Kendi Filminizi Oluşturun: The Movies

Users who are viewing this thread

morlak

Sergeant Knight
the_movies.jpg

Hiç kendi filminizi çekmeyi düşündünüz mü ? İstediğiniz türde, istediğiniz oyuncularla, istediğiniz yönetmenle...

Gerçekten zevkli bir oyun çok detaylı. Oyuna başlarken öncelikle şirketinizi kurup stüdyo binalarınızı oluşturmalısınız. Şirketinizde çalışmak için gelen insanları yönetmen,oyuncu,kameraman vs. olarak işe alıp eğitiyorsunuz. Çalışanlarınız ne kadar eğitimli ise filmleriniz o kadar başarılı olur. Çalışanlarınızı da ayarladıktan sonra bütçenizin yettiğince stüdyolarınızda film çekmeye başlayabilirsiniz...

o1yun003.jpg

Oyun eski zamanda başlıyor. İlk çektiğiniz filmler siyah beyaz oluyor. Şirketinize bir araştırma heyeti kurarak teknolojinizi geliştiriyorsunuz ve renkli ekrana geçiyorsunuz(bu heyet tabi ki çok işe yarıyor.)
  Filmlerde sahneleri de siz hazırlıyorsunuz. Sahneleri akıllıca ayarlamalısınız birbirinden alakasız sahneler ard arda olursa kötü bir film olur ve rakipleriniz sizi geçer. Filmleriniz iyi olursa daha çok para kazanır ve ödül alabilirsiniz. Filmlerinizin iyi olabilmesi için daha fazla stüdyo,daha fazla teknolojik gelişme,uyumlu dekor,kaliteli oyuncular ve çalışanlar gerekir.

0051_big.jpg

kaynak:
http://deneyimlioyuncu.blogspot.com/2013/04/kendi-filminizi-olusturun-movies.html

forumda bu oyun ile bir yazı bulamadım bende yaziyim dedim.

2000lerin en iyi klasikleri diye bir makalede adı geçiyordu geçen. Fazlasıyla iyi ama bir o kadar da eski bir oyun malesef. Aynı isimle bir de 2. bir oyun yapılsa, şöyle modern grafik ve dinamiklerle, işte o zaman çok tutar.

oyun lionhead oyunuymuşda ben yeni gördüm.black&white 2'yi çılgınlar gibi oynuyorken birde bu çıktı

Süper bir oyun saatlerce uğraştım ilk bi kriz yaşadım -90dan -200'e kadar indi daha sonra bir patlama yaşadım.Zengin oldum 500'e kadar çıktı para heryeri donattım.Tek sorun diğer firmalar filmlerini 5 yıldız yaparken benim 1,5 2'de gezmesi kötü.Scripwritter kötü yazıyor ben bile daha iyi yapıyorum ama.Çok yetersiz roller laborutuvar'a çöktüm şuan 5-6 kişi çalışıyor 1960 lara geldim.O zamana kadar bir tane kupa alamadım.Oyuncularım iyi fakat yazarımı nasıl geliştirebilirim.

Birde arkadaşlar

Oyuncularda Press ile Trailer var onları nasıl düzeltebiliriz.

Father said:
Süper bir oyun saatlerce uğraştım ilk bi kriz yaşadım -90dan -200'e kadar indi daha sonra bir patlama yaşadım.Zengin oldum 500'e kadar çıktı para heryeri donattım.Tek sorun diğer firmalar filmlerini 5 yıldız yaparken benim 1,5 2'de gezmesi kötü.Scripwritter kötü yazıyor ben bile daha iyi yapıyorum ama.Çok yetersiz roller laborutuvar'a çöktüm şuan 5-6 kişi çalışıyor 1960 lara geldim.O zamana kadar bir tane kupa alamadım.Oyuncularım iyi fakat yazarımı nasıl geliştirebilirim.

Birde arkadaşlar

Oyuncularda Press ile Trailer var onları nasıl düzeltebiliriz.
Oyun aslında aşırı kolay. 1940lardayım ve 1 kupa hariç hepsini alıyorum. Trailer için trailer koyup aktörü trailera sürüklemen lazım. Ve etrafını süslemen lazım. Yazarı geliştirmek için durmadan yazdır ve bir bina var yazdıklarını satabiliyorsun. Labaratuvarda renkli görüntüye abandım tamamen bütün firmalar 2,5 yıldızı geçemezken benim filmlerim 3,5 yıldız ve bir tanesi 600bin dolar gelir bile yapabiliyor. Press olayını tam hatırlamıyorum ama ben tamamen tutoriallarla öğrendim tüm bunları okumakta fayda var.

oyunda herşeyi geliştirdim ama hala 1 yıldızı zor dolduruyorum

senaryo 2de 2 kendimde bakıyorum yaptıkları filme ama filmi 2 yıldız çekemiyorum neden böyle bide oyuncularım hep en kötü sıralarda

Back
Top Bottom