Bilim

Users who are viewing this thread

Anladım. Birde aklıma şöyle bir fikir uçuverdi; hala farz ediyorum ki bu adamlar direk Dünya'ya gelebildi sağ salim. Baktılar Dünya'da fiziksel olarak onlarla aynı ama daha yabani bir toplum var. "Biz karışmayalım bunlara" deyip gizli gizli yaşamlarını sürdürmüş olabilirler mi? Belki de şu an bile kendilerini toplumun arasına kaynaştırarak yaşıyor olabilirler.

Başka bir Teoriye Göre de Atlantisin yok olma sebebi bu. Artık O kadar gelişmişlerdi ki Şuan ki Fabrika tarzı iğrenç zehirler salan aletleri vardır çok savurgandılar Ve Kıtaları yok oldu. Battı. Kurtulanlar Günümüz İspanya,Yunanistan,İtalya civarına gelmeyi başardılar. Eh sonuç olarak Bir sürü bilim adamı çıktı bu dönemde.

SilentDurdt said:
Anladım. Birde aklıma şöyle bir fikir uçuverdi; hala farz ediyorum ki bu adamlar direk Dünya'ya gelebildi sağ salim. Baktılar Dünya'da fiziksel olarak onlarla aynı ama daha yabani bir toplum var. "Biz karışmayalım bunlara" deyip gizli gizli yaşamlarını sürdürmüş olabilirler mi? Belki de şu an bile kendilerini toplumun arasına kaynaştırarak yaşıyor olabilirler.
Geçmişten kalıntı bırakmazlar mıydı o zaman?

Karatasak said:
SilentDurdt said:

Dediğim gibi, gizli gizli yaşıyor olabilirler. (belkide yer altında.)

SilentDurdt said:
Karatasak said:
SilentDurdt said:

Agarta ile Şamballa diyorsun yani.  :smile:

SilentDurdt said:
Karatasak said:
SilentDurdt said:

Elde veri olmadığı sürece bir komplo teorisinin ötesine gidemiyor bunlar.

SilentDurdt said:

bu konuda çeşitli teoriler var. bir kısım bilim adamına göre, herhangi bir yaşam formu kendi içinde şiddet sorununu çözemezse, eninde sonunda kendi sonunu getirir ve yeterli teknolojik seviyeye asla ulaşamaz.

aslında kısaca şu ünlü söz diyebiliriz: "üçüncü dünya savaşını bilmem ama dördüncü taş ve sopalarla olacak"

bu teoriye göre, eğer bir yaşam formu uzayda dolaşacak kadar ilerlemiş ise otomatik olarak şiddet duygusu (belli bir dereceye kadar) körelmiş olmalı. Bu da uğradığı gezegenlerdeki diğer yaşam formlarına daha ılımlı ve tedbirli yaklaşacağı anlamına geliyor.

Yani öyle hollywood bilim kurgu filmlerindeki gibi uzay gemileri ile işgal değil de, daha çok direk etki etmeden akıl hocalığı kapsamında bir iletişim söz konusu olabilir.

Yörüngemizde kaç tane uydu var? isimli bir makaleden.
312934main_image_1283-946.jpg
Dünya yörüngesindeki uyduların sayısı tam olarak bilmek mümkün değil. Çok sayıda ülke; iletişim, bilimsel veya askeri amaçlarla yörüngeye uydu gönderiyor. Ancak, şimdiye kadar “iletişim ve bilimsel” amaçlarla gönderilen “sivil” uydu sayısının 400 civarında olduğunu biliyoruz.

Askeri uydular ise, çoğu ülkenin sır olarak sakladığı projelerin ürünleri olduğu için, sayıları hakkında net rakam vermek güç. Bununla beraber, bugüne kadar gönderilen sivil uydu sayısından birkaç kat fazla olduğunu tahmin etmek zor değil. Yapılan tahminlere göre, bugün Dünya yörüngesinde 2.500-3.000 arasında yapay uydu bulunduğu hesaplanıyor.

Bununla ilgili geçtiğimiz aylarda fikir verebilecek bir durum yaşanmıştı: ABD ordusu, elinde artık kullanmayacağı 2 adet Hubble gücünde ve kalitesinde teleskobu NASA’ya hediye etmişti. Şu anda, NASA’nın bile haberdar olmadığı bu iki uzay teleskobunun nasıl işletileceği üzerine çalışmalar devam ediyor. Düşünün, Dünya bilim camiası Hubble Uzay Teleskobu’nun ne kadar eşsiz ve muhteşem bir gözlem aracı olduğunu düşünürken, meğersem ABD ordusunun elinde bunlardan 2 tane varmış ve yıllarca kullanmışlar.

