Mod Yapmaya Başlayacağım da biraz yardım ama bakın şu konuya!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

BenOSen

Recruit
Arkadaşlar, mod yapmaya başlayacağım ve hiçbir şey bilmiyorum sancak yapma falan tamam da, harita modelleme falan yapamıyorum. Warband için harita yapma programı var mı? Thorgim's neydi ha işte, o olmuyor. Uğraştırıyor da, kolayı yok mu Warband için. Modelleme sorun değil, programları biliyorum da nasıl çizeceğim hiçbir fikrim yok. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden. :smile:

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim, bunları biliyorum fakat Thorgrim's Map Editor bende hata veriyor ve açılmıyor. 1.143 sürümünü kullanıyorum. Yardımcı olacak var mı bu konuda? Sanırsam 4 farklı hata geliyor ve sonuncusu Runtime Library ile ilgili.

BenOSen said:
Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim, bunları biliyorum fakat Thorgrim's Map Editor bende hata veriyor ve açılmıyor. 1.143 sürümünü kullanıyorum. Yardımcı olacak var mı bu konuda? Sanırsam 4 farklı hata geliyor ve sonuncusu Runtime Library ile ilgili.

APPCRASH hatası veriyorsa ; Ekran kartının güncel olmamasından kaynaklıdır. Sen windowstaki tüm updateleri yap.

Runtime gibi ERRORlar ; Direct X'in güncel olmamasından kaynaklanır. Sana tavsiyem internette DirectX 11 bulup kurmandır.

Şu şu belgeye girilemedi, ulaşılamadı gibi hatalar o belgenin gereksiz yere yönetici hizinlerine sahip olmasındadır. Yönetici olarak çalıştırmayı denemeni öneririm.

Ayrıca harita editörünün kurulumunu EROZBEY popimizin attığı linke göre yapmanı ve sürümünü 1.158'e yükseltmeni şiddetle tavsiye ederim. (http://download2.taleworlds.com/mb_warband_upgrade_1100_to_1158.exe)

Diğer ana soruna ise mod yapımı üç ana kola ayrılır:

KODLAMA
En popi koldur. Module Systemle iş görmektedir. (http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,256167.0.html)

Bu module systemle nativeyi kendine özel bir şekilde üdzenleyebileceksin.
MODELLEME

Belki de en zor koldur. 3D Max ya da Wings 3D gibi programlarla yapılan OpenBRF adlı programla ve kodlarla oyuna ekleyebileceğin ve eklenebilecek her türlü malzeme tasarlama olayıdır.

TASARLAMA

Kampanya Haritası yapma ve Oyun içi edit mod bu konuya girer. (Thogrim haritası =Kampanya haritası) Bu da edit mod ve kullanımı ile ilgili ders( http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,272578.0.html)

Kolay gelsin.

@andalzo

Yardımın için teşekkür ederim, Bannerlord'dan önce en kapsamlı modu yapmak için uğraşacağım. Bence Bannerlord o kadar iyi olacak ki, modlamaya gerek kalmayacak. Bunun için, Warband üzerine oldukça gelişmiş bir mod yapacağım. Daha doğrusu, Warband'ı kullanarak yeni bir oyun geliştireceğim. Bunlar kolay şekilde yapılabilir bence; fethettiğimiz yerleri bir eyalete aktarma, eyalet ve mülk yönetici ünvanlarını kendimiz ayarlayacağız, kurduğumuz devlet şu aşamalardan geçecek örneğin; bir kale alırsak devletimizin ismini belirleyip, krallık kısmını kendisi belirleyecek örn: bir kale prenslik, 2 kale yine prenslik, 2 kale bir şehir krallık, iki krallığın topraklarına ulaştığımızda imparatorluk bunu oyun kendisi belirleyecek. Harita devasa şekilde büyük olacak, koloni kurabileceğiz, devletimize bağlı farklı devletler olacak. Oyunda Osmanlı olacak fakat, henüz II. Murad dönemine kadar gideceğiz çünkü, eğer ki Kanuni dönemi olursa neredeyse her yer Osmanlı olur. Ayrıca her devletin derebeyi olmak için farklı nam gerekecek. Örn; Bizans 120'yse, Osmanlı 150 vs. vs. Ayrıca savaşta başka devletleri yanımıza çekebileceğiz ve savaşta fazla devlet olursa, bu savaşı adlandırabileceğiz. Örn; Balkan Savaşları gibi, birden fazla devletin birden fazla cephede savaşması durumunda bu olacak. Oyunda varisler olacak ve krallar öldürülebilinecek. Henüz hiç mod yapmadım, bunları yapmayı 3 ayda öğrensem hiper bir hızla. Bir yılda da durmadan geliştirsem nasıl olur? Harita çok büyük olacak, Japonya'dan Britanya'ya kadar belki de...

BenOSen said:
@andalzo

Yardımın için teşekkür ederim, Bannerlord'dan önce en kapsamlı modu yapmak için uğraşacağım. Bence Bannerlord o kadar iyi olacak ki, modlamaya gerek kalmayacak. Bunun için, Warband üzerine oldukça gelişmiş bir mod yapacağım. Daha doğrusu, Warband'ı kullanarak yeni bir oyun geliştireceğim. Bunlar kolay şekilde yapılabilir bence; fethettiğimiz yerleri bir eyalete aktarma, eyalet ve mülk yönetici ünvanlarını kendimiz ayarlayacağız, kurduğumuz devlet şu aşamalardan geçecek örneğin; bir kale alırsak devletimizin ismini belirleyip, krallık kısmını kendisi belirleyecek örn: bir kale prenslik, 2 kale yine prenslik, 2 kale bir şehir krallık, iki krallığın topraklarına ulaştığımızda imparatorluk bunu oyun kendisi belirleyecek. Harita devasa şekilde büyük olacak, koloni kurabileceğiz, devletimize bağlı farklı devletler olacak. Oyunda Osmanlı olacak fakat, henüz II. Murad dönemine kadar gideceğiz çünkü, eğer ki Kanuni dönemi olursa neredeyse her yer Osmanlı olur. Ayrıca her devletin derebeyi olmak için farklı nam gerekecek. Örn; Bizans 120'yse, Osmanlı 150 vs. vs. Ayrıca savaşta başka devletleri yanımıza çekebileceğiz ve savaşta fazla devlet olursa, bu savaşı adlandırabileceğiz. Örn; Balkan Savaşları gibi, birden fazla devletin birden fazla cephede savaşması durumunda bu olacak. Oyunda varisler olacak ve krallar öldürülebilinecek. Henüz hiç mod yapmadım, bunları yapmayı 3 ayda öğrensem hiper bir hızla. Bir yılda da durmadan geliştirsem nasıl olur? Harita çok büyük olacak, Japonya'dan Britanya'ya kadar belki de...

Bunları yapmak gerçekten zor bir iş. Kolay gelsin ama fazla spoiler verme. Ve ayrıca konuyuda kitleyebilirsin artık  :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom