak roleplay yapmak istersek çok hoş olur.

Edit: Şu başlığı bi düzeltsek ? gözüme batmaya başladı :grin:

Ev sahibi olabilmeliyiz.

Şehirlerden dost edinebilmeliyiz.

Soylu olmayanlarlada evlenebilmeliyiz.

Her ülkenin kendine ait taktikleri olsa fena olmazdı.

Her ülkenin kendine ait dilleri olsa ve bunları öğrenebilsek güzel olabilir.

Kale/şehir yaptırabilmeliyiz.

Kılıcımızı keskinleştirebilmeliyiz. Gibi.

Tarlalarda çalışan insanlar,şehirleri teftiş eden zabıtalar,insanları selamlayan lordlar olabilir.Oyuna haydut olarak başlayabiliriz.Köylerdeki insanları örgütleyip isyan çıkartabiliriz.Orta çağdaki sporları yapabilsek güzel olabilirdi.

-Hanlar adam gibi olsun
-Şehire gidince köyle vurunca olay çıksın  :twisted:
-Para kazanma,Konuşmalar olsun
-En önemisi CO-UP özeliği olsun
-Bir senaryo olsun
Dikkate alınıyomu bunlar ?

1. bence kuşatmalarda  merdiven duvara direk dayalı olmamalı askerler ellerinde onu taşımalı savunmacılar onu itince düşmeli bizde alıp geri koymalıyız .

2. adam yara alınca mesela orada o yara kalsın mesela gözünün orası yaralı olabilir .

3. oyunda mancınık olmalı mesela meydan savaşlarında arkaya koyarız ateşler ha bide kuşatmalarda olmalı tabi .

4. oyunda çocuk olmalı bi süre sonnra onlarada toprak vermeliyiz  .

5. bu arada grafikler çok güzel olmuş .

6. olcağını sanmıyorum ama köpek olsa iyi olurdu .

7. bide şehirde atlar donuk bi şekilde duruyor onlar hareket etmeli bide tavuk olmalı yunda hani inekleri kovalıyorsunuzya onlarıda öyle yapabişelim ve kesebilelim .

8. arkadaşlar bide görevler bence şu şekilde olmalı görevleri sadece krallardan ve derebeylerden alıyozya bide görevleri oyun kendi versin bunlar öyle kolay görevler olmasın mesela 50 asker topla ondan sonra bir haydut grubunu yok et bir lorda suikast düzenle hepsinden farklı paralar ve tecrubeler gelsin bu görevler hiç bitmesin level atladıkça daha yeni görevler gelsin yada görev bittikçe

9. tın önüne bişey çıkmasa at sonsuza kadar koşacak gibi bence at koşarken bir süre sonra yorulmalı aynı şey adamlardada olmalı 
10. aşşğı doğru alevli toplar atsalar fetih 1453 deki gibi iyi olmazmıydı bide oyunda şehirler çok sakin bence kalabalık olmalı tüccarlar bağırmalı adamlar tüccarlarla konuşuyomuş gibi olmalı
11. atların eyerlerini daha iyi yapmalılar ayakları koyma yeri bile yok o olsa oyuna ayrı bişey katar die düşünüyorum
12. warbandda adam ateşin üstünde yürüyodu bişi olmuyodu onuda düzeltmeliler bence en azından ateşin üstüne çıkılmasın veya çıkılınca can azalsın 
kadınlarda güüzel olacağa benziyor
13. gemi savaşları yapmak o kadar zor olmasa gerek yani ben anlamam ama  denizde dolaşırkaen karşımıza bi korsan grubu çıkar sonra savaş başlar gemiler ilk önce uzak olur ondan sonra birbirine yaklaşır sonra yeteri kadar yaklaşınca araya bi köprü iner tabi yakılaşana kadar ok filan atarız sonra köprüden geçeriz hepsini kılıcımızdan geçiririz yada onlar bizi kılıçtan geçirir  sonra savaş biter gemi ya yok olur yada o gemiyide filomuza katarız nasıl fikir ama 
14. zırh tasarlayabilsek başka bi zırhın parçasını diğerine takarak böyle böyle yapılabilir ama galiba bunun için çok geç
15. Oyunda Warband’ın öncesindeki bir zamanda, Calradia İmparatorluğu yıkılmadan önce, fakat iç savaşın yaşandığı dönemlerde geçecek.
demiş oyunfesin incelemesinde demekki warbanddaki harita oyunda yine olacak ancak etrafına başka ülkeler gelecek yani bidahaki oyunda calradia imparatorluğu yıkılmamış olacak ve aynı şehirleri görebileceğiz yani ben  böle düşünüyorum zaten okuyunca ilk akla gelen bu 
16. e iki çeşit pazar olabilir karışık olur fakat birinde savaşta elde edilen başka ülkelerin itemleri birinde yerli malı yurdum malı ne dersiniz 

