[WB]Modül Sistem Platformu [Krallık ekleme dersi yenilendi!]

Users who are viewing this thread

HyperCharge'den izin alarak denedim.Sonuç

Gördüğünüz gibi görev alma yeri yok

MrTurk said:

Başka lordlarda çalışıyor muydu ? bir de ben deniyeyim.

Aslında,çalışıyor.Şöyle çalışıyor;

Görev alma diyalogu var.Ama eğer kral isek şunu diyor her seferinde; "hayır xxx senin için bir görevim yok." En azından kral iken görev alamıyoruz :grin:

HyperCharge said:
MrTurk said:

Başka lordlarda çalışıyor muydu ? bir de ben deniyeyim.

Aslında,çalışıyor.Şöyle çalışıyor;

Görev alma diyalogu var.Ama eğer kral isek şunu diyor her seferinde; "hayır xxx senin için bir görevim yok." En azından kral iken görev alamıyoruz :grin:
O diğaloğuda language kısmından değiştirmek zor değil :grin:

Türlü türlü yontemler var.mesela savaşta ona yardım etmek.bu kod eğer biz kral isek çalışıyor.yani hazırlığınızı ona göre yapmanız gerek. :smile:

Tlgklz said:
Peki onlardan görev almazsak ilişkimiz nasıl artacak? Yani onlar bizden görev alabillin :grin:(Tabii pek mümkün olduğunu sanmıyorum)
Toprak verebilirsin sonra.

Tlgklz said:
Yani şöyle yıkılan krallıktan lordlar kaleye doluşuyor kimisiyle aramız -'lerde olduğu için Toprak versen dahi 10'dan yukarı çıkmaz.

peki savaşta ona yardım etmeyi düşündün mü ? :smile:

ayrıca,eğer isterseniz,bu kodu "sana asker vermek istiyorum" diyaloguna koyar,ilişki arttırmasını sağlayabilirim.

O kod pek bir işe yaramaz. Daha farklı alternatifler mevcut. Sadece diyalog ile de halledilebilir sanırım. Kodlama işinden eli ayağı çekince paslanmışım.

Negatrm B. said:
O kod pek bir işe yaramaz. Daha farklı alternatifler mevcut. Sadece diyalog ile de halledilebilir sanırım.

Geliştirecem onu.kral olup olmadığımızı test ediyor.Ama kral olduğumuzu anlayınca o menüyü silmiyor.Sorun orada.Neyse.Daha ilk emeklemelerim :smile:

Negatrm B. said:
Kodlama işinden eli ayağı çekince paslanmışım.

Geçmiş olsun  :sad: biliyorum o hissi.2 yıl önce bitirdiğim haritaya bu aralar tekrar baktım,harita yapmada gerçekten herşeyi unutmuşum.

Bu arada,30 sayfa olmuş,10 bin kişi girmiş.duy bizi deli paşa!

evet.Şehirden asker almayı düzelttim.eğer yeterli paranız yoksa,orada asker alma menüsü görünmeyecek.

örnek olarak;

module_game_menus u açın,eklediğiniz o şehirden asker alma menülerini bulun.Ben bunu aldım örnek olarak;

("swadian_knight10",[],"10 Swadian_knights.",
      [
          (party_add_members, "p_main_party", "trp_swadian_knight", 10),
          (troop_remove_gold, "trp_player", 10000),
        ]),

Yukarıda ki ışıldayan yer ile işimiz olacak.

O ışıldayan iki kare parantez içine,şunu koyuyorum;

(store_troop_gold,":total_money","trp_player"),(gt, ":total_money",10000)

Kırmızı yazı,oyuncunun parasını söyler.Yanında ki gt, de,oyuncunun parasının verilen değerden yüksek mi değilmi onu test ediyor.

Turuncu ise,burası çok önemli,asker ne kadar para istiyorsa turuncu yere onu yazmanız gerek.Mesela bu menüde,;

Yani,10 tane şovalye,10000 dinar.Demekki o turuncu yere 10000 yazmamız gerek.Bu işlem sonunda kod şöyle gözükmeli.

Örnek;

("swadian_knight10",[(store_troop_gold,":total_money","trp_player"),(gt, ":total_money",10000)],"10 Swadian_knights.",
      [
          (party_add_members, "p_main_party", "trp_swadian_knight", 10),
        ]),

Bunun gibi,diğer asker alma menülerine de aynı şeyi fakat,askerin istediği paraya göre oradaki 10000 i değiştirmeniz gerek.istediği para,şu komuttadır " (troop_remove_gold, "trp_player", ".burada yazdığı sayıyı,oradaki 10000 ile değiştirmeniz gerek.yoksa orantısızlık başınıza bela olur.

Back
Top Bottom