Eski ama zevkli bir strateji:Cossack Back To War

Users who are viewing this thread

morlak

Sergeant Knight
front.jpg
Forumda araştırma rağmen böyle güzel bir oyunun konusu olmadığını gördüm ve ben konuyu açmaya karar verdim.

Bu oyun biraz eski olabilir ama strateji oyunlarını seven oyuncular için harika zevkli bir oyun.
  Oyunu tabiki faremizi kullanarak oynuyoruz 18. yüzyılda ki devletleri kullanarak savaşları kazanmaya çalışıyoruz. Oyunda Osmanlı devletide var ama 18. yüzyılda geçtiği pek güçlü değil.

Oyunda 20 den fazla devlet 500 den fazla asker birimi 40 tan fazla gemi çeşidi var. Eski bir oyun olabilir ama birim sayısı gerçekten çok fazla buda oyuna farklı bir zevk katıyor.

Bu oyundada 'Age Of Empires' oyununda ki gibi ister senaryo modunda isterseniz kendi oluşturduğunuz savaş kurallarında savaşabiliyorsunuz. Oyunun multiplayer özelliğide var oda çok zevkli oyunu denerseniz mutlaka multiplayer'i de deneyin.

Oyunda stratejiniz çok önemli eğer stratejiniz rakibin stratejisinden kötüyse  1000 kişilik ordu sizin 3000 kişilik ordunuzu imha edebilir. Oyunu oynayarak yeni stratejiler geliştireceksiniz ve oynadıkça daha da zevk alcaksınız. Bir de multiplayer'da oynarsanız artık oyunun bağımlısı olursunuz. Grafikler asla sizi yanıltmasın grafikler pek iyi değil ama strateji oyunlarından zevk alıyorsanız bu oyundan epey zevk alacaksınız.

GÖRSELLER
1317541869_j4EON-dcmagnets.ru-cossacks-back-to-war.jpg

baktovar4te2.jpg

KAYNAK
http://deneyimlioyuncu.blogspot.com/2013/01/eski-ama-zevkli-bir-stratejicossack.html

bunun bir diğer versiyonu (veya çok iyi bir taklidi) daha vardı, american conquest. severleri onu da denemeli.

zamanında bu oyundaki ayrıntılar çoğu rts oyununda yoktu. oyunun en güzel tarafı bir bu, iki sayıca kalabalık ordulara hükmetmemizdir bence.

evet epey kalabalık ordulara (5 bin-10 bin arası) hükmede biliyoruz. Çok zevkli bir oyun ama türkler tarafınadn fazla oynanmıyor. Çoğunlukla ruslar ve azerbaycanlılar var :smile:

Barış öyle söyleme ama. Age of Empires 2, 99 yapımı bir oyun. Hatirliyorum ilk demosunu oynadigimi. O zamanlar ortalığı kasıp kavuruyordu oyun. Müziklerinden o izometrik grafiklerine kadar her şeyi cezbediyordu. En basitinden işçiler bina yaparken binanın önce yarım halini izlemek bile keyifliydi. :smile: İşte bu yüzden insanlar bu oyuna saygı duydu, çunku her birinin ucundan köşesinden bir mazisi vardı.

Cossacks ise 2003te çıkmasına ragmen oyunun ozellikleri zamaninin ustundeydi. Oyunun pek bilinmemesinin sebebi ise o tarihlerde sektörün büyümesi ve çeşitliliğin artması olabilir.

Genghis Khan said:
Barış öyle söyleme ama. Age of Empires 2, 99 yapımı bir oyun. Hatirliyorum ilk demosunu oynadigimi. O zamanlar ortalığı kasıp kavuruyordu oyun. Müziklerinden o izometrik grafiklerine kadar her şeyi cezbediyordu. En basitinden işçiler bina yaparken binanın önce yarım halini izlemek bile keyifliydi. :smile: İşte bu yüzden insanlar bu oyuna saygı duydu, çunku her birinin ucundan köşesinden bir mazisi vardı.

Cossacks ise 2003te çıkmasına ragmen oyunun ozellikleri zamaninin ustundeydi. Oyunun pek bilinmemesinin sebebi ise o tarihlerde sektörün büyümesi ve çeşitliliğin artması olabilir.

Söylemek istediğim şey, insanların AoE'yi bütün strateji oyunlarından daha iyi görmesi ve daha iyi oyunun gelmeyeceğini söylemesi. Yoksa ben de az oynadım o İspanyollarla Türklerle.

Ben olayi oyunun ciktigi zamana gore degerlendiriyorum. evet daha iyi oyunlar gelmeyecek demek yanlis olur ki gelmistir de. fakat 99da cikmis daha iyi bir strateji yok. hani bu biraz da "tetrisin neresini begeniyorsunuz sonradan bin kat iyi oyunlar cikti" demek gibi bir sey. yani klasik oyunlar arasinda yerini almistir age of empires 2. cossacks veya stronghold da hakediyor belki bu klasik oyun olma unvanini ama age of kadar sansli degillerdi belki de.

Bu oyunun ilk sürümü çıktığında baya dalga geçmiştik. Age of Empires fanatiği olduğumuzdan mıdır bilmiyorum ama hiç alışamamıştık. Birimler kağnı gibi hareket ediyordu ilkinde, o baya komikti.

aynen cossacks gerçekten farklı bi oyun.öncelikle oyunda populasyon sınırı yok.daha sonra detaylar var.mesela oyunda ülkelerin gelişmişliğine göre  çağ atladığınızda çeşitli asker grupları geliyor.ancak oyunda bi sorun var.türkleri çok güçsüz yapmışlar oyunda.sizce arkadaşlar??*?

elite9397 said:
aynen cossacks gerçekten farklı bi oyun.öncelikle oyunda populasyon sınırı yok.daha sonra detaylar var.mesela oyunda ülkelerin gelişmişliğine göre  çağ atladığınızda çeşitli asker grupları geliyor.ancak oyunda bi sorun var.türkleri çok güçsüz yapmışlar oyunda.sizce arkadaşlar??*?
Konuyu açan arkadaş açıklamış, 18. yüzyılda geçtiği için güçsüz.

Boyle bir sey olamaz ki. her irkin dengeli ve genel çerçevede esit olmasi gerekir. muhakkak research fiyatlari biraz daha avantajlidir veya buna benzer bir avantaji vardir diger irklara kiyasla.

Genghis Khan said:
Boyle bir sey olamaz ki. her irkin dengeli ve genel çerçevede esit olmasi gerekir. muhakkak research fiyatlari biraz daha avantajlidir veya buna benzer bir avantaji vardir diger irklara kiyasla.

oyunda gerçekten türkleri çok güçsüz yapmışlar diğer ırklarda çağ atlama var ama türk ırkında çağ atlama yok. Bu özelliği türk oyuncular için kötü olmuş

bide oyunda deniz savaşları gerçekten başarılı.gemi modellemeleri,gülle sesleri,denizden yapılan savunma gerçekten hoş,yani zamanında hoştu...!!!

Back
Top Bottom