[WB]Modül Sistem Platformu [Krallık ekleme dersi yenilendi!]

Users who are viewing this thread

HyperCharge said:
Evet 2 si de var.

Yabancı forumun Freelancer ve diplomacy modlarına bakarak bulabilirsiniz.

Denemek ile denememek arasında kaldım ya(Sistem geri yükleme).Yedeklemesi kolay da.Yaparsam acaba olurmu diye kafa takıldı.Biraz daha uğraşayım.Olmazsa 3-4 ay öncesine döndürürüz.
5 ay sonrasına sanırım dosyalar etkilenebilir 1TB'lik disketin varsa ona yükleyebilirsin çalışmalarını.(belki)

Hmm.

Meğerse hep yanlış setup u indiriyormuşum.Sorunu çözdüm.Fakat Py dosyalarını açamıyorum(allahtan notepad var.O olmasa napardık :grin: )

Eskisi gibi işliyor oyuna.(ama ıdle ile açılmıyor.Note pad ile hallediyorum :smile: )

Yakında yeni dersler gelir arkadaşlar.

Harita editöründeki kırmızı ve sarı çizelgeleri büyütme kodu bulabilirsin mesela :smile: "Anno Domini 1257" modülünde nasıl yapılmış hiç bir fikirim yok fakat gördüğüm kadarı ile harita ikonları küçültülmüş tek bu göze çarpıyor sana ip ucu olsun .

Black Dead said:
Harita editöründeki kırmızı ve sarı çizelgeleri büyütme kodu bulabilirsin mesela :smile: "Anno Domini 1257" modülünde nasıl yapılmış hiç bir fikirim yok fakat gördüğüm kadarı ile harita ikonları küçültülmüş tek bu göze çarpıyor sana ip ucu olsun .

O çizgiler gidebileceğin ve görebileceğin sınırlardır.

İkonların küçültülmesi sanırım modellerken küçük yapmış olmaları.

Yanlış mı anladım yoksa  :smile:

Yabancı konudan buldum kaynak kodlarını ;

Download (source and .txt files), last update 2011-06-15
M&B Repository Download - Diplomacy_332_modified_2011_06_15.7z

Download merged with PBOD 0.88, last update 2011-06-15
M&B Repository Download - Diplomacy_332_modified_2011_06_15_+PBOD_088.7z

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,162267.msg3919529.html#msg3919529

Arkadaşlar.

Deniz savaşlarını eklediğinizde Neden;

Warning:Global variable never used: Battle_won

Gibi şeyler verdiğini buldum.

Sizin modül sisteminizin Variables.txt sini açın.En sona,Modülde Deniz savaşlarını eklediğimizde en sonda warningde verdiği ne varsa yazın.

Şunları yazıyor;

Warning global variable never used: battle_won
Warning global variable never used: g_presentation_battle_active

Bu iki kalın yazıyı alın,Sizin modül sistemde ki Variables ın en altına ekleyin.

Modülü çalıştırın,warning vermediğini göreceksiniz.

Bunu nereden buldun derseniz,Moduma Fog of War(Savaş sisi) eklemeye çalışırken araştırdım.Variable derken gerçekten variables ı mı kastediyor diye.Verdiği warningi yazdım,Çalıştırdım modülü,warning vermedi.

Aynı şeyi Warband Script enhancer ile de yapabilirsiniz.

Artık moduma mancınık eklemede hiçbir engel kalmadı.

tlgklz said:
Mancınık? Eğer çalışandansa Türk modculuğu için Devrim olur var ya :grin:

Evet çalışan.Askerlerimiz kullanıyor(bizim kullanmamızı da yapmak gerek.De Osman gazi olacağımız için bizim kullanmamıza gerek yok :grin: ).Fakat beta gibi.

Størtbeck said:
O hata sanırım oyunda savaş bitmeden "Kazandın! Çıkmak için Tab tuşuna bas" bugunu yapıyor.

Kimisi için öyle.Ama benim için çok önemli bir adım.

Kafa kopmayı da ekledim.Ancak belli troop(askerleri)larda oluyor.Mesela Deniz yağmacılarının yanında kolu bacağı kafası kopabilen askerler.Gibi gibi.Ama zevk almanız için neredeyse her partiye koyacağım(bizimki dahil.)

Şu DXTBmp sorununu çözemedim aga ya :S Ahmet hacı sen pythonu nasıl çözdün ?

Dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç dedim.Orada python commandline vardı.Tıkliyim dedim,Tüm py dosyaları eski haline dönmüş,IDLE ile açabiliyordum.Ayrıca pythonun yanlış sürümünü indiriyormuşum.

Sen de Birlikte aç diyip oradan dxtbmp nin exe sine tıkla.Olmazsa eskisi gibi programı açıp dds yi ona sürükle diyeceğim :S

İşte birlikte aç diyince orada yok yani nasıl çözeceğim anlamadım orada yok masa üstündeki kısayolu da seçemiyorum.

Black Dead said:
İşte birlikte aç diyince orada yok yani nasıl çözeceğim anlamadım orada yok masa üstündeki kısayolu da seçemiyorum.

Bende de open brf öyle.Sanırım Tüm Windows 7 lerde böyle.

Ben open brf ye sürüklüyorum.Alıştım artık.

tlgklz said:
Reg kayıtlarına kadar silip baştan yükleyebilirsin.
Ama sorun öyle değil .dds dosylarına birlikte aç dediğimde seçiyorum seçilmiyo..

Şu modmerger bitsin buralar ders dolacaktır.

Hatanın nedeni ne olabilir ?

VpkEOq.png

Back
Top Bottom