Bilim

Users who are viewing this thread

Konunun çok saptığını düşünüyorum. ''Bilimsel Teoriler'' üzerine açılmış bir konu sanıyordum ben :/

Wolwerine said:
action said:
11 EYLÜL'Ü AMERİKA KENDİ YAPTI

HAYIR İLLUMİNATİCİLER YAPTI TELEVİZYONA BAKMAYIN OYUN OYNAMAYIN SİZİN BEYNİNİZİ YIKIYORLAR HERKES İLLUMİNATİ HERKES TEK GÖZ!!!111!!!!!!!!!BİRBİRBİRBİRVANVANVANVANVANVANVANVANVAN!!!!!1111

action said:
AYA GİDİLDİĞİ YALAN!

Buna doğru denir işte.

action said:
AIDS LABORATUAR ORTAMINDA YARATILDI

EVET İLLUMİNATİCİLER YAPTI AÇIN ARTIK GÖZLERİNİZİ HER YERDE SEX YAZIYOR HER YERDE ÇOCUKLARIMIZA KÖTÜ ÖRNEK OLUYORLAR GENÇLİĞİMİZİ KÖRELTİYORLAR GENÇ NÜFUSUMUZU KISKANIYORLAR!!!!!111111!!!

Ben de zamanında inanmıyordum lakin araştırınca işin hiç de dalga geçilecek gibi olmadığını anladım. Gayet de sistemli şekilde 1913'de ele geçirdikleri FED ile birlikte ilerliyorlar. Gözünü kapatıp saçma sapan sözler söylemeye gerek yok.

Ayrıca "aya gidildiği yalan evet doğru" olayı da saçma. Bu ikilemi Amerikan'ın kendisinin yarattığını düşünmekteyim. Adamların uydularının ulaştığı yere hayallerin ulaşamazken laf etmek ne kadar doğru olur?

bu aya gidilmedi falan bence hikaye, o zaman diğer gezegenlere nasıl uydu gönderdiler? Nasıl araştırma robotları gönderdiler? bir robot geçebiliyorsa neden bir uzay roketi geçemesin? Wolwerine CIA ajanı mı? ? Höşmerimde neden peynir var? Şakşukanın salçadan farkı ne?

Bu arada bilimden de bahsedelim tabii komplo teorileri kadar.

Şimdi öncelikle Teoriye değinmek gerek. Modern bilimde teori "kanıtlanmamış bir düşünce" demek değildir. Bu ülkemizde anlaşılmıyor maalesef. Kanunlar bitmiştir artık. Yer çekimi bir kanundur ama çoğu şey kanun değildir. Çünkü yeni bilgilerle sürekli değişebilir. Bu yüzden kanıtlanmış ve gerçek olan şeyler teori olarak adlandırılıyor artık. Oldukça esnek, üzerinde daha çok çalışılabiliyor ve yeni bilgilerle tazeleniyor.

Evrim teorisini tartışalım yarın. Gerçi tartışacak çok şey yok, bilgi paylaşımı yapalım.

Tatar Han said:
Bu arada bilimden de bahsedelim tabii komplo teorileri kadar.

Şimdi öncelikle Teoriye değinmek gerek. Modern bilimde teori "kanıtlanmamış bir düşünce" demek değildir. Bu ülkemizde anlaşılmıyor maalesef. Kanunlar bitmiştir artık. Yer çekimi bir kanundur ama çoğu şey kanun değildir. Çünkü yeni bilgilerle sürekli değişebilir. Bu yüzden kanıtlanmış ve gerçek olan şeyler teori olarak adlandırılıyor artık. Oldukça esnek, üzerinde daha çok çalışılabiliyor ve yeni bilgilerle tazeleniyor.

Evrim teorisini tartışalım yarın. Gerçi tartışacak çok şey yok, bilgi paylaşımı yapalım.

Çok tartışılmadı mı o yaa bu güne kadar??

Evrim insanların sandığı gibi değil benim görüşüm bakın görüşüm dedim olaya biraz felsefi yaklasacagim.yani deney ve gözleme dayalı değil.bence evrim insanların maymundan geldiğini anlatmıyor bize.evrim değişik türlerin diğer türlerden uygun yaşam sonucu yada zorunluluk yüzünden olan fiziki yada ruhsal değişimler. 

Dies Irae said:
Konunun çok saptığını düşünüyorum. ''Bilimsel Teoriler'' üzerine açılmış bir konu sanıyordum ben :/
aynen.lütfen toparlayalım.bu konuyu ilgilendiren mesajlar atalım lütfen.

