TURAN MODU TAMAMEN BİTTİ

Bu Modda En Çok Hangi Devleti Beğeniyorsunuz

• Bizans

Votes: 25 5.9%
  • Abbasiler

Votes: 76 17.8%
  • Moğollar

Votes: 202 47.4%
  • Büyük Britanya İmparatorluğu

Votes: 27 6.3%
  • Vikingler

Votes: 85 20.0%
  • Moskova Knezliği

Votes: 11 2.6%

• Total voters
    426

Users who are viewing this thread

Homeros said:
Krallıklarda hata var. Moskova Knezliği kurulduğunda, Abbasiler yoktu.

Veagirler Rus kültürüne uyumlu idi  Sarranidler ise arap kültürüne  yani mecburen  Abbasiler olmalıydı ama dönemlerı yakındır.

Cumas said:
KhergitKhan said:
Modu biraz daha geliştirmelisin.Yapımcılaredan izin alıp birkaç kılıç felan ekle.Veya kendin yap.

Kılıç ve ıtem eklemek ıcın ızın mı alınıyor ?
Hayır ama öyle değil mesale bir osmanlı modu onun iteminin aynısını aktarmak için izin almak gerekir yoksa yasal suçtur

Lütfen konu açmadan bir okusak:
1)Hiç bir itemin yok.
2)Troop editör ile karakterleri düzenlemekten başka bir şey yapmamışsın.
3)Resimler spoiler içinde değil.
4)Mod hakkında çok az araştırma yapılmış
5)Lütfen şurayı okuyunuz.Sizin iyiliğiniz için forumdan ceza almadan önce bunları okuyun sonra ona göre devam edin.
3- Modlamaya merak saldıysanız ve nereden başlamanız gerektiğini, nereye bakmanız, neleri kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız,konu açmak yerine lütfen Mod Yapımı'nu ziyaret ediniz. Burada modlama hakkında birçok bilgiye ulaşabilecek, kendinizi ve modunuzu geliştirebilmek için gerekli kaynaklara ulaşabileceksiniz.

4- Yapacağınız modlar için, ufak bir senaryo veya bir fikir ile mod başlamıştır diye düşünüp, konu açmayın. Senaryonuzu, neler yapacağınızı, ekibinizi ve hatta modunuz ile ilgili birkaç ekran görüntüsünü tasarlamadan, mod konusu başlatmak yasaktır.

5- Eğer bir mod yapımcısıysanız ve bir proje ile uğraşıyorsanız, mod konunuzun altında gereksiz mesaj atılmasına ve sohbet ortamı yaratılmasına asla izin vermeyin ve bu ortamı oluşturmayın. Modculuğun amacı eğlenmenin yanında oyunu geliştirmek, oyunun piyasasını canlı tutmak ve insanlara warbandı tanıtmaktır.

6- Mod işi emek isteyen bir iştir. Bu nedenle mod yapımcılarına saygı göstermenizi rica ediyoruz. Mod konularında ve/veya forumun herhangi bir yerinde, mod yapımcılarını kötü yönde etkileyecek, şevkini kıracak her türlü davranış yasakdır. Özellikle, mod yapımcılarını modun çıkış tarihi konusunda sık boğaz etmeyiniz. Şayet modlama işi üyelerin, kendi hayatlarından zaman ayırıp maddi manevi hiçbir fayda sağlamadan yaptıkları, bir nevi, siz üyelerin oyunu daha güzel oynayabilmeniz için fedakarlık yaptıkları bir iştir. Bu nedenle yukarıda belirtilen türde iletiler yasaklanmıştır.

7- Mod yapımcıları konu başlıklarına, modun oyunun hangi moduna hitap ettiğini yazmak zorundadır. Bu belirtme, konu başlığının en önünde olmalıdır. Modcu, tek kişilik oyun için konu başlığına "[SP]" , çok kişilik oyun modu için konu başlığına "[MP]" , her iki bölüme de hitap ediyorsa "[SP][MP]" yazmalıdır.

