GALAXY ACE AÇILMIYOR

Users who are viewing this thread

hsyn333

Sergeant at Arms
Arkadaşlar 2 hafta önce galaxy ace GTs 5830i model telefon aldım. PSden indirdiğim oyunu oynarken mesaj geldi. Mesaja bakmak için ana menüye girerken telefonum dondu. Biraz bekledim açılmadı. Ben bataryayı çıkardım. Baştan açtım. Fakat açılırken Samsung yazısına geliyor orada biraz bekleyip kendini baştan başlatıyor. Lütfen yardım edin

Lord.Asfeng said:
Servis e gönder derim ben küçücük bir sorundan telefonun harap olmasın

odin ile stock firmware çak telefona, serviste de yapacakları şey %99.9999999... bu oalcak zaten (daha 4 saat önce softbrick galxy fit'i adam edince, bu modda oluyor insan)

edit:
GT-S5830 için olan firmwarelerden birini http://www.sammobile.com/firmwares/ adresinden indir. bu da olayın kısa anlatımı: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2065046

Silverlight said:
odin ile stock firmware çak telefona, serviste de yapacakları şey %99.9999999... bu oalcak zaten (daha 4 saat önce softbrick galxy fit'i adam edince, bu modda oluyor insan)

Recovery mode'dan wipe data ve wipe cache yapması gerekmez mi? Büyük ihtimalle stock rom kullandığından, aynı firmware'i üzerine tekrar flashlamak garip değil mi biraz?

Durthin Galthiosis said:
Recovery mode'dan wipe data ve wipe cache yapması gerekmez mi? Büyük ihtimalle stock rom kullandığından, aynı firmware'i üzerine tekrar flashlamak garip değil mi biraz?

system wipe yemiş telefonda eski uygulamaların at gibi çalıştığını gördükten sonra, recovery'e güvenmiyorum artık :smile:

ayrıca dalvik cahce de temizlenmeli ki zaten stock recovery o işi yapmıyor (adamlar on numara beş yıldız şerefsiz bu konuda) yan en olmadı bir cwm ya da twrp lazım olacak. her türlü odin yolları gözüküyor (hoş bu saatten sonra android alet alırsam, ilk işim recoveryi değiştirip cyanogenmod çakmak olur)

edit: şimdi aklıma geldi de wipe data'nın içinde wipe cache olayı da olması lazım zaten...

Silverlight said:
system wipe yemiş telefonda eski uygulamaların at gibi çalıştığını gördükten sonra, recovery'e güvenmiyorum artık :smile:

ayrıca dalvik cahce de temizlenmeli ki zaten stock recovery o işi yapmıyor (adamlar on numara beş yıldız şerefsiz bu konuda) yan en olmadı bir cwm ya da twrp lazım olacak. her türlü odin yolları gözüküyor (hoş bu saatten sonra android alet alırsam, ilk işim recoveryi değiştirip cyanogenmod çakmak olur)

edit: şimdi aklıma geldi de wipe data'nın içinde wipe cache olayı da olması lazım zaten...

Doğru ya, unutmuşum, Samsung'un kendi recovery sistemi o kadar detaylı değildi, Clockworkmod recovery'yi hatırladım bir an, karıştırmışım.

Yok, Odin'i ben de çok kullandım stock rom flashlamak için de, yani, custom rom yüklü iken yapıyordum hep, sonuçta orijinale geri dönmeye çalışıyoruz, tabii ki Odin gerekecek. Ama zaten stock rom yüklü iken bir de üzerine tekrar stock rom flashlamak acayip sanki, ondan dolayı demiştim.

O zaman sizin dediğinizi yapmasından başka bir çaresi yok. Bir arkadaşa da böyle olmuştu, zamanında CM9 yüklemiştim Galaxy Ace'ine. Daha sonra sistem kararsızlaşmaya başlayınca mecburen dönmek durumunda kaldık, hatta bir ara konuyu açan arkadaşa olan durumun aynısı yaşanmıştı. CWM recovery'den tüm wipe işlemlerini yapınca telefon bu sefer brick oldu (yine hallettim tabii :razz:). Stock rom öyle durumlarda işe yarıyor.

bugün cm7 kuralım derken arkadaşın galaxyfit brick oldu, işin kötü yanı stock system imajını yazarken odin dahil takılıyordu. nasıl topladık hala bilmiyorum :smile:

biraz deli cesareti lazım yani :smile:

bir de ace kadar problmli telefon görmedim ben ya (hatta ciddili adnroid develepoer olan bir arkadaş, ace'in bahsi geçince "hadi ya onda android mi varmış" der ve kaçar ortamdan :smile: )

Back
Top Bottom