bide fiziksel etki olayı olsa çok iyi olur ölmüyolar bari bikaç çizik atakta sonsuz hayatları boyunca bizi hatırlasalar 
17. zırhları warbanda göre çok daha iyi çok gerçekçi duruyor zincirlerinin köşeye gelen tarafları çekik çekik deil yani surlarda çok güzel 
bide bi sorun var eller hep yumruk olarak duruyo bence ara sıra açılması kapanması yani ellerin oynaması gerekiyo yani öyle olsa iyi olur  bu kadarı yeterde artar bile ama zor deilse yapmalılar ben 
acaba oyundaki saç ayarlarında peste olduğu gibi kıvırcık düz dalgal ıayarı olacakmı çünkü oradaki nöbetçinin saçı kıvırcık gibi 
diğer resimlerde hep düz saçlı adamlar var  :grin:
18. o zaman bi hatırlatma olarak with fire and swordda kervan yollama vardı heralde öyle yapabilelim istediğimiz sayıda istediğimiz askerden koyabileleim koruma için bide wfas ta savaşırken lordlarla filan savaşırken onlarda kampa çekilebiliyordu ama bu oyunda  sadece kervanlar kampa çekilebilsinler  lordlarla savaşırken arkada çadır olsun  yani güzel olabilir böle olursa inşallah olur
19. arkadaşlar bence şölenler daha hareketli olmalı sizin dediğiniz gibi  yani herkes olduğu yerde duruyor şöyle bişey olsun böyle herkes yürüsün sonra durup birbirleriyle konuşsun sonra başka birine gitsin ve zorda olsa elinde bi bardak filan tutsun
bloklama hakkında ise şu saplama olayı varya onu kolaya getirince aynı şekilde yani warbanddaki gibi ama zora getirince saplamalı bi vuruş yaparsa onu kılıç darbesi ile savuralım yani savunma değil saldırı tuşu ile yapalım bu işi  yani bu sadece düşünce olmazsa olmaz yani güzel olurdu ama bence  bide baştaki şölen işi olmuş ama alttaki olsa iyi olur
20. arkadaşlar bide gece et dışarıda bırakılmaz die düşünüyorum ve taleworlds ekibine sesleniyorum etler kururrrrrr bence gece tüm yiyecekler kaldırılmalı ve pazardaki bütün tezgahlar boş olmalı diye düşündüm
21. arkadaşlar benim aklıma bişey geldi hani siz haritada bizden başka maceracılar olsun diyosunuzya onu multide yapabilirler singleplayerla aynı harita lordlar filanda olacak ama biz maceracı olarak karşılıklı oynıcaz nasıl fikir 
22. Arkadaşlar bence bu kale kuşatma olayına daha çok work in progress yapmalılar oyundaki npclerde böyle çok fazla hata olursa bence hiç iyi olmaz bide fetih 1453te izlediğim kadarıyla kuşarma kulelerini alttan itiyolardı bi yer vardı oradan itseler güzel olurdu  bide arkadaş okçuları iyi görmüş ama bence heralde iki farklı şekilde atış olabilecek demek istemiş bence öyle değil ama olsa güzel olurdu bide videoda çok şaşırcaksınız demiş taleworlds galiba belkide oyuna top eklemişlerdir sanmıyorum ama olsa çok çok çok güzel olurdu bende o askerlerin saldıran askerlerin üzerindeki zırhlarla media bölümündeki zırhlar arasında çok fark var inşallah bu öncelerin görüntüsüdür eğer öyleyse ttop olayı bile olmuş olabilir ben derimki önerilere devam edelim  sonuçta a little longer demişler  bide kuşatma kulesi kaleden katkat büyük acaba  askerler üstüne çıkıp ok atabileceklermi

