Mod: Alexander The Great

Users who are viewing this thread

movirob

Recruit
Salut tuturor!
M-am gandit sa fac un mod cu Alexandru Macedon cu anul 341 BC.
De ce am vrut sa fac un mod cu el?
Din doua motive:
1.Acest personaj ma fascinat profund.
2.E o ideie originala.


Factiuni:

Macedonia
Hopliti, falangieri si cavaleri foarte buni. Arcasi mediocri.

Persia
Infanterie medie si usoara cavalerie grea.

Thrace
Infanterie medie si grea. Arcasi si cavalerie usoara.

Illiriya
Hopliti.

Scythia
Cavalerie foarte buna si arcasi calare.

India
Elefanti, arcasi foarte buni infanterie usoara.


Echipa si contributia ei:

movirob(Ovidiu) = map, research about Persian empire map,


Contact:
Skype: balescu.ovidiu
Yahoo: [email protected]
 
Ms ca mi-ai spus!
A aparut o problema. Convertesc un fisier jpg in dds si cand il introduc in brf textura e alba cu patratele albastre.
Ce sa fac?
 
Trebuie sa il muti in folderul de Warband /Modules/ModulTau/Textures.

Apoi trebuie sa importi textura in openBRF si sa creezi un material pe care il aplici pe modelul 3D. Daca apare textura aia ca table de sah inseamna ca textura nu exista/nu a fost importata.

PS. uita-te aici, e ceva apropiat de ce vrei sa faci tu. Oricum, stiu ca mai erau cateva mod-uri legate de grecia antica/macedonia, etc. Poate erau pt M&B si nu pentru Warband, nu mai stiu.
 
Vad ca exista moduri cu grecia macedonia dar nici unul cu Alexander. Plus asta va fi mod romanesc.
 
A aparut o problema la throgrim. Orasele si satele nu pot sa le selectez si sa le mut. Castelele insa da. Ce sa fac.
 
Movi, prietene daca vrei sa adaugi un coment la acelasi subiect si nimeni n-a mai postat sub tine, editeazati ultimul coment, ca sa evitam spammul degeaba :wink:
 
movirob said:
Daca nimeni nu se implica *** se intampla la alte moduri. Atunci eu il fac in vara
Cred ti-ar prinde bine o lectura pana atunci; citeste regulamentul forumului ca sa iti faci prieteni :lol:
Uite, Dromichete ar fi vrut sa te ajute dar l-a deranjat agresivitatea modului cu care ceri atentie!
 
Back
Top Bottom