Klasik Müzik

Size göre en iyi klasik müzik sanatçısı kimdir ?

• Ludwig Van Beethoven

Votes: 12 17.9%
  • Wolfgang Amadeus Mozart

Votes: 16 23.9%
  • Johann Sebastian Bach

Votes: 9 13.4%
  • Richard Wagner

Votes: 3 4.5%
  • Joseph Haydn

Votes: 0 0.0%
  • Johannes Brahms

Votes: 0 0.0%
  • Franz Schubert

Votes: 2 3.0%
  • Peter Ilyich Tchaikovsky

Votes: 4 6.0%
  • Frederic Chopin

Votes: 11 16.4%
  • Giuseppe Verdi

Votes: 1 1.5%
  • Antonio Vivaldi

Votes: 9 13.4%

• Total voters
    67

Users who are viewing this thread

Bach'ın Duet'i ve Beethoven'ın ode to joy'u favorilerimdendir. Hele Fur Elise? OMG!

carrier said:
Bach'ın Duet'i ve Beethoven'ın ode to joy'u favorilerimdendir. Hele Fur Elise? OMG!

Fur elise güzeldir ama kıymetini onu kapı zili yaparak bilmişler. Aslında böylelikle çok kişinin bilmesini sağlamışlar ama müzik ayağa düşmüş.

Bach'ın duet'ini link atar mısın hiç duymadım. Ama toccata and fugue'sini çok severim. Batı müziğinin şaheserlerindendir ode to joy gibi.

Toccata and Fugue-Bach

http://www.youtube.com/watch?v=0AQbtZ7v9io

Bahsettiğim buydu. Adını unutmuştum buldum şimdi :smile: .

Ya Mozartın nesini seviyorsunuz anlayamadım. Karakteristik şarkısı yok requiemden başka. Oylarını Beethoven'le aynı yapmışsınız, Beethoven ile Bach arasında gittim geldim yine sağır üstada verdim, ilk sıraya taşıdım. Son zamanlarda iyice azalttım klasik müzik dinlemeyi, hatta direk müzik dinlemeyi.

Bir acemaşiran klasiği. Arada sabaya geçişler muhakkak oluyor. Taksimden sıkıldıysanız müzik 2:33'de başlıyor.

Neyzen yusuf paşa'nın segah peşrevi

Vivaldi'yi severim ben de. Dinlerim bayağı. Hatta Four Seasons ile klasik müzik dinlemeye başladım diyebilirim ama tekniği zayıf kalıyor. Sade ekspresyonist(Müzik hocamız kullandıydı Vivaldi işlerken zamanında) eserleri var. Artık sadece fon müziği olarak dinlemeye başladım ya da uyurken filan, komplike eserleri daha çok seviyorum.

Bu parçayı da severim bayağı.

Bir de Paganini'nin hemen hemen tüm parçaları güzel. Dinleyip de beğenmediğim parçası yok nerdeyse. Gelmiş geçmiş en iyi virtöz diye boşuna demiyorlar. Adamın konser sırasında kemanının teli kopmuş hiç duraksamamış bile kalan üç telle kalan seslerin hepsini vermiş. Konseri öyle tamamlamış.

Back
Top Bottom