Bide kafama bişey takıldı acaba mersivenden çıkarken kalkanı nasıl tutacaklar ? Şimdi aklıma bişey geldi bi eliyle merdivene tutunur bi eliyle kalkanı tutabiir:smile: 
Bide şu kaleyi savunanlar photoshop gibi surmuyolarmı yanlış anlamayın photoshop demiyorum onu düzeltseler güzel olur diyorum
Neyse çok uzun oldu daha bi sürü şey var ama tabletten yazdığım için yoruldum başka zaman   
23. rkadaşlar benim aklıma bişi geldi hani okla bi adama saldırıozya kalkanı tutuyo kendine bacaklarından vurabiliyoz ama kafası açık olduğu halde vuramıyoz bence taleworlds ya kafasını kapattırmalı adamların yada kafadan vurulabilmeli 
bir şey daha bence kalelere büyük ok atan şeyler koysunlar bi atışta kalkanı kırıp adamı öldürsün arbaletle aynı sürede dolabilir yani bu gerçekten güzel olabilir bence 
24. şöyle bişey olabilir seçenek koyarlar birinde ölme varken birinde olmaz nasıl fikir  minecraft taktiği 

bunlar oyun için önceden yaptığım tüm öneriler   
bunlarda yeniler
1 . Atların bacakları çubuk gibi olmasın ve atlar biraz daha gerçekçi olsun
2 . atla giderken kılkıçlar birbiriyle iç içe girmesin böyle olması daha iyi olurdu böyle hatalar warbandda çok fazla idi galiba bu fizik motorundan oluyodu  taleworld onuda değiştirmişti heralde daha iyi olmuştur inşallah
3 . atla ilgili bir resimde atın saçı zırhın altından çıkmıştı böyle sorunlar olmasa daha iyi :grin:
4 . oyunda mancınık olsa çok iyi olur ben eğer mancınık yapılacaksa oyunu ben daha beklerim ve kendi isteğimize göre ateşlete bilelim mesela f1 ve f2 gibi tuşlarla emir verebiliriz
5 . bir savaşa girmeden önce ordumuzun dizilişini ve stratewjisini ayarlayabilelim normal haritada gezinirkende bunu parti ekranında ayarlayabilelim  ve bu ekran şöyle olabilir savaş haritası gibi bir harita olabilir ve askerler bu haritada noktalar halinde durabilir mesela okçular sarı atlılar yeşil piyadeler kırmızı gibi tabi bu renkler i kendimizde ayarlıyabilelim ve onları seçerek arkaya öne alabilelim ve yanda stratejiler  diye bir bölüm olsun mesela ordu savunmadamı kalsın hücumamı geçsin böyle şeyler ve hazır taktikler olsun mesela turan taktiği hilal taktiği filan milan işte böyle şeyler oyuna çok fazla güzellik katar öncedende sölemiştim ama bide söylmemiş oldum :grin:
6 . oyundaki zırh , kılıç ve ok çeşitleri artsa daha iyi olur birde oyunda kendimiz wfas ta olduğu gibi zırh siparişi verebilelim birde kendimiz bazı hazır zırh parçalarını birleştirerek kendimiz zırh oluşturabilelim :grin: bu güzel oludu bide zırhları veya kılıç ları geliştirebilelim bide oklarıda geliştirebilelim tabi bu daha farklı olsun sadece ipini değiştirelim veya tutulan yerini öyle olsun yani :grin:
Önerilelerim devam edecek daha 6 tane daha var ama yazamadım :grin: daha sonra inşallah
öbür tarafa aynılarını yazmıştım :grin:

