World Of Tanks

Users who are viewing this thread

world-of-tanks-logo-white-background.png

Simülasyon ögeleri barındıran arcade diyebileceğimiz, RPG ögeleri barındıran, özellikle ww2 tanklarına meraklıların bayılacağız bir MMO.​

[size=36pt]Özelikler​
-Oyunda 6 Devlet var.Sovyet Birliği-ABD-Fransa-İngiltere-Japonya-Çin
-Oyunda 3 bölüm 10 seviye bulunmakta;Hafif Tanklar,Orta Tanklar,Ağır Tanklar.
-Tanklar Savavşlarda alınan xp ve para ile gelişiyor.sonra seviye atlıyor.
-Oyunda Öbüs-Tank Avcısı-Tank Olarak Bölümlendirilmiş.
-Savaşlar Bazen Ülke vs Ülke Bazen Karışık Oynanıyor Sunucu Ayarlıyor.Ama Ekip Eğitimi-Tank Bölüğü-Ekip Savaşı Gibi Bölümler Bulunduryor
-Premium Hesap Bulunuyor.Stadart Hesaba Göre 2 kat daha fazla xp,para ve mürettebat deneyimi bulunuyor
Premium Tanklar var. Her Devletin bulunuyor.
Ve Daha Çok Yeni Özelikler.​

Resimler
world-of-tanks-1313802333.jpg

wot_screen01.jpg
images
World-of-Tanks-8-7-thumb.jpg
images
world_of_tanks.png
images
wot_screens_image_08.jpg
wot-15.jpg
images
images

wot_logo_color.jpg

Burada World Of Tanks İle İlgili Herşeyi Konuşabiliriz.Favori Tanklar Favori Maplar Ve oyun hakkında Vido resim Herşey...

Bahadır Hattab said:
vk 45 b aldım bıraktım younu yüklemedim birdaha.
Maus Yolundaki Tanklar Pek Sevilmez. Keşke E-100 Yolundan Gitseydin.

Tirdezan said:
En baştan IS-7 yolundan gitmek gerekiyor aslında. Hem oyunu öğreniyorsun hem IS-3 gibi bir tankı açmış oluyorsun. Hemde oyun Rus oyunu olduğu için Rus tankları biraz kıyaklı.
e-100'de var ıs-7'de ama onlardan sıkıldım bir süre sonra hesabı ile birlikte abime verdim sıfırdan başladım. elimde vk-45 t-28 prot. Is-8 var.

Xboxda oynuyorum oyunu. Gerçi çok girmiyorum. İki ay önce falan başlamıştım, bir iki hafta oynadım sonra bıraktım. En son geçen oynadım baya erimişim tabi. Zevkli oyun.

Astendrache said:
Xboxda oynuyorum oyunu. Gerçi çok girmiyorum. İki ay önce falan başlamıştım, bir iki hafta oynadım sonra bıraktım. En son geçen oynadım baya erimişim tabi. Zevkli oyun.

Arkadaş tier 5 üzeri tank açmamış herhalde... :lol:
Çok yakında Polskalardan, Magyarlardan ve Ruskilerden şikayet etmeye başlarsın. :razz:

Oyundaki tank avcıları (tank destroyers - kısaca td) hakkında genel bilgi:

tank avcıları tanklar ile kafa kafaya çarpışmak için kullanılan araçlardır. kafa kafaya deyim değil, gerçek anlamda kafa kafaya girmeniz gerekiyor. tank avcılarının en önemli özelliği ön zırhlarının aynı seviyedeki tanklardan daha kalın olmasıdır. ancak yan ve arka zırhları çok daha zayıftır. bu nedenle tank avcısı olacak kişilerin mutlaka savaşa "kafadan girmesi" gerekiyor.

taretli ve taretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu bulunmaktadır.

taretli olanlar, taretin dönüş hareketi sayesinde daha etkin saldırı seçeneği sunsa da sonuçta taret bir zayıf noktadır. taretli modellerin zırhları daha düşüktür. ayrıca taretli modeller daha yüksek olduğu için gizlemeniz zordur.

AnnoA30_M10_Wolverine.png

taretsiz olanların ön zırhları, taretli versiyonlara göre çok daha fazladır. Ancak bu modellerde taret olmadığı için hedefe nişan almak için tankı da çevirmeniz gerekmektedir. Bu da herkesin birbirine girdiği kaotik ortamlarda tankın kullanımını zorlaştırmaktadır. ancak taretsiz oldukları için yükseklikleri oldukça düşüktür. bu nedenle saklamanız daha kolaydır.

Wot_Hetzer_render.jpg

kullanımı,

tank avcılarını nasıl kullanacağınıza bağlı olarak farklı taktikler var. ancak genel olarak tank avcılarının aktif savaştan kaçınmaları ve camp'a yatmaları en çok kullanılan taktiktir. eğer savaşa girecekseniz birebir olmasına özen gösterin. ve mutlaka düşmana zırhın kalın olduğu ön tarafınız ile yaklaşın.

genel olarak tüm modellerde iki farklı top seçeneği sunuluyor. biri uzun mesafe için, delme gücü yüksek, ancak verdiği zarar düşük. diğeri daha kısa mesafe delme gücü düşük ancak verdiği zarar yüksek.

eğer camping + sniper şeklinde takılacaksanız uzun mesafe, delme gücü yüksek modelleri seçin. eğer aksiyon adamıyım ben, savaşın ortasına dalarım diyorsanız yüksek zarar veren ancak delme gücü düşük olan topu seçin ve mümkün olduğu kadar düşmanın arkasına (zırhın en düşük olduğu yer) saldırmaya çalışın.

yani oyun stiline göre özetlersek

taretsiz model + uzun mesafe ve delme gücü yüksek top = camping + sniper modu için uygun

taretli model + kısa mesafe ve zararı yüksek top = aksiyon adamları için uygun  :mrgreen:

Redstone Knight said:
CoH'da çok basardım bunlardan. Hem maliyeti ucuzdu hem de ileride late game'de adamlar full tank gelirken avlardım.

Stug IV olmasın onlar? Yoksa ek paketlerde mi var?

Argonax said:
Niye İngiliz Grenadier Marşı çalıyor hala düşünüyorum :grin:

:lol:
Öyle denk gelmiş müzik o anda, o da mod.

Argonax said:
Tirdezan said:
Test serveri açıldı yine, nüfuz mekanikleriyle alakalı.
Bizi biraz bilgilendirebilir misin?

Standart ve premium mühimmatın delişi için yeni tasarımın testi 18 Haziran olarak planlandı. Yeni tasarım bazı son seviye araçların savaş özelliklerinde bir takım değişiklikler içeriyor.

Değişiklikler, "en üst" düzey tank avcılarının çoğunu, orta tankları ve bazı ağır tankları etkileyecek.

İşte değişiklik için temel gerekçeler:

Seviye VIII-X savaşlarda aşırı deliş: deliş ve delememe/ıskalama oranları orta ve başlangıç seviyesi savaşları aşıyor.
        Yüksek seviye savaşlarda zırhın rolünü artırma zorunluluğu: istatistik incelemesi aşırı delişin ağır zırhlı ve orta zırhlı araçların yüksek seviyeli savaşlarda rollerini azalttığını gösteriyor.   

Kıssadan hisse, VIII-X arası ağır ve orta tanklarda delme oranı düşecek

Back
Top Bottom