Tüm insanların bir nevi renk körü olduğunu düşünmüştüm hep.Bunun hakkında bir bilimsel çalışma var mı bilemiyorum.

Anlamayanlar için şöyle söyliyim; olay yeşil-kırmızı ile alakalı değil.Şuan mesela tişörtünüz beyaz.Bu tişörtün rengi aslında mavi,kırmızı,yeşil,sarı gibi renkler olabilir diye düşünüyordum.Yani zıt renk kesin demiyorum.Yani beyaz gördüğümüz normalde siyah demiyorum.O beyaz tişört mavi de olur kırmızı da siyah da.

Dediğim gibi bilimsel bir çalışma var mı falan çok bilmiyorum.Çalışma yapılmışsa kısa bir bilgi yararlı olabilir.

Edit:

@TuhafAmaGercek ve @bilio_muydunuz konuya bekleniyor asdahsfkljdshf

Astendrache said:
Tüm insanların bir nevi renk körü olduğunu düşünmüştüm hep.Bunun hakkında bir bilimsel çalışma var mı bilemiyorum.

Anlamayanlar için şöyle söyliyim; olay yeşil-kırmızı ile alakalı değil.Şuan mesela tişörtünüz beyaz.Bu tişörtün rengi aslında mavi,kırmızı,yeşil,sarı gibi renkler olabilir diye düşünüyordum.Yani zıt renk kesin demiyorum.Yani beyaz gördüğümüz normalde siyah demiyorum.O beyaz tişört mavi de olur kırmızı da siyah da.

Dediğim gibi bilimsel bir çalışma var mı falan çok bilmiyorum.Çalışma yapılmışsa kısa bir bilgi yararlı olabilir.

Edit:

sanırım demeye çalıştığın aslında gördüümüz renklerin başka bir renk olduğu yani tüm toplum olarak mesela bizim mavi gördüğümüzü bazı diğer türlü canlılar veya hayvanlar farklı bir renk olarak algılayabileceğini düşünüyorsun sanırım ? İnsan retinalarıyla ilgili bir şey olabilir. yada ben böyle anladım

35emre said:
action said:
AYA GİDİLDİĞİ YALAN!

Hala aya gidildiğine inananlar var mı :roll:

Yanlış yazmışım. "me" koymayı unutmuşum oraya.
Herkeste bi aya gidilmedi, aya gidilmedi düşüncesi. Her yerde aynı iddialar. Bayrak dalgalanıyomuş, fotoğraflarda 4 kişi varmış, yıldızlar görünmüyomuşmuş. Bunların cevaplarını araştırmadan hemen körü körüne inanıyolar. Yapılan bilimsel açıklamalara bakın bi. Sonra karar verirsiniz gidilmiş mi gidilmemiş mi.

action said:
Astendrache said:

Edit:

sanırım demeye çalıştığın aslında gördüümüz renklerin başka bir renk olduğu yani tüm toplum olarak mesela bizim mavi gördüğümüzü bazı diğer türlü canlılar veya hayvanlar farklı bir renk olarak algılayabileceğini düşünüyorsun sanırım ? İnsan retinalarıyla ilgili bir şey olabilir. yada ben böyle anladım

Evet öyle de denilebilir.

Astendrache said:
action said:
Astendrache said:

Edit:

Evet öyle de denilebilir.
aslında beyaz rengin oluşumanda çeşitli renkler vardır insanın göz retinası bunu beyaz olarak algılıyor ancak başka canlılar nasıl görüyor bilemem

Astendrache said:
Beyazı örnek olarak verdim.Mavi tişört de olabilir kırmızı da olabilir.
senin kafan olmaz denen şeyi oldurmaya meyil tutmuş gibi :grin: bazen banada oluyodu mesela gördüklerimiz acaba bize gözüken halde mi ? gerçekten bu halde mi ? diye kendime çok sordum.

@Astendrache bence o daha çok Felsefe ve Biyoloji temelli bir konu. Açıkçası olukça zor. Ama mesela hayat bazen bir dizi gibi geliyor ya. Onun gibi bir şey bu renk olayı.

Renk olayı, maddenin ışığı absorblamasıyla alakalı. Beyaz ışıktan yansıttığını şuanki haliyle görüyoruz. Farklı bir ışıkta farklı renkte görürüz.

Back
Top Bottom