[SP] Yeni Çağ : 1453 | YAKINDA !

Users who are viewing this thread

Es-Selamün Aleyküm..

w1AoEB.jpg

KnqdPN.png

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) bu hadisi şerifinden ilham alarak bu modu hazırlamaktayım;
“Konstantiniyye elbet bir gün feth olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, O’nun askeri ne güzel askerdir!”

Senaryo hala yazım aşamasındadır. Zamanla açıklanacaktır.

xR5AEY.png

OYUNUN VERSİYON ; 1.153'tür! versiyon 1.154'tede çalışır.
Eklenen Krallıklar ; Osmânlı İmparatorluğu - Rus Çarlığı - Türk Beylikleri - Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu - Bizans İmparatorluğu - Memlük Sultanlığı
Şehir, köy, kale yani sancak isimleri tekrardan elden geçirilmiş, imparatorluklara göre olabilidiğince hazırlanmıştır.
Leydi isimleri, paşa isimleri tamamen Osmanlı'ya uygun bir şekilde ayarlanmıştır. Akrabalıkları bile yapılmıştır.
Hiçbirşey kafadan uydurma veya sallama değildir, HEPSİ gerçek kaynaklar yardımıyla yapılmıştır.
Osmanlı paşalarının hepsinin zırhı, atı, kılıcı gerçek bir osmanlı paşasıymış gibi hazırlanmıştır.
Fare tık sesi kılıç çekme sesi ile değiştirilmiş, daha güzel bir duyum sağlanmıştır.
Yıl 10 Ocak 1453 olarak ayarlanmıştır [Konsantinapolis'i hemen fethedin :grin:]
Uygunsuz, saçma, gereksiz veya yanlış çeviriler düzenlenmeye çalışılmıştır.
Yeni menü resimleri, arkaplanlar eklenmiştir.
Değişik tarzda grafik eklentileri yapılmıştır.
Yeni zırh, at, kılıç, ok vb. eklenmiştir.
Yep yeni sancaklar eklenmiştir.
Yeni Anadolu haritası tasarlanacaktır.
Diplomasi modu eklenmiştir.
Freelancer modu eklenmiştir. [Modu elimden geldiğince Türkçe'ye çevirdim.]
Osmanlı müzikleri ve kaliteli ses efekleri eklenmiştir. [Müzikler kalitesiz veya cızırtılı değildir "MÜKEMMEL kalitededir"]
Ve aklıma gelmeyen birçok özellik...

x8yOE1.png

Harita ; %100 - Grafik ; %100 - Troop ; %80 - İmparatorluklar ; %80
[İmparatorlukları, şehirleri, köyler, kaleleri, askerleri yeniden elden geçireceğim.]

YAMA TOPLAMI ; yaklaşık %90

wvBGoA.png

e5O0od.png

Kurulum exe. dosyası olacaktır yani bir oyun kurulumu gibi..

Oyunu kurduğunuz yerdeki "Modules" dosyasını seçin ve mod otomatik olarak yüklensin. Oyun arayüzünü açtığınızda gelen ekranda modu seçerek oynayabilirsiniz.

Kg1g4N.png

Dogukan Design (Lider)
Hasan_Hasan (Sancak Yapımcısı, İsim Danışmanı)
ynsysf9420 (Haritacı)
Zetra_ernat (Kodlamacı)
alperen58 (Destek, Diyalog)

wvBGmr.png

Yamadaki bazı kılıçlar ve zırhlar her osmanlı yamasında olduğu gibi bu yamadada kullanılmıştır. Başka alıntı yoktur. O kılıçları ve zırhları yapana teşekkür ederiz.. Artizan, Caliph ve Nemeruis'in Ottoman 1453 ten olan modelleri için teşekkür ederiz. Modelleme sahibi konu linki ; http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=173080.0

xYGyjE.png

eQd5Rv.png

Yamaya isteyen herkes katılabilir. [Tarihci, Yardımcı, Haritacı, Modelci]

Arkadaşlar. Sancak konusunda küçük bir not. Eğer oyuna herhangi bir sancak seçmeden başlarsanız daha keyifli olur oyun. Siz bayrak seçtiğinizde o sancağın sahibi lord saçma sapan sancak alabiliyor örn: Rusların Lordu Aleksander 3 hilalli bayrak gibi. Bunlar küçük buglar ve düzeltemek elimizde değil. Hasan_Hasan.