8- Mod Geliştirme bölümünde, yalnızca geliştirilen modlar ve çıkmış olan modların konuları bulunacaktır. Kaynak paylaşımı, modlama yaparken karşılaşılan sıkıntılar, hatalar, modlama hakkında sormak istedikleriniz ve gerekli programlar, o bölümde yer alacaktır. Gereğine uymayan ve özellikle uymamakta ısrar eden üyeler için, gerekli cezai işlem uygulanacaktır.

9- Farklı modlardan (bu modların Türkçe forum veya  başka bir forumda geliştirilmiş olması önemsiz) izinsiz bir şekilde model, doku, animasyon veya herhangi bir mod kaynağı alıp kullanan arkadaşlar için asgari +20, azami +80 uyarı verilecektir.

10- Mod yapımcılarından herhangi bir kaynak kullanımı konusunda izin alınsa dahi, kaynak alınan mod yapımcısının istediği gibi konuya teşekkür yazmak gerekmektedir. Aksi takdirde bu durum da cezai yaptırıma tabi olacaktır.
Ek olarak:
İlk uyarı olarak +10,
Tekrar etmesi halinde +30 ve mod konusunun bir hafta kilitli kalması,
Hala tekrar etmesi halinde ise +70 ve mod konusunun iki hafta kilitli kalması

Oyundakı yenılıklerı başlığımda  tanıttım yenı ıtem ekledım demedım zaten.
Olmayan bır seyı yaptımda demedım.
Ceza alacağımı sanmıyorum.

Ama kardeşim ,forum kuralları eklemen gerektiğini söylüyor.Ve iki kılıçla bu iş olmaz ona kalırsa herkes mod yapsın bu bölümçöp yığınına dönsün rica ediyorum kuralları oku ,sonra tekrar dön konuna.

Propaganda said:
Ama kardeşim ,forum kuralları eklemen gerektiğini söylüyor.Ve iki kılıçla bu iş olmaz ona kalırsa herkes mod yapsın bu bölümçöp yığınına dönsün rica ediyorum kuralları oku ,sonra tekrar dön konuna.

Kardeş haklısın bende bır cok modu oynadım ama cogunuda bekledım cıkmadı forumda 1-2 yıl yer ısgal eden ve sonunda oyunu cıkarmıyoruz dıyen modcularla dolu burası belkı sana gore bu baslık bır kırlılık ama asıl kırlılık arıyorsan ıste o 4/4'luk mod yapıyorum dıyıpte  modları hıc bır zaman pıyasaya cıkarmayanlardır.
Ben bu modu 3-5 gunde yaptım ama dahada gelıstırebılır ve suan bu forumda hıc bır arkadasım yok ılerde bu modu begenen bırıyle oyle bır mod yapacagım ortak olarak onun ıcın  Turan modu 1.0  ama ben bu forumdan cok mod ındırdım ve trop edıtömrler yapılmıs bundan cok daha basıt modlarda vardı aralarında yanı hepsınde super yenı ıtemler yoktu.
Ama buna  medelatorler konuyu ıncelıyıp baslıgı kılıtlersede bır sey demem.
''Bence kalması dogru olandır'''.

Şimdi;
Senin çöp yığını dediğin modlara insanlar yıllarını veriyor.Ve özel hayatları veya iki üç ergenin trollemesi yüzünden konu kapanıyor.
Warbanda yapılmış yüzlerce mod var,bunları %95 senin gibi arkadaşların 2-3 cvs dosyası değiştirip veya troop editör den iki üç asker ekleyip,Osmanlı modu,turan modu, zart modu, zurt modu diye piyasaya çıkardıkları gerçekten emek harcanmamış 4-5 saat warband dosyaları kurcalanarak yapılmış modlar.
Bir mod emek ister,özveri ister.Eğer bu işi başaramayacaksan yola çıkmanın anlamı yoktur.Yaptığın şeyler kötü olabilir ama en iyisini yapmaya çabalamak bile yeterli.Ama sen işi kolay yoldan halledip milete "mod" diye sunucuksan diyeceğim bir şey yok.
İyi günler...

