Yavuz Sultan Selim Han Modu 1513 YAKINDA

Facebook sayfamızı beğendinizmi ? ( anket boş kalmasın ) fb.com/MountBladeHaritaveMod

• Evet

Votes: 57 45.2%
  • Hayır

Votes: 69 54.8%

• Total voters
    126

Users who are viewing this thread

SosyalMod

Recruit
Merhaba arkadaşlar Yavuz Sultan Selim Han Modu yapımı çalışmalarına başladım ..  Biraz bahsedeyim ;
----------------------------------------------------------
Senaryo (Yeni);
I. Selim, Yavuz[3], Hâdim'ul-Harameyn'uş-Şerifeyn (Mekke ve Medine'nin Hizmetkârı)[3] (Osmanlı Türkçesi: سليم الأول) (d. 10 Ekim 1470 – ö. 21/22 Eylül 1520[1][2]), 9. Osmanlı padişahı, 88. İslam halifesi ve ilk Osmanlı halifesidir.
Babası II. Bayezid, anası Gülbahar Hatun, eşi Ayşe Hafsa Sultan'dır. Tahtı devraldığında 2.375.000 km2 olan Osmanlı topraklarını sekiz yıl gibi kısa bir sürede 2,5 kat büyütmüş ve ölümünde imparatorluk topraklarının 1.702.000 km2'si Avrupa'da, 1.905.000 km2'si Asya'da, 2.905.000 km2'si Afrika'da olmak üzere toplam 6.557.000 km2'ye çıkarmıştır. Padişahlığı döneminde Anadolu'da birlik sağlanmış; halifelik Abbasilerden Osmanlı Hanedanına geçmiştir. Ayrıca devrin en önemli iki ticaret yolu olan İpek ve Baharat Yolu'nu ele geçiren Osmanlı, bu sayede doğu ticaret yollarını tamamen kontrolü altına almıştır.
Selim, tahta, babası II. Bayezid'e karşı darbe yaparak çıkmıştır. Şehzade Selim, tahta çıkmadan önce vali olarak Trabzon'da görev yapmıştır. Yavuz Sultan Selim'e kızını vermiş olan Kırım Hanı Mengli Giray, ona askeri destek sağlayarak tahta geçmesine yardım etmiştir. 1512'de tahta çıkan Sultan Selim, Eylül 1520'de şarbon hastalığına bağlı olarak Aslan Pençesi (Şirpençe) denilen bir çıban yüzünden henüz 49 yaşında iken vefat etmiştir.
Harita(Yeni) ;
wLdyBo.png
Ateşli silahlar

Anadolu(Yeni) ;
1549443_493128924139364_1585624230_n.jpg
Yavuz Sultan Selim ;
İtemler Ekleniyor bitmesi neticesiyle eklenecektir ..
Küçük detaylar ;
eNYkak.png

xREQao.png
Biraz kaydı ama düzelticem
KrY6BB.png

1535490_493210627464527_1806438785_n.jpg
Kalradya açıklaması senaryo ile değiştirilecek..
Askerler ;
Askerler Editleniyor %20
İtemler ;
İtemler ekleniyor ..
Gelişmelerden haberdar olmak için (Beğeninde sayfayı beğeniye göre moda emek veriyim);
http://on.fb.me/1a0bTJ9 Sayfamızı beğenerek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz .
Sorular için : http://ask.fm/MountBladeHaritaveMod

başarılar güzel moda benziyor ama forumda çok osmanlı modu biraz diğer modlardan farklı birşeyler yapabilirseniz modunuz çok güzel olur

TR-CESURAKINCI said:
başarılar güzel moda benziyor ama forumda çok osmanlı modu biraz diğer modlardan farklı birşeyler yapabilirseniz modunuz çok güzel olur

aynen kardeşim yorumun için teşekkürler ateşli silah eklesem uygun olurmu tavsiyeniz nedir ?

SosyalMod said:
TR-CESURAKINCI said:

aynen kardeşim yorumun için teşekkürler ateşli silah eklesem uygun olurmu tavsiyeniz nedir ?
  bence güzel olur ama istersen oylama aç ona göre ekle

TR-CESURAKINCI said:
SosyalMod said:
TR-CESURAKINCI said:

anket oluşturdum bakalım

SosyalMod said:
TR-CESURAKINCI said:
SosyalMod said:
TR-CESURAKINCI said:

anket oluşturdum bakalım

ilk oy benden

TR-CESURAKINCI said:
SosyalMod said:
TR-CESURAKINCI said:
SosyalMod said:
TR-CESURAKINCI said:

anket oluşturdum bakalım

ilk oy benden

teşekkürler . Yemek molası iyi gider :smile:

Tarihi şeysiye göre Yavuz Sultan Selim döneminde ateşli silahlara geçilmiyordu sanırım.

Başarılar.

Kral Faust said:
Tarihi şeysiye göre Yavuz Sultan Selim döneminde ateşli silahlara geçilmiyordu sanırım.

Başarılar.
Evet Yavuz döneminde geçilmiyor daha evvel geçiliyor. Şöyle bi 100 seneyi geçik bir süre önce. :razz:

Castiello said:
Kral Faust said:

Başarılar.
Evet Yavuz döneminde geçilmiyor daha evvel geçiliyor. Şöyle bi 100 seneyi geçik bir süre önce. :razz:

Yinede sorayım dedim destekleriniz için sağolun :smile: Silahları ekliyoruz ..

başarılar harita moda renk katmış ateşli silahlara gelincede fatih sultan mehmed han döneminde bile vardı ateşli silahlar olması normal bence ama ordu sisteminde okcularda olsun tüfekçiler pek hoşuma gitmiyor güzel mod başarılar dilerim

Bay Kurnaz said:
Harita güzele benziyor. Onun dışında yüklenme menüsünde bazı sorunlar var. Onların da düzeltilebileceğini göz önüne alırsak güzele benziyor. :smile: Başarılar dilerim.
Ateşli silahlar olsun ancak o dönemdeki özellikleriyle olsun.

TR-CESURAKINCI said:
ordu sistemin ağırlık okçu olsun ama ateşli silahlarda olsun oyuna renk katar

Yüklenme menüsünü düzelteceğim . Ateşli silahlar tüfek tarzı olucak . Okçu konusunda değişiklik olmayacak .. Destekleriniz , tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Başarılar
Ayrıca ege haritasından çıkardığım sonuca göre bütün şehirleri eklemen forumda yeni galiba  :roll:

Modun bitmesini dörtgözle bekliyorum.

WarbandCix said:
Başarılar
Ayrıca ege haritasından çıkardığım sonuca göre bütün şehirleri eklemen forumda yeni galiba  :roll:

Modun birmesini dörtgözle bekliyorum.

teşekkürler desteğiniz ve yorumunuz için

Gelişmelerden haberdar olmak için ;
http://on.fb.me/1a0bTJ9 Sayfamızı beğenerek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz .

Back
Top Bottom