Viteška družina "Zlatno Burence"

Users who are viewing this thread


555319_198731596937265_1350494231_n.png

971088_261080660702358_1716014265_n.jpg

971027_301287676681656_1058060172_n.jpg
Viteška družina „Zlatno Burence“ se bavi istorijskom rekonstrukcijom, aktivnostima koje su u svetu poznate kao „living history“ i „historical reenactment“.

Cilj naše družine jeste potpuno, naučno i nepristrasno prikazivanje istorije srednjovekovne Srbije u periodu od 1380. do 1410. godine.

Da bi to postigli koristimo stručnu literaturu iz oblasti istorije, arheologije i istorije umetnosti, koja nam je na raspolaganju. Pored literature proučavamo freske, arheološke zbirke i druge kako materijalne, tako i dokumentarne izvore koji su nam na raspolaganju.

Družina se ne koncentriše samo na vojne aspekte navedenog vremenskog perioda, već se bavimo reprodukcijom odeće, obuće i svakodnevnih predmeta poput pribora za jelo, pa čak i nameštaja.


Ako imate pitanja o ovoj relativno novoj aktivnosti na našim prostorima, pitajte, tu sam da objasnim :wink:




Naša Facebook stranica: https://www.facebook.com/viteska.druzina









---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Prošlogodišnji intervju koji smo dali bivšem novinaru, današnjem blogeru Davidu Bakeru, za njegov blog "Modern Medievalist"
http://modernmedievalist.blogspot.com/2012/11/company-of-golden-keg-serbias-14th.html



Projekt "Živeti prošlost-Srpska srednjovekovna gozba"
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/16/Kultura/1327436/Srednjovekovna+srpska+gozba.html


Učešće na festivalu u Moskvi "Vremena i Epohe"
I par slika.

Učešće na festivalu "Koznik grad vitezova"
2013
I par slika.

Učešće na festivalu "Koznik grad vitezova" 2012
I par slika.


Učešće na festivalu u Ukrajini "Legenda Lavova"2012
I par slika.


Učešće na festivalu u Bugarskoj "Asenovgrad" 2012
I par slika.
 
Naravno da primamo, ko prođe inicijaciju mislim    :wink:

dia151 said:
baš mi se sviđa ova zastava, pretpostavljam da je u bacvi bezalkoholno piće ?  :grin:

Svašta, nikad to ne bih sebi dozvolio :grin:

Elem sa našim prijateljima iz Bugarske, Modus Vivendi (prave dosta dobru medovinu i vino sa začinima) smo pravili neka jela po srednjovekovnim recepturama, na primer marinirana zečetina sa pivom, peceni som, ukiseljene jabuke sa crnim lukom, pržen hleb itd

 
Zimke Zlovoljni said:
Naravno da primamo, ko prođe inicijaciju mislim    :wink:

dia151 said:
baš mi se sviđa ova zastava, pretpostavljam da je u bacvi bezalkoholno piće ?  :grin:

Svašta, nikad to ne bih sebi dozvolio :grin:

Elem sa našim prijateljima iz Bugarske, Modus Vivendi (prave dosta dobru medovinu i vino sa začinima) smo pravili neka jela po srednjovekovnim recepturama, na primer marinirana zečetina sa pivom, peceni som, ukiseljene jabuke sa crnim lukom, pržen hleb itd

Auuu super...jel dobro to sta? Ili bi radije na burek i cevape?
 
Da li ste povezani nekako sa Sviborom ?
Da li idete na neke rekonstrukcije bitki ?

Zimke, koji od ovih delije na slici bi bio ti ? :smile:

I ima na Zlatiboru jedno mesto koje bi vam se svidelo.. :smile:
 
*Ne nismo povezani sa sviborom, mi se bavimo reenaktmentom, ozbiljno pristupamo rekonstrukciji odabranog perioda, opsežno i nepristrasno istražujemo i moram da ti priznam da je to težak posao s obzirom na zastarelost literature i tešku dostupnost arheološkog materijala po muzejskim depoima, ali radi se polako i sigurno.

Po meni, svibor se bavi pružanjem usluga zabavljanja i performansa koji podsećaju na slobodnu holivudsku interpretaciju srednjeg veka, naravno nema tu ni I od istorije, samo zabava za narod, ali neko mora i to da radi izgleda.

*Imamo rekonstrukcije bitki naravno. Neki od članova zajedno sa drugim grupama su otpočeli i HMB projekat, znaš ono, Battle Of The Nations, mada za to je još rano kod nas, treba tu posebna oprema i savršena uvežbanost. Ove godine se to takmičenje održava u Hrvatskoj ali ni mi ni hrvati nećemo da učestvujemo zbog nedostatka opreme, uvežbanosti, broja ljudi, ali i to se počelo.


*Lik sa sekiricom (stara oprema, radi se na novoj uveliko, do avgusta sledeće godine biće gotova nova)

*Ako nudiš smeštaj može, hehehe. Šalim se naravno, imamo mi svoja mesta :wink:
 
Pretpostavljao sam da ste dublji od Svibora...
Ima jedna kafanica "Zlatno burence" (nisam nikad bio tamo ali mi ime ostalo u glavi) na Zlatiboru pa sam se nje setio.. :smile:
Svidja mi se sta radite !
 
bn_2012_logo.png






  Od 12. do 15. juna u Trogiru, Hrvatska, biće održan internacioalni događaj istorijskih srednjovekovnih bitki, BATTLE OF THE NATIONS.

Čast mi je da najavim, da će srpski tim učestvovati, pod vođstvom kapitena tima iz naše družine "Zlatno Burence", Igorom Ćosićem.

1901419_10203137922391360_954628498_n.jpg
 
Ja dolazim kao gledaoc, ako frend ne zasere nešto i odustane u zadnji čaš. Čak i ako uspijemo dolazimo tek na drugi dan.

Sretno Zimke i tebi i timu, možda te i vidim, navijam za tebe ako požuriš release AoC-a. :mrgreen:
 
Back
Top Bottom