Propaganda said:
Şimdi;
Senin çöp yığını dediğin modlara insanlar yıllarını veriyor.Ve özel hayatları veya iki üç ergenin trollemesi yüzünden konu kapanıyor.
Warbanda yapılmış yüzlerce mod var,bunları %95 senin gibi arkadaşların 2-3 cvs dosyası değiştirip veya troop editör den iki üç asker ekleyip,Osmanlı modu,turan modu, zart modu, zurt modu diye piyasaya çıkardıkları gerçekten emek harcanmamış 4-5 saat warband dosyaları kurcalanarak yapılmış modlar.
Bir mod emek ister,özveri ister.Eğer bu işi başaramayacaksan yola çıkmanın anlamı yoktur.Yaptığın şeyler kötü olabilir ama en iyisini yapmaya çabalamak bile yeterli.Ama sen işi kolay yoldan halledip milete "mod" diye sunucuksan diyeceğim bir şey yok.
İyi günler...

3-5 yıl emek verıp kımsenın oynamadıgı bır oyun yapacagına evınde yalnızca kendın oynucaksan bence 3-5 saat emek ver herkes oynasın tabı bu benım fıkrım....

Propaganda said:
Hiç bir şey demiyorum aynı zihniyet aynı kafa yapısı size iyi günler umarım bir gün ne kastettiğimi anlarsın

Umarım sende bır gun aylarca hatta yıllarca  ınsanların hevesle bekledıgı modların pıyasaya cıkmadıklarında yasadıkları hayal kırıklıgını anlarsın :wink:

Cumas said:
Propaganda said:
Hiç bir şey demiyorum aynı zihniyet aynı kafa yapısı size iyi günler umarım bir gün ne kastettiğimi anlarsın

Umarım sende bır gun aylarca hatta yıllarca  ınsanların hevesle bekledıgı modların pıyasaya cıkmadıklarında yasadıkları hayal kırıklıgını anlarsın :wink:
Proğaganda bu konuda sana da hak veriyorum fakat benim düşüncelerim şöyle
1) İnsanlar kısa bir süre de olsa bir moda emek verdiyse bunu paylaşabilir.
2) Arkadaş zaten bu mod süper bir mod çok güzel yıllarımı verdim demiyor ki.

NyberCraft said:
Cumas said:
Propaganda said:

Sonunda benı anlayan bırı cıktı tşk. :wink:

Ben şuan indiriyorum, daha denemedim. Ama resimlere baktığımda pek güzel bir mod diyemem. Ama sonuçta az da olsa emek vermişsin.

NyberCraft said:
Cumas said:
Propaganda said:

Cok haklisin kardes helal diyorum sana modu yapan arkadastan bir ricam var turbobitden kaldir modu mediAfire a koy yada baska siteye koy  lutfen  modun guzel gozukuyor birazcik daha calis eminim bir yerlere gelceksindir.

eseslipsikolar said:
NyberCraft said:
Cumas said:
Propaganda said:

Cok haklisin kardes helal diyorum sana modu yapan arkadastan bir ricam var turbobitden kaldir modu mediAfire a koy yada baska siteye koy  lutfen  modun guzel gozukuyor birazcik daha calis eminim bir yerlere gelceksindir.

Turbobitte premuım uye oldugum ıcın oradan ekledım dıger sıtelerden lınk koymak ıstıyorum fakat 250MB ustune cıkamıyor normal uyeler.

Modu Geliştirerek ve Gurup Kurarak Daha ilerilere taşıyabilirsin.
Propaganda said:
Ve Bu Mesajlarla herkesin umudunu kırmayı bırak.Modu çıkarsın kim oynarsa oynar ve ayrıca mod çok güzel !

Back
Top Bottom