Klanlar -Browser-Strateji-

Users who are viewing this thread

Sewerus

Banned
KLANLAR
YvApOl.jpg

Her oyuncunun mazisinde mutlaka Klanlar macerası vardır.Bu web taramalı online oyun artık ne kadar klasik gelsede çoğu oyuncunun favorisi durumunda.Eğer halen oynamak ve içindeki o klasik atmosferi hissetmek istiyorsanız başlamanın tam yeridir.

Oyuna kayıt olduktan sonra istediğiniz herhangi bir dünyayı seçin (16.Dünya tercihtir)
Klasik rehber görevlerini yaptıktan sonra çevrenizdeki köylerle irtibat kurmaya çalışın.Harita ne kadar offline gibi görünsede içine daldığınız an nelerin olup bittiğini her dakika kaç köyün yağma edildiğini çok geçmeden anlıyorsunuz.O yüzden belli bir klana katılmak yada kurmak şart.Oyunun amacıda zaten bu ''Takım halinde hareket etmek''...

Kaynaklarımız:
Odun,Kil,Demir.
Binalar:
Kışla,Merkez Bina,İçtima Meydanı,Ambar,Ahır,Sur,Depo,Demirci,Atölye.Yeni güncelleme ile eklenen Tiyatro.Neredeyse tüm web taramalı strateji oyununda bulunan unsurlar.

Öncelikle haritada belli başlı kaynaklar var fakat bu kaynaklar tepe,maden,bataklık gibi yerler değil.Terkedilmiş köy olarak nitelendiren ve oyuncuya hammadde açısından kolaylık sağlayan unsurlardan sadece biri.Aynı zamanda puanı yükseltmek içinde bu tür köyleri yağma etmek,ahaliyi kılıçtan geçirmek gerekiyor.(Kılıçtan geçirilme seçeneği yok yağma adı üstünde)

Bu tür oyunlarda her zaman hammadde kısmının güçlü ve hızlı olması gerekir.Fakat oyunun asıl zorluğu burada başlıyor.İlk başta inşa süreleri ne kadar kısa olsada ileriki seviyelerde bu günlere bazen haftalara çıkabiliyor (hatta aylara bile en fazla 1 ay daha az da denebilir.)

Kaynaklarınızın seviyesi en az 5 olmalı aksi halde köyünüz yağmaya uğradığında kaynak sıkıntısı çekebilirsiniz.
Deponuzun seviyeside yüksek olmalı fakat bunun yanısıra Gizli Sığınak unutulmamalı.Yağma durumunda bir kısım hammaddenin burada depolandığını bilmelisiniz.

Merkez Binaya gelince inşaat sürelerini azami miktarda kısaltır.Bazı etmenler için seviyesi yüksek olması gerekir.

Kışla,bildiğiniz üzere asker toplama merkezidir.Aynı zamanda heykel inşa ederek kışlaya şövalye atamış olursunuz.Köyünüzü korumak üzere yetiştirilen askerler merkezidir.Burada 9 farklı sınıfa sahip olabilirsiniz,3 piyade,3 süvari,2 kuşatma,1 misyoner sınıflarından oluşur.

Diğer binalar genelde oyunu kavrayan oyuncular bilir;atölye,ahır,demirci gibi.Bu binalar sadece köyünüzün gelişmesini sağlar.

Benden bu kadar yakında yeni başlayan oyuncular için rehber hazırlayabilirim.İyi Forumlar.
                                                                                                                Sewerus aka Leviathan

Aslında pek gelişmemişsiniz 17. dünyaya gelseniz size baya yardımım dokunur..

TepeDibi said:
Aslında pek gelişmemişsiniz 17. dünyaya gelseniz size baya yardımım dokunur..
Oyunda yaklaşık 20'ye yakın hesabım vardı tabii 2010'dan bu yana, yani onlara nazaran çok daha geride sayılırım.Aslında 17.Dünya'ya gelmem pek fena olmaz.Alt üstü 107 puanım var.İki günde yetişirim.

Arkadaş davet etme falan vardı onu bir araştırayım köyün yakınlarımda bir yerde olsun.

TepeDibi said:
Arkadaş davet etme falan vardı onu bir araştırayım köyün yakınlarımda bir yerde olsun.
Evet oynamak isteyen direk katılabilir.Böylece gücümüze güç katarız.

Ben de 2 senedir oynuyordum, ama bırakalı oldu bayağı, yeni bir hesapla size katılabilirim.

Uyarı: Siz iletinizi okurken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Bunda Premium Hesap falan var ama onlarsızda gayet oynanıyor ihtiyaç duymuyorum ben mesela..

Edit: Aslında toplu olarak başlasak benim etrafımda başlasanız ben gelişmenize baya yardımcı olurum :smile:

Erozbey said:
Bir ara böyle web tabanlı oyunlara sarmıştım ama paralı seçenekler vs gelince bırakmıştım.
2011'e kadar ben de oynamıştım bu oyunu. Şimdi premium durumu nasıldır bilmiyorum. Ogame gibi batırmışlar mıdır bilemem. Fakat oynadığım zaman dilimi için konuşursam, premiumsuz rahatça oynanan nadir tarayıcı oyunlarından biriydi. Ki kullananlar bile, saldırmazlık için kullanıyorlardı anca.

Mertcan_Tr said:
Ben tekrar kayıt oldum.(Lütfen davetin kayıt daveti olmadığını söyleyin  :neutral:)
Msn adresini vericeksin ben sana davet yollıyacağım :smile:
Kullanılmamış bir adres olması gerekmekte..

O halde mangalı yakıp klanı kuralım.Erozbey ve Courage açıkçası yeniden başlamanın bir sakıncası olmaz.Premium fazla farketmiyor zaten hadi gelin gelin :smile:

Shelton Village,Eminemin hatırına...

Back
Top Bottom