Ek olarak, görev veya uçuş sırasında parçalanmış uydulara ait onbinlerce enkaz parçası da Dünya yörüngesinde dolanmayı sürdürüyor. İrili ufaklı bu parçaların tehlike arzedebilecek olan 25 bin tanesi Uzay Gözlem Ağı (SSN) tarafından sürekli takip altında tutuluyor.

Neyse, görselde tüm gökyüzünde, herhangi bir anda nerelerde “bilinen” kaç yapay uydu olduğu görülüyor.

Zafer Emecan

Kaynak: http://www.kozmikanafor.com/2015/01/yorungede-kac-tane-yapay-uydu-var/

Evet, Amerika'ya ait bir kurum. Ordunun, NASA'dan bağımsız gizli çalışmalar yürütmesi çok da şaşırtıcı değil açıkçası. Bizdeki gibi tek adamcılık yok, kuvvetler ayrılığı söz konusu.

Courage said:
Evet, Amerika'ya ait bir kurum. Ordunun, NASA'dan bağımsız gizli çalışmalar yürütmesi çok da şaşırtıcı değil açıkçası. Bizdeki gibi tek adamcılık yok, kuvvetler ayrılığı söz konusu.

Sanmıyorum, komşunun tavuğu bize kaz görünüyor bence biraz.

NASA'nın çalışmaları herkese açık bir ortamda yapılıyor bir de. O yüzden gizlilik gerektiren görevleri(casus uydu yapma ve fırtlatma gibi) NASA'ya, ESA gibi kurumlara vermezler.

Her şeyin teorisi diye bir film izledim. 2014'te çıkmış. Stephen hawking'in hayatını anlatıyor. Adam önceden sınırlı ama büyüyen bir evren modelini savunurken şimdi sonsuz bir evren modelini benimsiyormuş. Şu anda adamın düşüncesi bu mu? Dünyada kabul gören düşünce hangisi?

seninkibendenkara said:
Her şeyin teorisi diye bir film izledim. 2014'te çıkmış. Stephen hawking'in hayatını anlatıyor. Adam önceden sınırlı ama büyüyen bir evren modelini savunurken şimdi sonsuz bir evren modelini benimsiyormuş. Şu anda adamın düşüncesi bu mu? Dünyada kabul gören düşünce hangisi?

Sonsuz olup olmadığını bilemiyoruz, bilemeyeceğiz de sanırım ama genişlediğini biliyoruz. Ya da genişlemek demeyelim de gezegenlerin uzaklığının belli bir oranda düzenli olarak arttığını biliyoruz.

dragos said:
seninkibendenkara said:

Sonsuz olup olmadığını bilemiyoruz, bilemeyeceğiz de sanırım ama genişlediğini biliyoruz. Ya da genişlemek demeyelim de gezegenlerin uzaklığının belli bir oranda düzenli olarak arttığını biliyoruz.

Sonsuz olmadığı zaten belli. Allahu teala yaratmış . Yaratılan birşey de sonsuz olamaz. Geçerli olan görüş bilim camiasında hangisi öğrenmek istedim. Gezegenler arası uzaklık olarak değil de basbayağı genişliyor diye biliyorum ben de.

Bu tür şeyler üzerine çok fazla düşünen insan aklını yitirebilir bence. Nasıl sonsuz olabiliyor, sonsuz değilse sonrasında ne var ? Bize verilen cuzi irade ile bunları anlamak imkansız gibi.

Uzun zamandır açmayı düşündüğüm, üşengeçliğim ve tembelliğim yüzünden açmadığım konu sonunda açılmış. Neyse efendim; bize de artık tartışmak, bilgi alışverişinde bulunmak düşer.
Burada tartışacak, fikir alışverişinde bulunacak arkadaşlar tek bir isteğim var; lütfen dini konular hakkındaki düşüncelerinizi başka konulara yazın. Bu konu içerisindeki yorumlarınıza bilimsel gerçeklerden başka düşünceler etki etmez ise forumca çok mutlu olacağımız kanaatindeyim.
Şuan evrenin genişlediği bilinmekte. Stephan Hawking'in nasıl bir evren modeli benimsediğinden bihaberim ama bir bilim adamının varlığı kanıtlanmış bir olayın zıttı bir görüş belirteceğini pek zannetmiyorum. Gerçi burada Stephan Hawking'in "sonsuz evren" diyerek ne demek istediğini bilmekte önem arz ediyor. Çünkü kendisi sonsuza dek büyüyecek sonsuz bir evren modelinden bahsediyor olabilir. Bu konular hakkında daha derin araştırmalar yapıp yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Back
Top Bottom