[WB]Modül Sistem Platformu [Krallık ekleme dersi yenilendi!]

Users who are viewing this thread

Tüfekçi Başı said:
Eğer konuyu devam ettireceksen ufak ufak dersler paylaşabilirim.

Burası derslere açık bi yer.Elbette paylaşabilirsin :smile:

Bu aralar çok pasif kaldı burası ya.Vakit kalmıyor hiç..

Haftasonu şu konuda bi rehber paylaşmayı düşünüyorum modül sistem dosyaları ile ilgili.

Modül sisteminde aradığınızı bulmakta sıkıntı mı çekiyorsunuz? Halbuki onların hepsi oyunda mevcut. :smile:

Öncelikle modül klasörü içindeki languages/en içindeki dosyaları tek tek açın. Note Pad++ programını kullanırsanız tüm dosyalar üstünde kolayca çalışırsınız. Öncelikle onu edinin. Ama ben tek tek yaparım diyorsanız size kalmış. Çok yeniyseniz böyle başlayabilirsiniz.

Dosyaların içindekileri silin. Dosyaları neden tamamen silmiyoruz? Bilmiyorum. :smile: Ne olur ne olmaz diye içlerindekileri sildim ben ve öyle kaldı dokunmadım. :smile: Basit işlemler zaten.

Sonra oyunu İngilizce olarak çalıştırın. Oyunda gördüğünüz tüm yazılı şeyler modül sisteminde mevcut. (Ama bazı yerlere dokunma yetkimiz yok. Onlar çok küçük bir kısım. Yok sayın.) Oyunda her hangi bir yerde gördüğünüz bir yazıyı modül sistemi içinde arattığınızda, o yazının çıktığı kodun nasıl yazıldığını görebilirsiniz. Mesela bir dialoga müdahale edebilirsiniz. Dialogdan dialogun bağlı olduğu dosyalara modül sistemi içinde arama yaptırarak ulaşabilirsiniz.

Çok uzun bir ders değil ama başlangıç seviyesinde olanlar için iş görecektir. :smile:

1- Eski dil dosyası silinmemiş save üzerinden yapılmamalı. Save dosyası kodların üstünü örtecektir.
2- Bazı yerlerde kodlar döngülere giriyor. Module constant'tan bunlara bakmak gerekecektir.
3- Bazı yerlerde s1, s2 gibi yazı değişkenlerini çok kullandıkları için kodlar seçilemeyebiliyor. Gerekirse modun dil dosyası silinmemiş halinden yararlanılabilir.
4- Quick strings dosyasında kelimeler arasındaki boşluğa "_" ekler. Bu da bilinmiyorsa bulmayı zorlaştırabilir.

Geçmiş olsun, arkan olmadığına göre oturmakta ve tuvalet konusunda sıkıntı çekiyorsundur. Çok üzücü bir durum.

Eğer benzerleri parça halinde sabit olmasaydı ve farklı bir konu içerseydi sabit konu olurdu. Üyeye göre karar vermedikleri gibi bunun sabitlenmesi için bu kadar yakınmaya gerek yok, zaten sürekli ileti atıp başta tutuyorsunuz.

Bu kadar istiyorsaniz, buyuk ihtimal benim konum yuzunden sabitlenmiyordur. Gerekli kisilere soylerim, bu konunun yeni destek hatti oldugunu.

Aslinda bunu yapmamam gerekiyor, cunku bu konu farkli bir amacla baslamisti. Sonra platformuna donusturuldu, ki zaten boyle bir konu da vardi sabitlerde. Bknz benim konum.

Sonra da sabitlenmesi isteniyor, o zaman niye benim konum kullanilmiyor? Gibi yazip hayatima devam etmem lazim. Da bu islerden sikildim. Aktifse yurutun. 

Yaptım Hocam ortam Değişkenlerinde C:\Python27 böle olucana ben sonuna bunu koymuşum / saolasın ilgilendigin için :grin:

Back
Top Bottom