Hearthstone: Heroes of Warcraft

Users who are viewing this thread

ferevon

Grandmaster Knight
Little Jhon'dan alıntı

logo.png
Hearthstone nasıl birşeydir , nedir ?
Hearthstone, Blizzard Entertainment tarafından üretilen bir dijital strateji kart oyunudur.
Hearthstone gerçek zamanlı stratejik kart oyunu olarak adlandırabiliriz.Her türlü yaptığınız taktikler kartlara uygulayarak oyunu kazanmanız için gereken bir kart oyunudur. Size başlangıç olarak bir tutorial yaptırır.Tutorialı yaptığınız zaman oyuna başlayabilirsiniz.

Play , Practice , The Arena olmak üzere menü mevcuttur.Play kısmından unranked ve ranked atılarak kendinizi geliştirirsiniz.Zaten Rankedi destenizi güçlü yaptığınız zaman tercih edeceksiniz.Practicede botlara karşı oynarak pratik atabilirsiniz.Başlangıç için botlara karşı oynamanız önemlidir.Çünkü basic kartları almadan başlarsanız zayıf kalabilirsiniz.Practice atarak sürekli gerekli kartlarınızı topladııktan sonra ranked girmenizi tavsiye ederim. Yada başka playerlar (Oyuncular) ile normal oyun da atabilirsiniz.

585WHG4U28RI1401477381530.png
Hearthstone-Cards-PNG.png

Deste düzenleme (My collection)
My collectionda 9 heronun özel kartları ve neutral kartlar bulunur.Ne zaman deste açıp yeni kart geldiğinde kendi koleksiyonunuzda gözükür.3 kart çeşidi vardır.Spell ,Minion ve Secret kartları  olaraktır.
Speller daha çok düşmanın minyonlarını yada kedi
Heroların skillerini sayarsak 9 heronun ayır özel özelliği ile güzel farklılığı görebilirsiniz. Kartların her özelliği yazar onlara göre kendi destenizi hazırlayabilirsiniz .
Kartların üzerinde mavi , sarı ve kırmızı renkleri görürsünüz.
Mavi renkli olanlar kullanılan mana yı belirtir.Manalar 0 dan 9 a kadar devam eder kartların üzerindeki mana sıralama sayısıdır.
Sarı renkli olanlar Minionlardır atakları olur.Spellerle daha güçlü ataklı minyonlar yaparak rakbinizi rahat yenebilirsiniz.
Kırmızı renkli olanlar canları(health) olur.Minyonlar birbirlerine saldırdığında canlar önemlidir. Birebir sizin savunma kartlarınız olur.
Minyon kartlarının ayrı ayrı özellikleri çok çeşitlidir. Buff , Debuff  vs. özellikleri vardır. Yaygın olarak Taunt , Deathrattle , Battlecrydır.Taunt kartları sizin en önemli kartlarınızdır.Çünkü savunma minyonlarınızdır. Saldırılardan savunmak en önemli durumlardır.

585WHG4U28RI1401477381530.png
Basic Heroes (Basit - Normal Kahramanlar)
Karakterler hakkında detaylı bilgi için​
http://www.hearthstoneturkiye.com/temel-bilgiler/hearthstone-oyun-rehberi/
250px-Jaina_Proudmoore-f.png
250px-Rexxar-f.png
250px-Uther_Lightbringer-f.png
250px-Garrosh_Hellscream-f.png
250px-Malfurion_Stormrage-f.png
250px-Guldan-f.png
250px-Thrall-f.png
250px-Anduin_Wrynn-f.png
250px-Valeera_Sanguinar-f.png

Border2.png
Oyun Zamanı
5.jpg

Oyun sırasında resimde gördüğünüz gibi  Extra coin olursanız diğer rakibiniz başlar . Ancak fazla kartla başlarsınız ve ayrı bir avantaj  kazanırsınız.
İlk olarak 1 mana ile başlarsınız sonradan her el başı 1 mana gelir ve kullandığınız mana elden sonra tekrar dolar.
Oyunda 30 canınız vardır. Siz o canı dikkatlice kullanarak yenmeye çalışmalısınız. Yoksa rakip sizi yenebilir.Rakibin canı 0 lanınca yenmiş olursunuz.
Rakibinizi  kartlarınızı dikkatlice kullanarak rahat yenebilirsiniz.

