Inceputul unui nou mod

Pool pt perioada modului

  • Ceva fantasy cu triburi germanice,tracice,romane,arabe,indiene

    Votes: 1 20.0%
  • Tot fantasy dar ceva simplut sa includa tarile romane

    Votes: 3 60.0%
  • Fara fantasy.. nu mi plac moduri sau iteme de acest tip

    Votes: 1 20.0%
  • As prefera ceva mai degraba cu arme de foc

    Votes: 0 0.0%
  • Mai bine nu mai faci nimic ca si asa habar nai

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    5
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Clau24

Sergeant at Arms
Salut comunitatea romana de M&B warband si nu numai.
Ca sa trec la subiect, mam apucat de curand sa mai modelez cate ceva si mia venit ideea sa fac un nou mod..deoarece nu stiu lucra cu pyton decat cu fisierele txt propun celor interesati si cu ceva cunostinte de modare sa ma contacteze aici sau pe pm..poate formam o echipa sa lucram pt un mod romanesc poate mai reusit.:smile:
Astept sugestii in legatura cu perioada si tematica modului(exclud perioadele cu arme de foc)
Ce stiu io sa fac si la ce o sa lucrez:
    Modele noi (arme, armuri..etc)
    Harta o voi face de la 0(de asemenea astept sugestii la *** sa arate)
    Prefer un mod fantasy(cu elefanti, piramide,sau orice va bese mintea)
    Stiu sa lucrez cu morph txt editor(in principiu doar cu fisierele txt)
  Ce ar trebuii sa stie cei care vor sa lucreze la acest mod:
    Sa lucreze cu module.py
    Cineva sa stie sa deseneze eventual picteze(poate folosim ceva desene pe texturi ..ceva autentic romanesc :grin:)(eventual sa folosim desene pe harta mare a modului)
    Sa Modeleze in wings3d, blender sau 3dsmax
    Oricine crede ca stie ceva despre modare si poate ajuta e binevenit
PS: nu trebe sa le stiti pe toate ,sa fie cat de cat...oricum daca acest proiect are succes toti vom invata cate ceva
    Ultima cerinta pt cine se ofera este seriozitatea si spiritul de echipa
 
As zice sa adaugi Imperiul Otoman,Regatul Maghiar.Transilvania,Moldova,Tara Romaneasca.....si la turci sa fie moschee in orase
 
Cred ca cel mai important e sa stii ce vrei sa faci  :grin: adica sa te gandesti ce perioada, ce gen, ce trupe, etc... eventual o poveste. Sa faci un mod de dragul de a face un mod nu cred ca te va tine motivat pana la capat, si cu atat mai mult nu va atrage alti oameni.

Daca zici, de exemplu, ca vrei sa faci un mod cu "Neamul Soimarestilor" sau "Fratii Jderi" sau mai stiu eu ce poveste autohtona, si arati ca ai inceput lucrul si ca te pricepi la niste chestii, oamenii vor fi mai usor de convins sa te ajute. Altfel, cine se baga sa lucreze la un mod fara idee cu cineva care nu arata ce stie sa faca?

Eu lucrez din august la un mod, singur, si desi merge greu imi cam convine pentru ca am control absolut asupra a ceea ce fac aici. Evident as avea nevoie de cineva la programare dar na... e mai complicat.

Asa ca stai putin si gandeste-te ce vrei sa faci, aduna niste materiale, documenteaza-te si cand ai inceput deja treaba poti incepe sa recrutezi si oameni. Spor!
 
Back
Top Bottom