Kurtadam: Kurtlar Sofrası | Vampirler Kazandı

Users who are viewing this thread

Daha önce demiştim, ben bir sivilin ölmesini istesem kurtları toplar linç atarım, yada bunun gibi birşey yaparım ve dikkatleri üzerime çekmem. Ama size güvenerek riske giriyorum, ayrıca bir düşünün; Kurtlar neden kimseyi katletmedi? Beni katletmeye çalıştılar işte, yalan söylediğime dair bir kanıt bile yokken bana karşı dönmeyin lütfen.

Yahu bir durun ortalığı kızıştırmayın, geyik bir şekilde yapın şikayetinizi. Geçen oyun bile bitirilebildiyse hayli hayli biter bu. Fevri davranışlarda bulunmayın. Şu an daha hiçbişi olduğu yok, inanabileceğimiz hiç bişi yok. Ve oyun forumdan da sürdürülüyor. Bu kadar sinirlenmenize gerek yok.

Seher Akıncısı said:
Oyun bilgisi ne la? Ne demeye çalışıyorsun, birşey mi içtin? Benim artık tek bir amacım var, çünkü sahip olduğum şeyi kaybettim, kurdu biliyorum, her ne kadar herşeyi dökmüş olsamda tek bir amacım var, kurtadamın kim olduğunu biliyorum ve onun ölmesini sağlayacağım. Siz muhtemelen dinlemeyeceksiniz, ama ben bir kez daha söylüyorum, gördüm.

O kadar acemi bir kurtsun ki durumdan yararlanıp lehinize çevirmek için Dual' in mesajını okumadan direk pro bilmem ne olduğunu söyledin hemen.

Düzgün bir kurt olsaydın, bunun için daha iyi bir an kollaman daha mantıklı olurdu hele daha hiç bir şey açığa çıkmadan.

Ben şahsen ÖM'den sürdürülüyorsa oynamanın anlamı olmadığını düşünüyorum. Bir kahin gidecek birine rolünü açıklayacak yok bir avcı gidecek birileriyle anlaşacak onu yapacak bunu yapacak. Bu lobiler de üç-dört kişi oluyor. Kahin de ilk turdan dört kişi tarayamayacağına göre, ortada kötü bir olay var. Lobi diye terim çıktı bu oyuna bu forumda.

Bak şuna ben de aşırı karşıyım ve çok sinirimi bozuyor, geçen oyunda da olduydu; birbirine yakın insanlar rollerini açıklıyor karşılıklı herhangi bir kanıt göstermeseler de zaten oyunu o şekilde sürdürüyolar. Bunun bir sorun olduğuna ben de katılıyorum. Ama bakalım hele, şu an oyunda overpowering bir güç de yok. Analiz yapa yapa sürdüreceğiz.

Calradianın Bilgesi said:
Bak şuna ben de aşırı karşıyım ve çok sinirimi bozuyor, geçen oyunda da olduydu; birbirine yakın insanlar rollerini açıklıyor karşılıklı herhangi bir kanıt göstermeseler de zaten oyunu o şekilde sürdürüyolar. Bunun bir sorun olduğuna ben de katılıyorum. Ama bakalım hele, şu an oyunda overpowering bir güç de yok. Analiz yapa yapa sürdüreceğiz.

Kurtlar da lobilerin arasından sıyrılmaya müsaittir. 3. oyun artık milletin azıcık akıllanması lazım ama Bilge. Kurtların lobisi alttan alta işlemeli bu şekilde sivil lobiler bir işe yarayamaz. Kendilerini kurt gibi göstermeleri bile olası.

Mertcan_Tr said:
O kadar acemi bir kurtsun ki durumdan yararlanıp lehinize çevirmek için Dual' in mesajını okumadan direk pro bilmem ne olduğunu söyledin hemen.

Düzgün bir kurt olsaydın, bunun için daha iyi bir an kollaman daha mantıklı olurdu hele daha hiç bir şey açığa çıkmadan.
Kendi düşündüğün görüşe diğer olasılıklara bakmadan bağlanıyorsun, acemi değilim, kurt olsaydım emir alırdım konuşma diye, yada hiçbir şekilde bu kadar açık bir şekilde oynamazdım. Dediğine bir kanıt bul, kurt olduğuma dair sadece bir kanıt, bir kurt böyle oynamaz, bardağın diğer tarafını gör lütfen.

Tatar Han said:
Calradianın Bilgesi said:

Kurtlar da lobilerin arasından sıyrılmaya müsaittir. 3. oyun artık milletin azıcık akıllanması lazım ama Bilge. Kurtların lobisi alttan alta işlemeli bu şekilde sivil lobiler bir işe yarayamaz. Kendilerini kurt gibi göstermeleri bile olası.
Bence strateji olarak oyunu baltalayan bir yanı yok, dediğin gibi insanlar lobi kurduğunu sanıp bir kurt da alabilir aralarına. Bu yüzden kızılacak bir durum değil. Benim kızmam insanların oyunu sadece aralarında oynayıp foruma hiç elleşmemesi. İnsanlar foruma da bişiler yazıyor şu an. O yüzden bu kadar kızmak gereksiz.