Artık Kervan Yollayabilirsek Harika Olur Ateş Ve Kılıçta ki Güzeldi Ama Yeterli Değildi Mesela:
Şehre Girin- Vali/Lonca Başkanı- İle Konuşun Kervanların Rotasını Değiştirmek İstiyorum Diyin. Mesela X ve Y Krallığı Savaşta. Arkalarında T Krallığı Var. Siz Rotayı X,Y,T krallığından Çekip A,B,C krallığına Döndürebilirsiniz Böylece Zarar Azalır Kar Artar Veya B Krallığında Haydut Çok Kervanları  B Krallığından Çeker Diğer Krallıklara Yollarız.

2- Yumruklar Değişmeli Kesinlikle. Tokat Atar Gibi Yumruk Atıyoruz hatta Bazı Yumruklar Tutmuyor.  Bunlar Değişmeli Sol Ve Sağ Kroşe Hoş Olur:grin:

3- Oturabilmeliyiz.

4- Artık Tahtımıza Oturabilelim, Ve İnsanlara Görev Verebilelim Yani Etrafta Göç Etmiş Yeni Maceracılar Olsun Krallıklara Katılsınlar Krallardan,Lordlardan,Düklerden Görev Alsınlar. Bizden Görev Alsınlar Mesela.

5- Kontlar, Dükler, Baronlar Vb. Olmak Üzere Soylu Çeşitleri Olsa İyi Olur Mesela Lord 3000+ Nam,(namı biraz kolaylaştıralım 10 nam yerine 20 nam gibi) Kont 2000+ Nam Vb.

Samsung1999 said:
UP değil Co-Op

tlgklz said:
Artık Kervan Yollayabilirsek Harika Olur Ateş Ve Kılıçta ki Güzeldi Ama Yeterli Değildi Mesela:
Şehre Girin- Vali/Lonca Başkanı- İle Konuşun Kervanların Rotasını Değiştirmek İstiyorum Diyin. Mesela X ve Y Krallığı Savaşta. Arkalarında T Krallığı Var. Siz Rotayı X,Y,T krallığından Çekip A,B,C krallığına Döndürebilirsiniz Böylece Zarar Azalır Kar Artar Veya B Krallığında Haydut Çok Kervanları  B Krallığından Çeker Diğer Krallıklara Yollarız.

2- Yumruklar Değişmeli Kesinlikle. Tokat Atar Gibi Yumruk Atıyoruz hatta Bazı Yumruklar Tutmuyor.  Bunlar Değişmeli Sol Ve Sağ Kroşe Hoş Olur:grin:

3- Oturabilmeliyiz.

4- Artık Tahtımıza Oturabilelim, Ve İnsanlara Görev Verebilelim Yani Etrafta Göç Etmiş Yeni Maceracılar Olsun Krallıklara Katılsınlar Krallardan,Lordlardan,Düklerden Görev Alsınlar. Bizden Görev Alsınlar Mesela.

5- Kontlar, Dükler, Baronlar Vb. Olmak Üzere Soylu Çeşitleri Olsa İyi Olur Mesela Lord 3000+ Nam,(namı biraz kolaylaştıralım 10 nam yerine 20 nam gibi) Kont 2000+ Nam Vb.

Samsung1999 said:
UP değil Co-Op
Aynen bu ARKADAŞIN önerileri şart.1-Oyuna başlarken mesleğimiz olsun.
2-Her devletin kendine özel gelenek,görenek,adet vb. şeyleri olsun
3-Yaşlanmak olsun.
4-Karakterimizi yaparken istediğim görüntüyü verebilelim yani kaslı kassız ,kilolu kilosuz vb.
5-Karakterimizin bir hikayesi olsun.
6-DİALOG hataları mümkün olduğunca az olsun.  :!:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom