Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar, bu konuda herşeyi ben cevaplamayacam. Birbirinize yardımcı oldukça bu konunun önemi var.

Internette bir sürü file uploading sitesi var. Bir tanesine upload edip, bu forumda da modunu tanıtıp indirme linkini koydun mu insanlar da görüp oynayabilir.

Diyalogları module_dialogs.py'den geliştirebilirsin.

Freelancer bitmemiş bir proje, oyuna düzgün entegre edildiğini düşünmüyorum, güzel bir özellik ayrı fakat Diplomasi ve CC ikisi de oyuna artı katan şeyler en azından.

Selam arkadaşlar..Warband modundaki bandit lair sahnesini girilebilen ve asker eklenebilen bir yapıya çevirmek istiyorum..Outpost moddaki  gibi bişey ..Bunu yapabilmenin bir yolu varmı?

Redstone Knight said:
Hızlı Savaş'ları editlemeyi düşünüyorum. item_kinds1'e eklemeden direk troopları editlesem olur mu ?

Bildiğim kadarıya Mroghs Editörle Hızlı savaştaki Karakterlerin İsimlerini,Giyimlerini,Yüzlerini, Statlarını herşeyi editleyebilirisin. sıkıntı olmaz hatta languages>game_stringsten ctrl-f den quick_battle diye aratırsan oradaki tüm satırlar, karakter hikayeleri çıkar editleyebilirsin.. umarım sorduğun budur..  :smile:

eradir said:
Redstone Knight said:
Hızlı Savaş'ları editlemeyi düşünüyorum. item_kinds1'e eklemeden direk troopları editlesem olur mu ?

Bildiğim kadarıya Mroghs Editörle Hızlı savaştaki Karakterlerin İsimlerini,Giyimlerini,Yüzlerini, Statlarını herşeyi editleyebilirisin. sıkıntı olmaz hatta languages>game_stringsten ctrl-f den quick_battle diye aratırsan oradaki tüm satırlar, karakter hikayeleri çıkar editleyebilirsin.. umarım sorduğun budur..  :smile:

Yok ben item_kinds'e eklemeden askere item verebilir miyim diye sormuştum. Sorunum çözüldü.

Elimde araç modelleri var. At animasyonu da mevcut. BRFEdit ile Resource klasörüne de attım. Sorum, şu an at animasyonunu değiştirmek için actions.txt'den atın koşması ile ilgili olan yeri değiştirsem yeter mi ?

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum da biraz acemiyim.Birkaç sorum var lütfen yardımcı olun.
yeni krallık nasıl eklenir?
krallıkların sınırlarını nasıl büyültüp küçültebilirim?
yeniçeri kıyafeti,silahlar yeni giysiler nasıl yapıp oyuna ekleyebilirim?

Ben Sarannid Sultanlığını silmek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Bir çok kere denedim ama her seferinde hata verdi. Mesela hangi module dosyaları işimi görür?
Edit: Köy silme de lazım. Çok fazla köy var. Silmeyi başardım ama oyuna 8 level olarak başlıyoruz. Bir de yanda bir sürü hata raporu çıkıyor.

Loadscreen'i değiştirmek istiyorum. Normal Mount&Blade Warband'in kendi loadscreen'ini mi değiştirmeliyim, yoksa textures'a attığım herhangi bir loadscreen iş görür mü ?

Back
Top Bottom