Edit=Üye olun, oynayın Link

Kartlara bakmak isterseniz şu Linki deneyin, arama kutusuna yazabilirsiniz veya direk bakarsınız hepsine :smile:

Ben henüz oyunun üzerinde çok fazla yoğunlaşmadım ama oynuyorum. Çok sağlam bence şu haliyle bile,tam sürümünde daha da güzelleşir diye düşünüyorum.

Beta Profile Settings kısmından hemen hemen her gün Update Preferences yenilemeyi dene. Ben 1 hafta falan sürekli yaptım ondan sonra key yolladı Blizzard. Başkaları da uygulayıp sonuç almış sanırım bu yöntemle,onlardan görüp denemiştim zaten. :smile:

Sabredin 7 Ocak yakın :smile:

Bütün classları bir ara denerim ama şu an denediğim 3 class içinden warlocku sevdim sanırım onunla devam edebilirim

Twitch Hearthstone kanalını izlerken chate biri beta versin yazdım 5 dk sonra biri çalışan key verdi. İnanamadım önce çok fena mutluyum :grin:

Birbirimizi ekleyeylim bari.
Oyun içi ismim TinyTauren açık olunca eklerim bazende arkadaş giriyor.
Rank 17'ydim en son yavaş yavaş yükseliyordum ama sıfırlamışlar sezon bitince :grin: Neyse arena takılıyorum
daha noob sayılırım ama 4 win yaptım arena ücretini geri almama yetti 25 dust 55 gold 1 paket geldi.

Kendi sıramda ben adama saldırdığım halde,benim canavarımında hasar almasını tek saçma bulan ben miyim? Her saldırdıgımda hasar alıcaksam nerde bunun stratejik tarafı?

altolgali said:
Kendi sıramda ben adama saldırdığım halde,benim canavarımında hasar almasını tek saçma bulan ben miyim? Her saldırdıgımda hasar alıcaksam nerde bunun stratejik tarafı?
Gayet mantıklı...

Mantıklı tabi. Şimdi biraz saçma bi açıklama olabilir ama bi savaşta atak yapan taraf savunan taraftan zarar almıyor mu ? Bu da aynı şey işte.

Hiç mi turn-based oynu oynamadınız allasen. Herkes sürekli karşılık vermese. Mesala 2 kere vurdugunda sadece ilkşne geri saldırsa vs gibi. Ne bileyim. ben çok şey bekliyorum demekki.

Oyunun beğenmediği bir yönünü eleştiremez mi yani?

altolgali said:

Aslında hasar alma olayı iyi olmuş, diğer kart oyunlarından farklı bir yapısı olmuş. Yapacağın hamleleri ileriye dönük olarak düşünmen gerekiyor, bu yüzden stratejini iyi kurman lazım. Ben beğendim açıkçası.

HS artık Avrupa'da Açık betada, yani istediğiniz gibi sitesinden üye olup oynayabilirsiniz.
Ancak çabuk olun çünkü üyelik alımını kapayabilirlermiş fazla kişi gelirse.

İlk public oyunumu demin yaptım. Çok iyiydi. Sadece 4 canım kaldı, karşıdakinin ise 28. Taunt çok iyi iş görüyor. Sonda da adamla dalga geçermiş gibi bütün kartlarını yok ettim. 4 canla maçı çevirdim, hala inanamıyorum :cool:

Not: Oyunu toplasan 1 saat oynamışımdır. Çok mu iyiyim neyim.

Back
Top Bottom