Sanırım Seher yalan söylemiyor.Kurtlarında daha 2 elden dönüştürme atmaları çok ilginç..Bilmiyorum kararsız kaldım.

Oyun asıl şimdi açılıyor, oyunun zevkli yanı bu gizemleri çözmek zaten. Böyle bir durum oluştuğunda parlamaya gerek yok, oyunun asıl cezbeden yanları bunun gibi durumlar. Bu tarz durumlar için koyduk kuralları. Şimdi ortalama bir oyuncu gibi Seher'in bu vakte kadar yaptıklarını inceleyip ne kadar tutarlı olduğuna bakacağım.

Kurtların 20 kişinin arasından çat sen sivilsin diye dönüştürme atmış olmaları imkansız. Belki bir sivil yanlış kişilere güvenmiştir ancak  düşük bir ihtimal.
Katletme haklarını kullanmışlar ya vampire ya prometheana çaktıkları belli. Seherin şu an Vampir olma ihtimali de var eğer doğru söylüyorsa. Ben güveniyorum eğer istediğine ulaşmak isteyen bir kurtsa elimizin altında olur zaten.

İletileri genel olarak inceledim, Seher Akıncı'sının daha çok sağduyuya uygun bir çizgisi var, bu onun için iyi bişi tabi. Manipüle olmuş insanları daha mantıklı yöne çekiyor. Ve linç oylarında da sivil linç etmekten kaçınmaya çalışmış ilk tur Righteous'dan vazgeçip PAS diyerek. Erennuman_mb ise geçen oyundaki oyununun aynısını oynuyor. Hani gerçekten aynı, oyun başlayalı 3 iletisi var. 2'si linç oyu, biri ise Dies'in oynamadığı  :eek: . Yani genel olarak kanım Seher'in dürüstlüğü yönünde ama, en azından akıllı bir promethean Seher'in yaptığını yapmazdı. Bu yaptığım da kabataslak bir bakış sadece, asıl ayrıntılı analizimi fırsat bulunca yapacağım. Dies'ten istediğimse son turun oy dağılımı, pas ve vazgeç haklarının kimde ne kadar kaldığı.

Suçluyu bilip onun gözler önünde sivil katletmesini istemiyorum, dediğim gibi bir kurdun gitmesi için sizin yardımınızı istedim, çünkü bir tanesi bile gitse belki bir kahin daha hayatta kalırdı. Biraz yanlış bir haraket gibi görünüyor sanırım, ama bundan daha başka yapabileceğim yoktu, çünkü Dies'in kendisinden kimin kurt olduğunu duyunca bunu kullanmam gerektiğini farkettim, hatta muhtemelen kurtlar bana saldıracak, yada dönüştürecekler, ama ben ölmeden önce 1 tanesini bile avlasak iyiler için bu çok güzel olacaktır.

Ilk önce oyun başından beri bana en mantıklı gelen  2 analizi paylaşmak istiyorum.İlki Dualın.
Dual said:
Girebi'ye yüklenmek pek akıl karı gelmemekle birlikte oyunu baya aydınlatacak. Olası linçten sonra, girebi kurt çıkarsa güvenebileceğimiz bir kahinimiz, hatta tespitim doğruysa bir de lobimiz olacak. Bizim açımızdan iyi bir şey. Ama girebi kurt dışında bir role sahipse wes'in grubunu ana hedef olarak belirleyebiliriz. Wes'e güvenmek için hiçbir nedenimiz olmamasına rağmen, şu an oyunun anahtarı niteliğinde bu olay. Şu an aydınlanma yaşadım...
Dual burada çok önemli bir noktaya dikkat çekmiş.Ya wes doğru söylüyorsa ve gerçekten bir kahin arkadaşı varsa?Yoksa ve yalan söylüyorsa en azından yüklenilcek kişileri bulmuş oluruz.
Öburki analiz ise 414ben in.
414ben said:
Kurtların 20 kişinin arasından çat sen sivilsin diye dönüştürme atmış olmaları imkansız. Belki bir sivil yanlış kişilere güvenmiştir ancak  düşük bir ihtimal.
Katletme haklarını kullanmışlar ya vampire ya prometheana çaktıkları belli. Seherin şu an Vampir olma ihtimali de var eğer doğru söylüyorsa. Ben güveniyorum eğer istediğine ulaşmak isteyen bir kurtsa elimizin altında olur zaten.
Kurtların gerçekten 2 elde birisine dönüştürme kullanıcak kadar salak olduğunu sanmıyorum.Eğer Seher yalan söylüyorsa bile en azından elimizin altında olur.
Peki hangisinden başlayalı diyorsanız bence Girebiden başlamalıyız eğerki girebi iyi rolluyse 3. ifade uzerinden wes in kötü olduğunu öğreniriz.Bu yüzden herkesi girebiyi linc etmeye davet ediyorum
Linç: girebi

Back
Top Bottom