Video

İmza

KqXz9R.jpg
Code:
[center][url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,288339.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/KqXz9R.jpg[/IMG][/url][/center]

İlk birkaç resme baktım da bazı yanlışlıklar gördüm.

-II. Lajos 1506 yılında doğmuş, modda olması doğru değil bence.
-1453 yılında Sırbistan'ın hükümdarı Lazar Brankovic, Stefan Uros değil. Ve ayrıca 1453 yılında Sırbistan Osmanlı'nın elinde, bir nevi özerklik.
-1453'te Suudi Arabistan?

Tabii bunlar sadece baktığım birkaç resimde gördüklerim. Yine de başarılar diliyorum,, umarım bunları düzeltirsin.

Suudi Arabistan Kabileleri? Bence onu Memluk Sultanlığı yap
Edit: Başarılar
Edit2:Uyarı: Siz iletinizi okurken 2 ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Mosin Nagant said:
İlk birkaç resme baktım da bazı yanlışlıklar gördüm.

-II. Lajos 1506 yılında doğmuş, modda olması doğru değil bence.
-1453 yılında Sırbistan'ın hükümdarı Lazar Brankovic, Stefan Uros değil. Ve ayrıca 1453 yılında Sırbistan Osmanlı'nın elinde, bir nevi özerklik.
-1453'te Suudi Arabistan?

Tabii bunlar sadece baktığım birkaç resimde gördüklerim. Yine de başarılar diliyorum,, umarım bunları düzeltirsin.

-II.Lajos'tan başka bir hükümdar bulamadığım için onu koymuştum, bu konuda bilgin varsa sölermisin.
-Gerekirse tarihi veya imparatorluğu değiştiririm :grin:.
-Aslında ismini Arap Emirlikleri veya Arap Kabileleri yapacaktım ama Suudi Arabistan aklıma geldi yazdım.

Yorumunu dikkate alacağım ve söylediğin eksiklerin yerini kapatacağım. Yorumun için çok teşekkür ederim.
Dediğim gibi tek kişiyim ve beta :grin:.

NyberCraft said:
Suudi Arabistan Kabileleri? Bence onu Memluk Sultanlığı yap
Edit: Başarılar
Edit2:Uyarı: Siz iletinizi okurken 2 ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

-Arap Emirlikleri düşünmüştüm aslında ama.. Ya Memluk yada düşündüğümü yaparım :grin:
-Yorumun için teşekkürler.

Başarılar ender oguzun modundan alınan itemler var eya o modu değiştirmeye çalışıyorsun konu sahibinden izin aldın değilmi onun haricinde kötü birşey yok harittada olursa harika bir mod olur şimdiden başarılarınızın devamını diliyorum
Not: mod hakkında söylediklerim seni kötülüyor anlamına gelmesin kötü yorum değil sadece merakımdan sordum :smile:

RuthLeSs44 said:
Başarılar ender oguzun modundan alınan itemler var eya o modu değiştirmeye çalışıyorsun konu sahibinden izin aldın değilmi onun haricinde kötü birşey yok harittada olursa harika bir mod olur şimdiden başarılarınızın devamını diliyorum
Not: mod hakkında söylediklerim seni kötülüyor anlamına gelmesin kötü yorum değil sadece merakımdan sordum :smile:

Onun modundan aldığım itemler var ve bu yönde ondan izin almadığım için özür dilerim. Ama kesinlikle onun modunun üzerine mod yapmıyorum.
Yorumun için teşekkürler.

Erhan53 said:
O dönemde Macaristan Kralı Matthias Corvinus diye biliyorum ben

Yorumun için teşekkürler kardeşim. Dediğin kişide olabilir. Yamanın içeriğini ve kralları değiştiriyorum zaten :grin:

Hasan_Hasan said:
Merhaba.
Sancak konusunda yardıma ihtiyacınız olursa bana ulaşabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim kardeşim.

Back
Top Bottom